DIPLOMATSKI SKANDAL U PRIŠTINI! Kurti otišao na UTAKMICU umesto na sastanak sa Lajčakom i Eskobarom!
Podeli vest
Sastanak premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija sa specijalnim izaslanikom SAD za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom i specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom odložen je za pola sata, saznaje se, a razlog je kako navode Kurtijevo prisustvo na fudbalskoj utakmici u okviru Kupa Prištine.
Aljbin Kurti uslikan je večeras na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini, pomno prateći utakmicu u okviru Kupa Prištine, i to u vreme kada je trebalo da se susretne sa Eskobarom i Lajčakom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom i zamenikom pomoćnika američkog državnog sekretara i specijalnim izaslanikom Sjedinjenih Američkih Država za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom.
05.06.2023
14:47
Kako se sazanaje, sastanak je odložen za 30 minuta.
Po završetku utakmice, Kurti je uslikan kako deli medalje igračima, a uz njega je bio i ministar zdravlja lažne države Arben Vitia.
Sastanak Kurtija sa Eskobarom i Lajčakom trebalo je prema prvoj satnici da počne u 20.00 časova, ali je odložen za 20.30.
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak sastao se u Njujorku sa podsekretarom u Ministarstvu odbrane SAD Derekom Šoleom i specijalnim izaslanikom SAD za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom.
Prištinski analitičar Dardan Gaši izjavio je da je "premijer" Aljbin Kurti doveo "kosovsku vladu" u poziciju da ne može ni "na more u Ameriku", prenosi Dukađini.
28.07.2023
12:12
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Može mu se, jer je hrabar i jer ih smatra nedovoljno važnima a ne kao Veleizdajnik koji trči da se sastane i sa najnevažnijom šušom iz inostranstva, da bi se preko svojih medija svojim glasačima i simpatizerima pokazao značajnim i nezaobilaznim političkim faktorom u odnosima Srbije i država iz kojih su beznačajne i najbeznačajnije šuše.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom i zamenikom pomoćnika američkog državnog sekretara i specijalnim izaslanikom Sjedinjenih Američkih Država za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom.
Teror lažnog premijera Aljbina Kurtija nad Srbima, koji je kulminirao u nedelju kada su ubijena četvorica Srba sa severa Kosova, sa velikom pažnjom praćen je u Ruskoj Federaciji.
Državni sekretar Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije dr Željko Brkić i otpravnik poslova Ambasade Narodne Republike Кine u Srbiji Dže Džang prisustvovali su danas u Кnez Mihailovoj ulici u Beogradu početku sprovođenja drugih po redu zajedničkih policijskih patrola MUP-a Srbije i Ministarstva javne bezbednosti Narodne Republike Кine.
Nedaleko od graničnog prelaza "Batrovci" nepoznate osobe napala su dva muškarca koja su peške krenula sa graničnog prelaza prema selu Batrovci i jednog od njih smrtno ranile.
Beogradska policija juče je uhapsila K.R. (21) i po nalogu Drugog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu odredila mu zadržavanje do 48 sati zbog ugrožavanja sigurnosti i sprečavanje službenog lica u vršenju službene dužnosti.
Fudbaler Borca iz Banjaluke Srđan Grahovac posle meča u Širokom Brijegu dao je izjavu u kojoj je rekao da pobedu posvećuje nastradaloj braći na Kosovu i Metohiji, a onda se podigla velika bruka u Bosni i Hercegovini koja i dalje ne prestaje.
Proslavljeni jugoslovenski napadač Savo Milošević postao je selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine i odmah je rešio da uvrsti nova imena na spisak.
Bivši analitičar CIA Lari Džonson, kritikovao je kanadske vlasti i medije koji su pokušali da prikažu Jaroslava Hunku, veterana SS divizije Galicija, kao heroja i borca za nezavisnost.
Donald Tramp mogao bi da izgubi kontrolu nad Trampovom kulom, golf klubom Vestčester i još nekim njujorškim nekretninama, pošto je sudija presudio da je godinama lagao o svom bogatstvu i da je počinio prevaru lažnim valuacijama, navodi Daily mail.
Ukrajina se, kao rezultat uništenja državnosti i potpune zavisnosti od uprave spolja, pretvorila u obezvređenu imovinu, sa ulogom „davljenika“, „države-samoubice“ u američkom scenariju koji je napravljen za nju, mišljenja je bivši lider partije "Opoziciona platforma – Za život, zabranjene u Ukrajini, Viktor Medvedčuk.
Pred nama je važan astrološki period, a to je pun Mesec u vatrenom znaku Ovna 29. septembra, tačno u 11:58 časova, koji ujedno predstavlja i poslednji Supermesec u 2023. godini.
Radovanu se gubi svaki trag 31. avgusta, a od tada do danas o njemu ni traga ni glasa. Radovan je živeo sam u rodnoj kući u zlatiborskom selu Seništa u opštini Nova Varoš.
Marko Nikolić, fitnes stručnjak i master profesor fizičkog vaspitanja i sporta, rođeni Vranjanac koji godinama živi i radi u Kuvajtu, najavio je novi izazov, a sve u cilju prikupljanja pomoći za lečenje Maksima Milenkovića.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.