(VIDEO) Šokantne scene iz Rusije! Čečeni doživeli najteži poraz! Ukrajina objavila snimak zarobljenih kadirovaca!
Podeli vest
Projekat „Hoću da živim“, pod vođstvom ukrajinske odbrambene obaveštajne službe, objavio je video snimak sa ruskim ratnim zarobljenicima, koji su izjavili da dolaze iz čečenskog grada Groznog. Ukrajinci tvrde da su ti Čečeni zarobljeni u Kurskoj oblasti u Rusiji.
„Naše snage su zarobile ove pripadnike čečenskih jedinica duboko u pozadini, daleko od granice. Oni tvrde da su pokušali da pobegnu kako ne bi bili uhvaćeni. Ramzan Kadirov je jednom rekao da se pripadnici jedinice 'Ahmat' nikada ne predaju. Iako se obično drže u pozadini, situacija u Kurskoj oblasti se brzo razvijala, pa ovi pripadnici 'Ahmata' nisu uspeli da pruže otpor“, navodi se u saopštenju projekta „Hoću da živim“.
Ukrajinski narod se priprema za referendum i mirovne pregovore s Rusijom, koji će, verovatno, započeti sredinom decembra, izjavio je turski analitičar Engin Ozer za RIA Novosti.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je Rusija tokom leta, iz svoje zapadne Kurske oblasti, izvela skoro 2.000 granatiranja na oblast Sumi u Ukrajini, nakon čega je, kako je naglasio, usledio "pravičan" ukrajinski odgovor.
12.08.2024
09:40
Відео державного проєкту "Хочу жить": як стверджується, на ньому полонені бійці "Ахмата", яких захопили в Курській області РФ pic.twitter.com/YNkHGhOakD
Hrvatska se opasno naoružava! Posle kupovine francuskih "rafala", turskih "barjaktara" i američkog "himars" sistema, Zagreb će u svoj arsenal uvrstiti i nove nemačke tenkove "leopard 2A8"! Vojni stručnjaci nemaju dilemu, to oružje Zagreb nema protiv koga da upotrebi, osim protiv Srbije i Srba.
Ovaj projekat je državni ukrajinski poduhvat sa ciljem da se pomogne ruskim vojnicima da se bezbedno predaju. Projekat je pokrenut u septembru 2022. godine od strane Koordinacionog štaba za postupanje s ratnim zarobljenicima, koji funkcioniše uz podršku Ministarstva odbrane i obaveštajne službe, piše „Ukrajinska pravda“.
Ukrajinske snage sve bliže nuklearnoj elektrani
Podsećamo, ukrajinske snage su prošle nedelje prešle granicu i ušle u Kursku oblast u Rusiji. Predsednik Rusije Vladimir Putin nazvao je ovu operaciju provokacijom. Ukrajinske snage su uspele da prodru na rusku teritoriju, uspostave određena uporišta i zarobe veliki broj ruskih vojnika.
Igor Korpunkov, gradonačelnik ruskog grada Kurčatova, u kojem se nalazi Kurska nuklearna elektrana, saopštio je da se borbe sada vode na nekoliko desetina kilometara od granica grada, ali je apelovao na stanovnike da ne paniče.
Režim kontraterorističke operacije uveden je u Brjanskoj, Kurskoj i Belgorodskoj oblasti u noći između petka i subote, dok je vanredno stanje u Kurskoj oblasti proglašeno još u sredu, dva dana nakon ukrajinskog upada.
U Kursku oblast pristižu dodatne snage i sredstva, a ruska vojska čini sve kako bi obezbedila sigurnost stanovništva, saopštio je vršilac dužnosti guvernera Aleksej Smirnov na Telegram kanalu.
