• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

01.06.2024

10:24

(VIDEO) Otkriven identitet napadača na nemačkog političara! Štircenberger se javio iz bolnice i otkrio u kakvom je stanju!

printscreen

Vesti

(VIDEO) Otkriven identitet napadača na nemačkog političara! Štircenberger se javio iz bolnice i otkrio u kakvom je stanju!

Podeli vest

Nemački mediji su otkrili identitet dvadesetpetogodišnjeg Avganistanac koji je vojničkim nožem izbo kritičara islamskog ekstremizma, Mihaela Štircenbergera (59).

Kako navodi nemački Bild, radi se o Sulejmanu A. koji je rođen u avganistanskom gradu Heratu.

Foto: printscreen

 

 

Prema prvim procenama istražitelja, napadač je, prema pisanju „Špigla“, delovao iz islamističkih motiva.

Tokom napada, Sulejman A. je ranio još pet osoba, a zatim ga je upucao policajac. Policajac kojeg je nožem ubo u vrat bori se za život.

 

 

 

Veče nakon krvoprolića, sa klinike se javio teško povređeni Mihael Štircenberger. On je napisao da je operacija koja je trajala dva i po sata na klinici „prošla dobro”,

- Veliko hvala svim lekarima, hirurzima, drugom medicinskom osoblju i medicinskim sestrama koji su uključeni. I svim policajcima i redarima koji su se hrabro suprotstavili napadaču. Nadam se da će policajac koji je uboden nožem u vrat i svi ostali povređeni uskoro biti dobro - naveo je on na Telegramu.

On je takođe zahvalio povređenim kolegama koji su odvukli napdača od njega i sprečili ga da dođe do još strašnijh posledica.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set