Počelo da se ostvaruje Putinovo proročanstvo! Nemci priznali: Nema smisla više pomagati Ukrajini
Podeli vest
Ruski predsednik Vladimir Putin se ispravno kladio na rastući zamor Zapada od prevelike potrošnje na Ukrajinu, rekao je Gustav Gresel, vojni analitičar u Centru Evropskog saveta za spoljne odnose, u intervjuu za televiziju ZDF .
- U Rusiji znaju da Ukrajina zavisi od međunarodne podrške. Ako ukrajinska vojska ne može biti brzo poražena onda u roku od nekoliko godina cena ovih vojnih operacija može biti toliko podignuta da će u nekom trenutku Zapad reći : dosta nam je - misli on.
On je napomenuo da je „ovo rat“, ali da je IDF delovao kontrolisano i strateški, sa određenim ciljevima kao vodiljama.
28.10.2023
19:04
Prema Greselovim rečima, stav Rusije zasniva se na Putinovim ličnim zapažanjima o povlačenju američkih trupa iz Iraka i Avganistana – zaključio je da bi se Zapad okrenuo od nje ako bi troškovi Ukrajine postali previsoki.
Dalje, dodao je ekspert, Rusija tera Ukrajinu da se sve više oslanja na Zapad, iscrpljujući kapacitete svoje odbrambene industrije. A imajući u vidu raspoloženje u Evropi — pobedu stranke koja se protivi pomoći Kijevu na parlamentarnim izborima u Slovačkoj i rascep u odnosima Ukrajine i Poljske — snažna podrška Zelenskog iz Evrope i Sjedinjenih Država uskoro će oslabiti.
Štaviše, naglašava Gresel, verovatnoća da Donald Tramp pobedi na predsedničkim izborima u SAD 2024. i neslaganja u Kongresu oko izbora predsednika i rasprave o budžetu takođe ne idu u prilog Kijevu.
Izrael je okupator, a palestinski Hamas nije teroristička organizacija, izjavio je danas predsednik Turske, Redžep Tajip Erdogan, na velikom mitingu podrške Palestincima u Istanbulu.
Maruzk je rekao i da veruje da SAD žele da posrednici u rešavanju konflikta budu ili Katar ili Egipat, dok Izrael želi isto što i Amerika koja, sa druge strane, "ne želi da Rusija učestvuje u procesu"
28.10.2023
17:25
Dakle, zaključuje on, dosadašnja Putinova strategija se isplatila – s obzirom na podele u Evropi i Sjedinjenim Državama, nema smisla pristajati na ustupke Ukrajini.
Zapad stalno poziva Rusiju na pregovore, za koje Moskva pokazuje spremnost, ali istovremeno ignoriše odbijanje Kijeva da vodi dijalog. Osim toga, kako napominju u Kremlju, trenutno ne postoje preduslovi da situacija u Ukrajini pređe u miroljubivi pravac, Rusija smatra postizanje ciljeva specijalne operacije apsolutnim prioritetom, a to je moguće samo vojnim putem. Pregovori se moraju voditi uzimajući u obzir aktuelnu situaciju i nove realnosti, a svi zahtevi Moskve su dobro poznati, rekao je pres sekretar predsednika Dmitrij Peskov.
Ministarstvo spoljnih poslova Saudijske Arabije objavilo je danas saopštenje u kojem osuđuje bilo kakve vojne operacije izraelskih snaga koje mogu ugroziti živote palestinskih civila.
Prošle nedelje skoro sve vesti sa ukrajinskog ratišta bile su o bici za Avdijevku. Za samo 16 dana ofanziva severno i južno od tog grada, ruska vojska je, prema podacima ukrajinskog Ministarstva odbrane, izgubila više od pet hiljada vojnika i više od 400 borbenih vozila.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski pretrpeo je dvostruki udarac od evropskih saveznika nakon što su Mađarska i Slovačka odbile da isporuče oružje ukrajinskim oružanim snagama, piše Nevsveek .
