Objavljene šokantne ankete pred izbore u Francuskoj! Makron dobio katastrofalne vesti, nije svestan šta ga čeka!
Podeli vest
Stranka Marin Le Pen, Nacionalno okupljanje, biće pobednik prevremenih izbora u Francuskoj sudeći po anketama, no ta stranka ne bi trebalo da ima apsolutnu većinu, prema prvim anketama nakon šokantne odluke predsednika Emanuela Makrona da raspusti parlament.
Nakon velikog poraza stranke Preporod na izborima za Evropski parlament, Makron je najavio prevremene izbore za donji dom parlamenta, koji bi trebalo da se održe 30. juna, za manje od tri nedelje, dok je drugi krug predviđen za 7. jul.
Izbori za Evropski parlament prošli su onako kako sam planirao i želeo, na osnovu rezultata izbora usporen je voz koji je Evropu vodio u novi rat, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Ukrajinski vojni ekspert, pukovnik Oleg Starikov, ocenio je da do generalne bitke između ruske i ukrajinske vojske može doći kroz tri meseca.
11.06.2024
07:10
Antimigrantska, euroskeptična stranka političarke Marin Le Pen, Nacionalno okupljanje (RN), osvojila bi 235 do 265 mesta u Narodnoj skupštini, što je veliki skok od trenutnih 88, no manje je od 289 koliko je potrebno za apsolutnu većinu, prema anketi koju je sprovela agencija Toluna Harris Interactive.
Prema rečima stručnjaka, pre izvesnog vremena Ruska Federacija je stekla novog saveznika, koji je donedavno blisko sarađivao sa Zapadom – reč je o Nigeru. Ovo je objavila publikacija „L-fri“.
Makronov centristički savez mogao bi da se prepolovi, s 250 na 125 do 155 mesta, prema anketi.
Levičarske stranke mogle bi zajedno da kontrolišu 115 do 145 mesta, iako bi svaka stranka mogla izaći na izbore samostalno.
Nije sigurno da li bi RN vodio vladu, sa ili bez saveza s drugim strankama. Drugi scenariji uključuju širok spektar koalicija "mejnstrim" stranaka, ili potpuno nestabilan parlament.
Makron je desnici dao realnu mogućnost dolaska na vlast
Makronova odluka zaista nudi popularnoj krajnjoj desnici realnu mogućnost dolaska na vlast. Odmah nakon Makronove odluke došlo je do pada evra, srozavanja francuskih akcija i državnih obveznica.
RN je osvojio 31.4 odsto glasova na izborima za EU Parlament, dok je koalicija okupljena oko Preporoda osvojila 14.6 posto glasova.
Čak i ako RN osvoji većinu u francuskom parlamentu, Makron bi i dalje bio na predsedničkoj dužnosti još tri godine te bi i dalje pod svojom kontrolom imao odbranu i spoljnu politiku.
Foto: EPA
Međutim, izgubio bi kontrolu nad unutrašnjim pitanjima poput ekonomske politike, sigurnosti, imigracije i finansija, što bi zauzvrat uticalo na druge politike, poput pomoći Ukrajini, jer bi mu bila potrebna podrška vlade za finansiranje bilo kakve pomoći iz francuskog budžeta.
Izvor blizak Makronu rekao je da 46-godišnji političar, čija je vladavina oslabljena otkako je izgubio potpunu većinu u parlamentu pre dve godine, izračunao da postoji mogućnost osvajanja većine ako bi iznenadio sve aktere raspisivanjem prevremenih izbora.
Za Le Pen, izazov je pretočiti popularnost u pobedu. Na glasanje će najverovatnije uticati ne samo nezadovoljstvo Makronovim stilom vladanja, troškovima života i imigrantskim politikama, no i pitanje može li se verovati RN-u da vodi jednu veliku evropsku vladu.
Među svojim politikama, RN predlaže veću javnu potrošnju, uprkos visokim nivoima francuskog duga, preteći tako daljim povećanjem kreditnih stopa u bankama.
RN takođe želi da deportuje više migranata, da zaustavi ujedinjavanje porodica, da ograniči dečije doplatke na francuske građane, da da francuskim građanima prednost pri pristupu socijalnim stanovima i poslovima te da ukine dozvolu boravka za migrante koji su bez posla duže od godinu dana.
Ruski avion A-50 za radarsko otkrivanje i navođenje velikog dometa (AWACS) oborila je strana posada protivvazdušne odbrane u januaru 2024. Ovo je otkrila pomoćnica načelnika štaba 10. armije SAD, pukovnica Rozana Klemente, koja je rekla da je ruski avion pogođen protivvazdušnim raketnim sistemom „Patriot“.
Moskva vodi pregovore o dedolarizaciji trgovinskih odnosa sa više zemalja Latinske Amerike, uključujući Kubu, Nikaragvu i Venecuelu, kao i sa članicama BRICS-a. U ovom pitanju postignut je napredak, izjavio je za RIA Novosti direktor latinoameričkog odeljenja Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Aleksandar Ščetinin.
Rusija nastoji da preuzme imovinu povezanu sa proizvodnjom uranijuma koju drži francuska kompanija pod državnom kontrolom, prenosi „Blumberg“ pozivajući se na neimenovane izvore.
Jedinstvena valuta BRIKS-a omogućiće zemljama asocijacije da uspostave svoju ekonomsku nezavisnost, kao i da oslabe dolar i dovedu do pada američke dominacije u svetu, piše kolumnista Responsible Statecraft Majkl Korbin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izbori za Evropski parlament prošli su onako kako sam planirao i želeo, na osnovu rezultata izbora usporen je voz koji je Evropu vodio u novi rat, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Gradonačelnici četiri opštine na severu KiM, nakon što su preuzeli dužnost od albanskih gradonačelnika, u zgradama opština zatekli su katastrofalno stanje.
Blokader Petar Đurić, nakon što smo otkrili da se bahati na odmoru u lukusuznom hotelu Dubaiju i uživa u bazenu dok poziva narod da ustane protiv vlasti, nastavio je da širi opasnu mržnju prema novinarima koji su već dugo na meti blokadera.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Postoji sumnja da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac obmanula javnost u Srbiji kada je tokom prošle sedmice u dva navrata iz Haga u Holandiji kroz saopštenja plasirala veliki uspeh u saradnji sa državama Eurojust-a uz potpisivanje sporazuma o saradnji.
Analitičar Dragoslav Bokan, komentarisao je užasno vršnjačko nasilje koje je pretrpeo jedan trinaestogodišnji dečak, a nasilnici su ga prilikom maltretiranja nazivali i "ćacijem".
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Hotelski i smeštajni kapaciteti za novogodišnju noć širom Srbije su gotovo puni, međutim, jedna destinacija se tradicionalno ističe po broju rezervacija i još uvek niskim cenama, a to je Vrnjačka banja.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Danas se navršava pet godina od smrti Džeja Ramadanovskog, a njegova porodica i najbliži okupili su se ispred njegove večne kuće u Aleji zaslužnih građana
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar