
Pixabay
EVROPSKA KOMISIJA REKLA SVOJE - Srbija imala SNAŽAN SKOK BDP u 3. kvartalu! Podrška države je bila KLJUČNA!
Evropska komisija konstatovala je, u najnovijem izveštaju, da je ekonomska aktivnost u Srbiji u trećem kvartalu 2020. godine zabeležila "snažan skok" u odnosu na proleće iste godine, kada su zbog pandemije morale biti uvedene mere zaključavanja u zemlji
MASOVNA VAKCINACIJA KLJUČNA ZA EKONOMSKI RAZVOJ! MALI: Imamo najbolji rast BDP-a

HEJTERI, ŠTA ĆETE SAD?! Sjajna vest za Srbiju! SVETSKA BANKA UBLAŽILA PROCENU PADA BDP SA 2,5 NA 2 ODSTO!


Reč je o najnovijem izveštaju Generalnog direktorata Evropske komisije za ekonomiju i finansije za kandidate i potencijalne kandidate za članstvo u EU.
Evropska komisija naglašava i da je Međunarodni monetarni fond u oktobru 2020. godine sproveo završnu misiju aranžmana "Instrument za koordinaciju politika".
"MMF je prepoznao ključnu ulogu monetarne, finansijske i fiskalne podrške koju je sprovodila Srbija tokom 2020. godine. Poziva se na nastavak ekonomskog oporavka i održavanje fiskalne odgovornosti u 2021.godini kao i na ubrznje strukturnih reformi", navodi se u dokumetu.
Izveštaj konstatuje da je u Srbiji u trećem kvartalu 2020. godine zabeležen značajan rast aktivnosti u oblasti proizvodnje i rudarstva ( +3,2 odsto), zemljoradnje ( 4,5 odsto), kao i inofrmacionih i komunkacionih aktivnosti ( +6 odsto).
Pad, u odnosu na isti period prošle godine, zabeležile su naučne, tehničke i administrativne aktivnosti, umetničke, rekreacione i druge usluge, kao i transport, smeštajni kapaciteti, prodaja na malo i restorani.

Pixabay
Dodaje se da su privatna i potrošnja države "umereno oslabile" za 0,9 odnosno za 1 procenat, dok je pad izvoza od 8,5 procenata u odnosu na isti period prošle godine prevazišao pad uvoza koji se smanjio za 2,7 procenta za isti period.
U dokumetu se navodi da je nezaposlenost u Srbiji u trećem kvartalu 2020. godine povećana za 1,9 procentnih poena u odnosu na prethodni kavartal i da je iznosila 9 procenata.
Kao uzrok za takvo povećanje vidi se povratak na tržište rada mnogih koji su tokom prolećnog zaključavanja zemlje odustajali od traženja posla.
Prema podacima Evropske komisije, javni dug Srbije je u trećem kvartalu 2020. godine iznosio 56,8 procenata.
Navodi se i da je prosečna stopa inflacije u 2020. godini u Srbiji iznosila 1,6 procenata.
Žigolo
26.01.2021. 12:35
Sad će nama Dragan Đilas da objasni kako je Srbija na rubu bankrota i da Vlada RS ništa ne radi i nema pojma. To što piše u izveštaju EK i MMF je naručio Vučić i nije istina.