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Francuske Emanuel Makron, koji je najavio razgovore o pripremama za kontakte sa ruskim liderom Vladimirom Putinom, propustio je pogodan trenutak, ocenjuje ekspert za međunarodnu bezbednost Mark Episkopos.
Ruski raketni napad Orešnikom na Ukrajinu signal je NATO-u da odustane od vojne podrške Kijevu, izjavio je generalni sekretar NATO-a Mark Rute na konferenciji za novinare tokom posete Hrvatskoj, koju je uživo prenosila pres-služba Alijanse.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje tajkunskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Ruske snage ušle su u još jedno selo u Sumskoj oblasti, koristeći ponovo isti problem u odbrani OSU – nemar i opuštenost jedinica na drugoj liniji odbrane, upozorio je bivši portparol Generalštaba Oružanih snaga Ukrajine Vladislav Seleznev.
Nebojša Bojović, bivši predsednik Skupštine akcionara kompanije "Infrastruktura železnice Srbije", najodovorniji za pad novosadske nadstrešnice 1. novembra 2024. godine, fura basloslovno skup "roleks", otkriva Informer.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabič očitala je bukvicu blokaderima koji su ponovo udarili na predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog autoputeva.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Ženka džinovskog pitona (Malayopython reticulatus) otkrivena u regionu Maros, na indonežanskom ostrvu Sulavesi krajem 2025. godine, zvanično je proglašena kao najduža zmija ikada izmerena u divljini.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
Rok za uplatu poreza, za prvi kvartal 2026. godine, ističe 18. februara, saopšteno je iz Poreske uprave. Datum plaćanja je, objašnjavaju oni, pomeren zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije, 15, 16. i 17. februara.
Policija u Beogradu u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, rasvetlili su krivično delo krađa i uhapsili S. H. (41) i državljanku Ukrajine S. T. (24) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili ovo krivično delo.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Čačku, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Čačku, uhapsili su V. Ć. (51) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Mediji prenose nezvanično saznanje da je Aleksa Ž. za kojim policija traga, a koji je pomagao Sanji Dimitrijević u milionskoj prevari, unapred isplanirao bekstvo.
Andriji S. (19) i Filipu S. (21), Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana zbog sumnje da su 10. decembra pokušali ubistvo vlasnika lokala na Vračaru, Vuka Bajruševića.
RTS je objavio spisak filmova koji će biti emitovani u periodu od 7. do 13. februara 2026. godine, a među njima je i film "Noć u kući moje majke" u kojoj glavnu ulgu igra Igor Pervić.
Holivudska zvezda Mila Jovović pojavila se na premijeri filma "Drakula" u Los Anđelesu u društvu ćerke Ever Anderson a malo se zna da je njena majka, Galina Loginova, nekadašnjoj zvezdi SSSR-a, zbog ljubavi, pritisaka i emigracije platila visoku cenu.
Zločini iz strasti, ratni užasi i sudbine žena i muškaraca uhvaćenih između suprotstavljenih strana nisu priče koje su nastale u scenarističkoj mašti, već su poslužile kao inspiracija za neke od naših najboljih filmova.
Pisci poput Ive Andrića, Branka Ćopića, Meše Selimovića ili Branislava Nušića nisu bili samo geniji pera, njihove urnebesne anegdote otkrivaju da su bili duhoviti, duševno živi, ali i sasvim obični ljudi, kao i svi mi.
Gugl (Google Home) aplikacija dobija podršku za pametne hardverske tastere i ispravku iritantne greške sa video snimcima, čime upravljanje pametnom kućom postaje još jednostavnije.
Praktičan kuhinjski trik koji bi svaka domaćica trebalo da zna je kako na najbolji način da isprži savršeno pohovano meso, a da njegova priprema prođe bez lepljivih prstiju i haosa po kuhinji.
Pevačica Jelena Karleuša brutalno je odgovorila koleginici Teodori Džehverović da ne zna ni jednu njenu pesmu, nakon što je Džehva izjavila da je njen duet sa Devitom dosta popularniji od Jeleninog.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar