Ruska vojska uradila nešto neočekivano! Ovo se dogodilo prvi put u istoriji: Zapad će poludeti zbog iznenadnog poteza Rusije!
Podeli vest
Ruske kopnene snage i Kraljevska armija Kambodže potpisale su memorandum o razumevanju, preneo je kambodžanski portal Kmer Tajms.
„Komandanti Oružanih snaga Kambodže i Rusije potpisali su Memorandum o razumevanju kako bi ojačale i proširili veze, kako bi bile tešnje, trajnije i poverljivije, zasnovane na jednakosti i obostranoj koristi“, navodi se u saopštenju kambodžanske vojske.
Šef evropske diplomatije Žozep Borelj optužio je danas ruskog predsednika Vladimira Putina da se "sprema na dug rat" i upozorio na mogućnost širenja sukoba na Bliskom istoku na Liban, nakon što je libanski Hezbolah, koji podržava Iran, zapretio napadom na Kipar.
Dan Svete Trojice ove godine obeležen je brutalnim i krvavim napadima. Teroristički napadi u Sevastopolju, Derbentu i Mahačkali, izvedeni tokom jednog od najvažnijih hrišćanskih praznika, izazvali su šok širom Rusije, piše ruski novinar Jevgenij Balakin za RIA Novosti.
24.06.2024
10:30
Kako navodi list, ovo je prvi vojni sporazum koji su potpisale dve zemlje.
Sa kambodžanske strane, memorandum je potpisao Mao Sofan, zamenik vrhovnog komandanta Kraljevskih oružanih snaga i komandant Kraljevske kambodžanske vojske. On je boravio u Rusiji u trodnevnoj zvaničnoj poseti, tokom koje ga je primio glavnokomandujući Kopnene vojske general Oleg Saljukov.
Moskva i Pnom Pen su visoko cenili vojnu saradnju i obavezali se da će ojačati saradnju između svojih armija.
Robert F. Kenedi Mlađi, nezavisni kandidat za predsednika SAD, na društvenoj mreži Iks ponovo je citirao predsednika Srbije Aleksandra Vučića i napisao da će ukoliko bude izabran, sprečiti sukob Evrope i Rusije.
Administracija Vašingtona podržava Kijev u vršenju zločina, između ostalog u izvođenju napada na civile, izjavio je ruski ambasador u Vašingtonu Anatolij Antonov, komentarišući reakcije američkih vlasti na napad raketama "atakams" na civile u Sevastopolju.
Teroristički napadi u Dagestanu izazivaju gnev i tugu, ali Rusija ne sme podleći pokušajima neprijatelja da unište zemlju iznutra, izjavio je za RIA Novosti Gavrijel Fernaldi, predsednik Zajednice rusko-indonežanskog prijateljstva.
Ruske snage izvele su raketni napad u području fabrike teških dizalica u Odesi, gde se nalazilo skladište sa raketama zapadne proizvodnje i strani plaćenici, izjavio je za RIA Novosti koordinator nikolajevskog pokreta otpora, Sergej Lebedev.
Jedan od militanata koje su ruske snage bezbednosti eliminisale u Dagestanu mogao bi biti MMA borac Gadžimurad Kagirov, objavio je Telegram kanal Mash.
Ruski predsednik Vladimir Putin ne preduzima ishitrene akcije u Ukrajini, čime je uspeo da značajno iscrpi ukrajinske oružane snage, izjavio je penzionisani pukovnik američke vojske Daglas Mekgregor u intervjuu za podkast „Deep Dive“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin i dalje je otvoren za razgovore o ključnim pitanjima, uključujući energetsku saradnju, a evropske zemlje još imaju priliku da pokažu spremnost za dijalog, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Propagandna kampanja koja poziva na proglašenje takozvane ruske „Narodne Republike Narva" počela je poslednjih nedelja da se širi društvenim mrežama, izazivajući zabrinutost u Estoniji.
Ruski predsednik Vladimir Putin nikada nije želeo da zaustavi rat u Ukrajini i samo je simulirao spremnost na pregovore, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i pozvao Zapad, pre svega Sjedinjene Američke Države, da pojača pritisak na Moskvu.
Šef evropske diplomatije Žozep Borelj optužio je danas ruskog predsednika Vladimira Putina da se "sprema na dug rat" i upozorio na mogućnost širenja sukoba na Bliskom istoku na Liban, nakon što je libanski Hezbolah, koji podržava Iran, zapretio napadom na Kipar.
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Građani Crne Gore, koji kroz poreze pune državni budžet, narednih 12 meseci mogli bi da finansiraju funkcionersku nadoknadu Mirjani Pajković ukoliko ona podnese zahtev za njeno ostvarivanje.
Prava “drama” odigrala se tokom jutrošnje promocije izborne liste „Kladovo ima nas – vreme je za promene“ na lokalnoj pijaci u selu Brza Palanka, a sve ukazuje na to da su blokaderi svesno izmislili incident kako bi obmanuli javnost i pokušali da izvuku političku korist!
Iz Hrvatske su prethodnih dana stizale pretnje iz Domovinskog pokreta da pre nego Srbija upotrebi kineske balističke rakete na ruskim MiG-ovima, "spremi i upali traktore, jer će proći kao 1995. godine u Oluji".
Željka Cvijanović, srpski član Predsedništva BiH izjavila je da je neozbiljno reći da je BiH na korak do članstva u NATO savezu ili da su ispunjeni svi uslovi da BiH dobije poziv za članstvo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
Policija u Beogradu uhapsila je R. C. (34), F. S. (24) i J. V. (39) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Dalibor M. koji je sinoć u Savskoj ulici čekićem udarao policijske automobile i povredio policajca, dobro je poznat bosanskoj policiji. Naime, on je u Bosni i Hercegovini osuđen na 8 godina zbog šverca oružja i organizovanja kriminalne grupe.
Nakon stravičnog otkrića na Vračaru, gde je telo Stele Savić za kojom se tragalo danima, pronađeno u ventilacionom otvoru zgrade, stanari kažu da su u šoku i da je gotovo nemoguće da je žena upala u otvor, naročito imajući u vidu njegove dimenzije i položaj.
Čuveni majstor borilačkih veština i zvezda akcionih hitova poput "Delta Force" i "Missing in Action", Čak Noris (86), preminuo je u četvrtak ujutru na Havajima, saznaje TMZ.
Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar