
Fotoilustracija/Clipart
ZAPAD UBEĐEN, POSLE PADA KRIMA RUSIJA ĆE SE RASPASTI NA VIŠE DRŽAVICA! Prave vlade u egzilu koje bi trebalo da postanu vlast u tim delovima! Moskva će brutalno odgovoriti...
Pad Krima trebalo da dovede do krize u samoj Rusiji, nakon čega bi ruska država, praktično, trebalo da prestane da funkcioniše i bude podeljena na više državica. Različitim delovima zemlje bi trebalo da upravljaju "vlade u egzilu" na čijem se formiranju radi
Sinhronizovane odluke SAD i Nemačke da Ukrajini isporuče tenkove „Abrams" i „Leopard" menjaju prirodu ukrajinske krize.



Brojne izjave predstavnika Zapada da za njih navodno još postoje neke „crvene linije", razbijene su surovom životnom istinom. Novi histerični napori, piše Oleg Karpovič, prorektor Diplomatske akademije Ruske Federacije, preduzeti sa ciljem da se Rusiji nanese „poraz na bojnom polju", koji je obećao šef evropske diplomatije Žozep Borelj, uklapaju se u obrise harmoničnog koncepta čija je suština krajnje jasna.
Njegovu analizu prenosimo u celini!
Zapadni lideri nisu spremni za miran suživot sa Moskvom a održavanje „kijevskog projekta" vide kao zacrtani put ka podsticanju raspada ruske države. Glasove nekolicine uslovnih pragmatičara, poput francuskog predsednika Emanuela Makrona, „usisava" skladni hor rusofobičnih političara koji u sukobu vide šansu za ostvarenje snova koji su sazrevali ne decenijama, već vekovima.
Pritisak kojim najradikalniji deo antiruske koalicije promoviše „tenkovsku avanturu" nije nimalo slučajan.
Za SAD i Evropu sadašnja konfrontacija poprima egzistencijalni karakter. Unutrašnjih problema na Zapadu, koji se jasno manifestuju i u političkoj krizi u Velikoj Britaniji i u paničnoj evakuaciji iz Avganistana i u jurišanju na Kongres SAD od strane pristalica Donalda Trampa, toliko je da skup slogana i PR tehnika ne može promeniti tok događaja.
Kolektivnom Zapadu je potreban "trijumf zajedništva" koji će omogućiti, makar privremeno, da primora kritičare stare globalističke paradigme da se pomire sa neprikosnovenošću sistema koji je izgradio Vašington. U tom pogledu, Ukrajina se pokazala kao zgodno oruđe koje se može kreativno koristiti u pokušajima obnavljanja unipolarnog svetskog poretka.


Tekuće isporuke teškog naoružanja režimu Vladimira Zelenskog imaju jednostavan taktički cilj - stvaranje uslova da Oružane snage Ukrajine zauzmu Krim što bi, prema autorima tih planova, trebalo da dovede do krize u samoj Rusiji. U narednim fazama glavni teret bi pao na nacionalne izdajnike i „korisne idiote" unutar Rusije, nakon čega bi ruska država, praktično, trebalo da prestane da funkcioniše.
Različitim delovima zemlje bi trebalo da upravljaju "vlade u egzilu" na čijem se formiranju radi. O ovome se, na Zapadu, sada već otvoreno govori.
Često potcenjujemo rešenost naših geopolitičkih protivnika da sprovedu najiracionalnije i, naizgled, apsurdne planove.
Želja, kako ponekad kažu, da se „reformatira Rusija" prevladava nad glasom razuma.
Ali, naši bivši pseudopartneri zaboravljaju da nuklearne sile, kako je ispravno primetio Dmitrij Medvedev, ne gube.

Reuters/Fotoilustracija
Tradicionalno, snaga Rusije leži u sposobnosti da se odupre provokacijama i da izbegne rizičnu eskalaciju, koja bi, štaviše, mogla da ugrozi hiljade, ako ne i milione života civila.
Međutim, nećemo ponizno čekati da nemački i američki tenkovi pređu naše ustavom utvrđene granice. Ako Zapad planira da započne borbu bez pravila, treba da ima na umu da u toj disciplini predstavnici Rusije nisu imali premca.
Ako očekuju da vide međudržavni tenkovski turnir u biatlonu, dobiće asimetrični odgovor koji će zauvek zatvoriti pitanje obnove Pax Americana i, pre roka, okončati epopeju sa neslavnim ukrajinskim projektom koji je doneo samo patnju stanovnicima iskonskih ruskih zemalja.
miki
01.02.2023. 18:34
Pa Krim nikada nece pasti. Rusi ga nece dati po cenu opstanka.
Perica
01.02.2023. 18:56
Gde mogu da se kupe ove Andersenove bajke?