• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Novosti/B. V.

19.11.2020

20:15

(VIDEO) RUSIJA PRAVI VOJNU BAZU U SRCU AFRIKE, PUTIN ĆE IZ NJE KONTROLISATI INDIJSKI OKEAN! Ameri će tek sad poludeti!

Vesti

(VIDEO) RUSIJA PRAVI VOJNU BAZU U SRCU AFRIKE, PUTIN ĆE IZ NJE KONTROLISATI INDIJSKI OKEAN! Ameri će tek sad poludeti!

Podeli vest

Rusija će u narednih 25 godina imati bazu u Sudanu. Ona će se, doduše, zvati ,,punkt materijalno-tehničkog obezbeđenja vojno-morske flote", koji će biti na obali Crvenog mora, ali to ne umanjuje značaj te baze, a njeno formiranje su već odobrili predsednik i premijer Rusije. Pre toga su ministarstva spoljnih poslova i odbrane dogovorila sve detalje sa kolegama u Sudanu.

Vojno-morska flota Rusije dobila je besplatno pravo da koristi mogućnost da u Port-Sudanu usidri četiri broda, a u toj ,,mini-bazi" će moći da bude 300 građana Rusije. 

Strateško mesto

Tamo će biti napravljeni ne samo vezovi, već i objekti za remont i servisiranje, ali i zgrade u kojim će da žive oni koji budu tamo radili. Spoljne granice baze obezbeđivaće Sudanci, a vazdušno prostranstvo i akvatorijum će štititi Rusi. Naravno, Rusi su se obavezali da će se brinuti za ekologiju i da neće zagađivati prirodu.

VAŽNA LEKCIJA ZA VOJSKU SRBIJE, RAT U KARABAHU POKAZAO KAKO BI IZGLEDAO NAPAD NA NAŠU ZEMLJU! Zato nam ovaj rod armije mora biti brutalan!

Značaj ove baze u Moskvi objašnjavaju time da će rasti prisustvo Rusije u Indijskom okeanu, kao i bolja zaštita ruskih trgovačkih brodova od napada pirata. 

O tome da Rusija može da ima bazu u Sudanu prvi put se govorilo 2017, a Putinu je to predložio za vreme posete Rusiji tadašnji predsednik Sudana Omar Hasan al Bašir. I posle državnog udara u Sudanu, novo rukovodstvo je ponudilo Rusima da tamo imaju svoju bazu... Jedan broj moskovskih eksperata bio je sumnjičav zbog visokih troškova održavanja baze kao i nestabilne situacije u Sudanu. Ali rusko Ministarstvo odbrane je ubedilo rukovodstvo da se prednosti otvaranje baze u Sudanu mnogo veće zbog strateške važnosti Crvenog mora i Adenskog zaliva.

Hoće ruske avione

Rukovodstvo Sudana pregovara sa Rusima oko kupovine aviona SU-30 i SU-35 kao i PVO sistema S-300.Više od polovine oružja koje ima sudanska armija proizvedeno je u Rusiji ili ranije u SSSR-u.

Zna se da Rusija već ima takav punkt u sirijskom Tartusu. Nova ,,mini baza" u Port-Sudanu će ojačati ruske pozicije u regionu. Već sada je jasno da se Amerikancima neće svideti dolazak Rusa u Sudan. Penzionisani admiral Viktor Kravčenko, bivši načelnik Glavnog štaba vojno-morske flote RF, objašnjava da će dolazak brodova u Port-Sudan ojačati rusko prisustvo u Africi i raširiti operativne mogućnosti ruske mornarice.

SRBIJO OPREZ! O FAJZEROVOJ VAKCINI PROTIV KORONE MNOGO ŠTA JE PREĆUTANO! Zašto je i kako u sve umešan i Bil Gejts, FILIPINI SU JASNA OPOMENA!

Rusi imaju u Sredozemnom moru u Siriji takvu bazu u Tartusu gde je uloženo mnogo novca da bi mogli da se remontuju ne samo manji brodovi, nego, ako treba, i dizel -podmornice, a već lani je Sudan uveo pojednostavljen ulazak ruskih brodova u njegove luke, a Moskva je tamo otvorila svoje predstavništvo u kome su vojni instruktori.

U avgustu ove godine potpisan je ugovor o prodaji ruskog oružja. Konkurenti Rusima su donedavno u Sudanu bili Turci, ali oni su pokvarili odnose zbog Libije jer su sudanski vojnici na strani Kalife Haftara, koji je na čelu Libijske nacionalne armije, dok Turci protiv njega ratuju.

 


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Vesti

TV

Hronika

JOŠ Hronika VESTI

Sport

Zabava

Vodič kroz humani biznis po receptu Tejlor Svift
Kultura

Vodič kroz humani biznis po receptu Tejlor Svift

Muzičke biografije često su zanimljive i čitaocima koji nisu „muzički fanovi“, jer su važan izvor razumevanja društvenih trendova niza decenija, pa i vekova. Ali, zahvaljujući biografiji novinarke Kerolajn Salivan Tejlor: Iz ere u eru, koju je nedavno objavilo Vulkan izdavaštvo, za ovaj žanr mogli bi ozbiljno da se zainteresuju i marketinški stručnjaci, biznismeni i svi oni kojima su važne teme finansija i investicija.

14.08.2024

11:42

Magazin

JOŠ Magazin VESTI

Džet set

Srbija