ISPLATA JE JOŠ JEDNA POTVRDA USPEŠNE EKONOMSKE POLITIKE! Evo kada mladi mogu da očekuju novac!
Podeli vest
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da mladi od 16 do 29 godina mogu u junu da očekuju dodatnu pomoć države u iznosu od 100 evra
Mali je to rekao u Skupštini Srbije obrazlažući dopune Zakona o privremenom registru državljana Republike Srbije od 16 do 19 godina kojima se uplaćuje novčana pomoć za ublažavanje posledica pandemije bolesti kovid-19.
Ministrar finansija Siniša Mali izjavio je danas da se za novi sistem fiskalizacije prijavilo gotovo 130.000 firmi, a 125.000 je već dobilo subvencije za nabavku novih fiskalnih kasa
14.02.2022
10:01
- Mi ćemo svima koji se budu prijavili, novac prebaciti 1, 2. i 3. juna - rekao je Mali.
Oni koji su se prijavili za pomoć koja je uplaćena u februaru ne moraju ponovo da se prijavljuju, a mladi koji su u međuvremenu napunili 16 godina se prijavljuju od 16. do 31. maja.
Foto: Tanjug/Zoran Žestić
Mali je kazao da je više od million mladih dobili pomoć države.
- Za nas je ovo izuzetno vazna pomoć, hteli smo da pokažemo snagu naših javnih finansija. U poslednje dve godine u vreme najteže krize nasa zemlja je izdvojila 8,7 milijardi evra, odnosno preko 18 odsto BDP-a da pomogne i privredi i građanima - rekao je Mali.
On je istakao da je država ispunila svako obećane koje je dala u dan, i dinar.
- Pokazali smo koliko je država jaka, to je slika potpuno drugačije Srbije koja pobeđuje u ekonomiji. Isplata mladima je jos jedna potvrda uspešne i odgovorne ekonomske politike - poručio je ministar finansija.
Podsetio je da je prošle nedelje najstarijim sugrađanima isplaćeno po 20.000 dinara, navodeći da je to najveća pomoć koju su penzioneri pojedinačno dobili.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministrar finansija Siniša Mali izjavio je danas da se za novi sistem fiskalizacije prijavilo gotovo 130.000 firmi, a 125.000 je već dobilo subvencije za nabavku novih fiskalnih kasa
Kineske vlasti pokrenule su istragu protiv jednog od najviših vojnih zvaničnika u zemlji, generala Džanga Joušje, potpredsednika Centralne vojne komisije, zbog „teških kršenja discipline i zakona“, saopštilo je Ministarstvo odbrane Narodne Republike Kine.
Dejan Vukšić, doskorašnji direktor Službe za nacinalnu bezbednost Crne Gore (ANB) i Mirjana Pajković, bivša državna sekretarka u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava, glavni su akteri mega-afere koja trese Crnu Goru.
Feđa Dimović, frontmen Beogradskog sindikata, koji ne propušta priliku da javno vređa i proziva takozvane "ćacije", sada je otišao korak dalje i podneo krivične prijave zbog, kako tvrdi, pretnji koje dobija na društvenim mrežama.
Član Crvenog tima Boško Marinković ima teoriju da Aleksa Erski želi da se odrekne kapitenske trake zato što se sprema igra u kojoj će se za opstanak boriti oni koji su izglasani za tu ulogu.
Novi kapiten Crvenog tima u Exatlonu je Elica Erski, što je od početka bio plan Boška Marinkovića koji smatra da ona i njen muž Aleksa znaju nešto u šta ostali nisu upućeni.
Najvažniji politički događaji dana praćeni su u programu redovno najgledanijeg kolegijuma – Prvog kolegijuma Informer televizije, koji je i ovoga puta opravdao poverenje gledalaca.
Trinaesta epizoda Informerove spektakularne emisije "Na merama" otkriva vam šta je političarka Maja Gojković kupila za praznične poklone, kako sada izgleda nekadašnja teniska šampionka Jelena Janković, na koji način je osvedočeni srbomrzac Tonino Picula stigao u Beograd, sa kime šuruje blokaderski sudija Miodrag Majić…
U prvom delu dana, kada su pojedini evropski parlamentarci, predvođeni Toninom Piculom, boravili u Beogradu, a dešavanja u Narodnoj skupštini Srbije bila u fokusu javnosti, Informer televizija bila je i na licu mesta, kao i ubedljivo najgledaniji izbor građana Srbije.
Sudsko veće Mešovitog suda u Edesi u Grčkoj, donelo je odluku da se državljanka Srbije L. P. (35), koja je u septembru 2024. ubila supruga Kostasa Siamitrasa (58) i njegovo telo zakopala u boksu za pse u njihovom dvorištu u Leptokariji, osudi na doživotni zatvor.
Pripadnici saobraćajne policije, tokom kontrole saobraćaja putem presretača, su danas isključili su iz saobraćaja čak dvojicu stranih državljana zbog većih prekoračenja brzine, u razmaku kraćem od pola sata.
Nacrt rezolucije do kojeg je došao američki istraživački portal „Drop sajt“ otkriva plan Sjedinjenih Američkih Država za uspostavljanje direktne administracije nad Pojasom Gaze, uz široka izvršna, zakonodavna i sudska ovlašćenja, pod kontrolom predsednika Donalda Trampa.
Tri nedelje nakon sabotaže elektroenergetske mreže u Berlinu, Savezno tužilaštvo Nemačke raspisalo je nagradu do milion evra za informacije koje bi dovele do hapšenja odgovornih za podmetanje požara, potvrđeno je iz berlinskog Senata.
Na finansijskim tržištima sve su glasnije spekulacije da bi američke Federalne rezerve mogle prvi put u ovom veku učestvovati u koordinisanoj deviznoj intervenciji sa Japanom, koja bi podrazumevala prodaju američkog dolara i kupovinu japanskog jena.
Obaveštajna služba Korpus Islamske revolucionarne garde (IRGC) saopštila je danas da je osujetila terorističku zaveru koju su, kako tvrde, skovale obaveštajne službe deset stranih zemalja s ciljem izazivanja haosa i ugrožavanja stabilnosti Islamske Republike Iran.
Film "Đeneral" je od 22. januara počeo da se prikazuje u bioskopima širom Srbije, a glavnog junaka Dragoljuba Dražu Mihailovića igra glumac Nikola Rakočević (42).
Super lepak je odličan za popravke, ali čim padne na pogrešno mesto (prsti, odeća, nameštaj, staklo…), skida se teško jer se brzo “stvrdne” i jako veže za površinu.
Pevačica Marija Šerifović nedavno je posetila Bali, gde je prošla kroz dubok emotivni i duhovni proces, o čemu svedoči njena najnovija objava na Instagramu.
Pevačica Jelena Karleuša privukla je pažnju stajlingom sa potpisom modne kuće "Guči", čija vrednost iznosi tričavih 8.300 evra, što je u dinarskoj protivvrednosti čak 970.000 dinara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar