Kakva scena! Meštanin Morače trobojkom dočekao srpski helikopter (VIDEO)
Podeli vest
Na obali Morače danas je sleteo srpski helikopter koji je iz reke uzimao vodu za gašenje požara u okolini Podgorice, a jedan meštanin ga je dočekao sa trobojkom.
Ova dirljiva scena zabeležena je mobilnim telefonom.
U Crnoj Gori i danas bukte požari na više lokacija, a gust crni dim iznad Podgorice dolazi iz Piperа, gde se vatra širi od jutra. Na terenu su i pripadnici Vojske Crne Gore, dok je Srbija odlučila da pošalje helikoptere u pomoć. Jedan vojnik je poginuo, dok je jedan vatrogasac povređen dok je gasio požar.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak vatrogasca koji u punoj opremi prolazi kroz šumski pojas koji je bio u plamenu!
12.08.2025
09:30
Podsetimo, tokom jučerašnjeg dana širom Crne Gore bio je aktivan veći broj požara. Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) je odmah po izbijanju požara na više lokacija angažovalo sve raspoložive kapacitete i preduzelo sve neophodne mjere, saopštio je generalni direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodrag Bešović.
Prvi u pomoć pritekao je helikopter iz Srbije a zbog složenosti situacije hitno su aktivirani mehanizmi saradnje sa Evropskom unijom, NATO savezom i državama regiona, kako bi se obezbijedila dodatna pomoć iz inostranstva.
- Tokom današnjeg dana očekujemo dolazak kanadera iz Republike Hrvatske. Takođe, očekujemo odgovor od NATO mehanizma EADRCC centra o mogućnostima za pomoć, a u stalnoj smo koordinaciji sa predstavnicima Misije Crne Gore pri NATO-u - navodi Bešović.
Građani Crne Gore pozdravili su brzu i konkretnu pomoć iz Beograda na društvenim mrežama i u zahvaćenim sredinama preovladavaju poruke zahvalnosti i oduševljenja, uz poruku da u ovakvim kriznim trenucima solidarnost i dobrosusedstvo nemaju granice
Kako je dodao, na osnovu Sporazuma između Vlade Republike Srbije i Vlade Crne Gore o saradnji u zaštiti i spašavanju, dobili smo pomoć u vidu helikoptera Kamov Ka-32 nosivosti pet tona, koji je i danas aktivan u reonu Podgorice, zajedno sa našim kapacitetima.
- Na teritoriji Crne Gore i sinoć su bili aktivni požari na više lokacija, a najveća žarišta su bila u Kakarickoj gori, Gornjim Kokotima, Piperima, Kučima, Buljarici, Čanju. Danas je stanje stabilnije, ne možemo u potpunosti predvidjeti razvoj situacije, ali verujemo da ćemo uz angažovanje naših službi i pomoć partnera požare staviti pod potpunu kontrolu - ističe Bešović.
Na terenu su, pojašnjava, angažovane lokalne službe zaštite i spašavanja, kolege iz drugih opština, Avio-helikopterska jedinica MUP-a, pripadnici Direktorata za zaštitu i spašavanje, višenamenski robotski sistem za gašenje požara, kao i Vojska Crne Gore i njeni vazduhoplovi.
- Još jednom apelujemo na građane da svaku pojavu požara odmah prijave na brojeve 112 ili 123, a ukoliko primete namerno podmetanje ili neodgovorno postupanje – na broj 112 ili 122 - poručuje Bešović.
Podsjeća da je strogo zabranjeno paljenje vatre i korišćenje pirotehničkih sredstava, posebno u ovim uslovima.
- Takođe, pozivamo građane da prilikom pružanja pomoći u gašenju požara budu oprezni, te da budu u stalnoj koordinaciji sa nadležnim službama - zaključuje Bešović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Crnoj Gori i danas bukte požari na više lokacija, a gust crni dim iznad Podgorice dolazi iz Piperа, gde se vatra širi od jutra. Na terenu su i pripadnici Vojske Crne Gore, dok je Srbija odlučila da pošalje helikoptere u pomoć. Jedan vojnik je poginuo, dok je jedan vatrogasac povređen dok je gasio požar.
Dok zapadni političari spočitavaju Srbiji stanje demokratije, navodne pritiske na medije i "slapp" tužbe protiv novinara, praksa unutar same Evropske unije pokazuje sasvim drugačiju sliku.
Ekonomija Srbija je u dobrom stanju uprkos blokaderskom teroru i uprkos turbulentnim geopolitičkim okolnostima u kojima se našao ceo svet, pokazuju osnovi pokazatelji.
Pošto već godinu dana blokaderi ne uspevaju da ometanjem normalnog života preko nasilnih protesta i blokada saobraćaja ostvare ciljeve, njihove akcije postaju sve agresivnije.
Blokader Nenad Lajbenšperger, istoričar iz Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture, tvorac je afere "Generalštab" koju zgubidani sada koriste kako bi na još jedan način udarali na vlast i predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Analitičar, voditelj i marketinški stručnjak Saša Borojević raskrinkao je Hrvate i pevačicu Severinu, koji već mesecima aktivno podržavaju blokaderske pokušaje sprovođenja obojene revolucije u Srbiju i rušenje njenog ustavnog poretka, progovorivši, između ostalog, i o padu nasdtrešnica u Hrvatskoj.
Suđenje pripadnicima kriminalne grupe optužene za ubistva vođa "škaljarskog" klana Igora Dedovića i Stevana Stamatovića u januaru 2020. u Atini, kao i Alana Kožara i Damira Hadžića na Krfu nastavljeno je danas pred Specijalnim sudom izvođenjem Skaj poruka, koje je prema tvrdnjama tužilaštva razmenjivao Dušan Jovanović, zvani Giba.
Jedna osoba je poginula, a druga teško povređena u saobraćajnoj nesreći koja se danas dogodila kod skretanja za Neradovac, na starom putu Bujanovac-Vranje.
U Novom Pazaru danas je došlo do incidenta kada je kombi novopazarskih registarskih oznaka tokom policijske potere skrenuo sa kolovoza i udario u prodavnicu koja se nalazi preko puta jedne perionice.
Dežurni javni tužilac Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu saslušao je osumnjičene V. U. (31) i I. T. (28), nakon što im je prethodno određeno zadržavanje do 48 sati.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici MUP, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala rukovodili međunarodnom akcijom u kojoj je, u saradnji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal, zaplenjeno 81,2 kilograma kokaina i 110 kilograma marihune.
BBC dopisnik iz Rusije, Stiv Rozenberg, donosi pregled ruskog štampanog izveštavanja nakon što je Bela kuća objavila novu američku strategiju nacionalne bezbednosti.
Jemenska separatistička grupa Južni prelazni savet (STC) preuzela je kontrolu nad većim delom juga zemlje, uključujući i ključni lučki grad Aden - sedište međunarodno priznate vlade proteklih 10 godina, prenosi Rojters.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski stigao je večeras u Brisel, gde će se sastati sa generalnim sekretarom NATO Markom Ruteom, predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom i predsednicom Evropske komisije (EK) Ursulom fon der Lajen.
U nedelju uveče na RTS emitovana je deveta epizoda serije "Tvrđava", a scena između bračnog para Nade i Nikice Baše u kojoj pričaju o Jugoslaviji izazavala je veliku pažnju javnosti u Srbiji.
Deveta epizoda serije "Tvrđava" emitovana je u nedelju uveče na Prvom programu RTS, a u njoj je posebno upečatljiva scena u manastiru između Nebojše Dugalića i Ognjena Mićovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar