(UZNEMIRUJUĆI VIDEO) STRAVIČNO VRŠNJAČKO NASILJE U BARAJEVU! Dve učenice (14) BESOMUČNO TUKLE VRŠNJAKINJU U DVORIŠTU ŠKOLE!

Printscreen

15:22 >> 15:48 Hronika 9

Informer | 13. 09. 2019.

(UZNEMIRUJUĆI VIDEO) STRAVIČNO VRŠNJAČKO NASILJE U BARAJEVU! Dve učenice (14) BESOMUČNO TUKLE VRŠNJAKINJU U DVORIŠTU ŠKOLE!

Dve devojčice (14) snimljene su kako u dvorištu škole u Barajevu tuku i iživljavaju se nad svojom vršnjakinjom, udarajući joj naizmenično šamare. Za sve to vreme druga deca se smeju, pa čak i nasilnice same pokazuju osmehe. Redakcija Telegraf.rs došla je u posed tog snimka, koji je napravljen ovog utorka, a kako saznajemo, u međuvremenu je postao viral i širi se i među učenicima drugih škola.

- Šta si pričala? - pita jedna od nasilnica žrtvu.

Lupka je po glavi, dok je ostala deca okružuju, upućujući žrtvi veliki broj psovki.

- Budeš li me rekla kod keve, trista puta ćeš gore dobiti batine - preti joj, dok se druga nasilnica, u crnoj majici, približava.

- Treseš se, treseš, i ja se tresem - nastavlja nasilnica u roze majici, imitirajući drhtanje ruku, a onda udarajući po glavi žrtvu.

- Dođi vamo, ko ti je rekao da ideš, ko ti je rekao da ideš. Spusti ruke! Šta si pričala? - kaže devojčica u crnoj majici ređajući šamare.

Navodno je sukob nastao jer je, kako na snimku tvrde, žrtva pričala kako je "devojčica u crnoj majici ku*va".

Žrtva i jedna od nasilnica učenice su prvog razreda Srednje škole u Barajevu, dok je druga nasilna devojčica iz jedne srednje škole sa Zvezdare, rekao je za Telegraf.rs direktor barajevske škole Dobrivoje Jelić.

- Snimak nije nastao u našem dvorištu, već u dvorištu susedne osnovne škole. Ipak, dve devojčice su naše učenice, one idu u isto odeljenje. Mi smo obavešteni o snimku. Policija je juče bila kod mene, a već sam obavio razgovore sa roditeljima i jedne, i druge učenice. Pokrenut je postupak, a koliko znam, policija će najverovatnije podneti prijave za nasilničko ponašanje protiv učenica - rekao je direktor Jelić za Telegraf.rs.

Printscreen

Na pitanje da li je tačno da je napadnuta devojčica dete sa specijalnim potrebama, kako se komentarisalo na društvenim mrežama, direktor je rekao da učenica nije na inkluzivnom programu obrazovanja.

- Smatram da je ova škola, u odnosu na većinu drugih beogradskih, u bezbednosnom smislu na visokom nivou. Ovako nešto se kod nas nije dešavalo i mi ćemo preduzeti sve mere da se ovakve situacije ne ponove - kazao je on.

PRESLIKANO PONAŠANJE IZ RIJALITIJA

Kako je rekao, po njegovom mišljenju, čak i priča u javnosti o vršnjačkom nasilju čini da ono deci postane interesantno.

- Oni gledaju ove Farme i kojekakve programe i ovo što vidite na snimku je preslikana situacija iz nekog rijalitija. Šta može da učini škola, šta mogu da učine roditelji, kada deca upale televizor i vide sliku i priliku našeg društvenog života - kazao je on.

Printscreen

Ako imate informacije da neko dete trpi nasilje ili ga vrši nad svojim vršnjacima, treba to da prijavite nadležnima.

Svako dete zaslužuje bezbrižno detinjstvo i bezbedan odlazak i povratak iz škole.

POLICIJA PODNOSI PRIJAVE

Po nalogu Tužilaštva za maloletnike, policija će podneti prijave protiv maloletnica od kojih je jedna stara 14, a druga 15 godina.


Stanimir

13.09.2019. 15:39

Roditelji da se kazne, a one da se pošalju u dom na mjesec dana. Ali roditelji da se kazne, novčano, zatvor... Sve. One su našle da djele pravdu.


Sasa

13.09.2019. 16:17

Ovo je strašno,, ove nasilne devojke odmah u proces vaspitavanja,, popravni dom bar godinu..


Samosvesna građanka

13.09.2019. 16:37

Vršnjačko nasilje je uzelo maha od kada su nevladine organizacije tražile da bude donet zakon po kom će biti kažnjen svaki roditelj koji svoje dete bude fizički kaznio - čak ako mu udari čvrgu ili ga blago povuče za uvo - a ,,žuti'' su takav zakon izglasali i zbog nevladinih organizacija i zbog ,,žutih'' je vršnjačko nasilje sve češće, sve brojnije i sve brutalnije.


VamTam

13.09.2019. 17:29

Sad je roditeljima i sistemu kriva televizija. A nisu krivi oni što nemaju VREMENA ZA SOPSTVENU DECU. I stalno nam je TV kriv?!


Mary

13.09.2019. 21:54

Današnjoj deci je sve dozvoljeno,a mi roditelji mozemo samo da gledamo,jer ne smemo ni da kaznimo ni da izgrdimo dete,a ne daj Bože da ga udarimo.Deci je sve dozvoljeno na žalost,zato su i takvi,jer su zaštićeni,a onda kada se nesto desi zovu se roditelji.Tad treba da se zove centar za socijalno a ne roditelji,jer ih oni štite.


Naivcina

14.09.2019. 00:11

Strasno, obe u dom hitno... A roditelje ove dve nasilnice "išamarati" po zakonu svim mogućim sredstvima.


Dule

14.09.2019. 13:52

Ove dvije ne znam kako bi ih nazvao moraju provesti minimum 5 godina u popravnom domu. Roditelji bi takodjer bili radovidjeni u nekom od domova za specijalno vaspitanje, a drustvo koje je posmatralo i smejalo se mora ali mora biti izbaceno iz skole sa zabranom skolovanja od minimum 5 godina. To bi trebalo da se tako uradi jer u protivnom roditelji ce poceti sami da uzimaju pravdu u ruke


Marija

15.09.2019. 14:12

Vreme je da nasilnici budu u zatvoru, a roditelji debelo novčano kaznjeni!


Andrej Petrovic

17.09.2019. 19:35

Kakp vas roditelje nije sramota da tako vaspitavate dete,sram vas bilo.Da se ja pitam a i mnogi gradjani bih se slozili platili bi kaznu da nemate da kupite vise detetu skupe stvari necu da budem prost.Ali vi od sramote treba da se iselite iz tog grada ..


Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na [email protected]