Iranski korpus čuvara islamske revolucije objavio je da je njegova mornarica uključila 2.640 raketnih sistema, dronova i druge borbene opreme u svoje pomorske snage, ističući nove protivbrodske krstareće rakete opremljene visokoeksplozivnim bojevim glavama koje se ne mogu otkriti, prenose iranski mediji.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je potcenio potencijalno fatalne posledice napada na Kursku oblast, izjavio je stručnjak Evropskog saveta za međunarodne odnose Gustav Gresel u intervjuu za časopis "Špigel".
Čečenski lider Ramzan Kadirov izjavio je danas da vrsta municije i naoružanja kolone ukrajinskih oružanih snaga uništene u regionu Kurska dokazuje da su NATO snage umešane u plan sabotaže u toj oblasti.
Načelnik generalštaba ruske vojske Valerij Gerasimov nije obavestio predsednika Vladimira Putina da se ukrajinski vojnici gomilaju u blizini granice sa zapadnim ruskim regionom Kurskom dve nedelje pre nego što su započeli napad, i sada se suočava sa besom predsednika Vladimira Putina, piše Blumberg.
Zapadni partneri dozvolili su ukrajinskim snagama da koriste američke rakete za napade na Belgorod, ali ne dalje, izjavio je predstavnik grupacije Oružanih snaga Ukrajine (OSU) "Harkov", Vitalij Sarancev, prenosi španski list "Pais".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin zatražio je od vodećih ruskih biznismena da doniraju sredstva u državni budžet kako bi pomogli stabilizaciju finansija zemlje zbog rastućih troškova rata u Ukrajini, rekli su izvori upoznati sa situacijom za britanski list "Fajnenšel tajms".
Evropska unija napravila je ozbiljnu stratešku grešku time što je prekinula kanale komunikacije sa Rusijom, izjavio je albanski premijer Edi Rama, ocenjujući da Evropa mora da razgovara sa svima ukoliko želi da ima uticaj na završetak rata u Ukrajini.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Ukrajinski narod se priprema za referendum i mirovne pregovore s Rusijom, koji će, verovatno, započeti sredinom decembra, izjavio je turski analitičar Engin Ozer za RIA Novosti.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do snimka s tajnog plenumaškog sastanka održanog na Medicinskom fakultetu, koji otkriva sve o blokaderima i tome kako ne prestaju da vade oči zbog funkcija, ali i novca.
Blokaderski profesor Milo Lompar, koji predvodi jednu od zaraćenih blokaderskih frakcija, takozvane Lompariste, konačno je otkrio istinu o poliičaru Vladanu Đokiću, koji bi, podsetimo, trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta.
U večerašnjoj emisiji Hit tvit gostovali su narodni poslanik Milenko Jovanov, glumac Branislav Lečić i istoričar Goran Šarić, koji su tom prilikom komentarisali aktuelne političke teme ali i političara Đokića.
Zbog velikog interesovanja i pozitivnih utisaka penzionera u Knjaževcu, danas je u tom gradu održana još jedna tribina u organizaciji Fonda PIO uz podršku Saveza penzionera Srbije, lokalne samouprave i partnera Banke Poštanska štedionica i Kompanije Dunav osiguranje.
Nakon pucnjave na Sedreniku, u kojoj su ranjene dve osobe, porodica i prijatelji povređenih reagovali su na način na koji je slučaj predstavljen u javnosti.
U poslednje dve decenije, Balkan je potreslo čak 13 masovnih ubistava u kojima je ugašeno 102 života, a najtužnija činjenica je da su trećina tog broja bila deca.
U velikoj akciji crnogorske policije u utorak su uhapšene tri osobe za koje se sumnja da su za "škaljarski klan" obavljali najprljavije poslove i počinili najmanje šest ubistava.
Almer Inajetović, koji je osumnjičen za pucnjavu u restoranu 7 šuma "Minjo" u Sedreniku, juče se predao policiji, a prema najnovijim informacijama on je imao pomagače.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Pevačica Katarina Živković pojavila se danas na aerodromu, gde je privukla pažnju prisutnih, a obezbeđenje njenog supruga Nebojšte Stojkovića Stojketa sve vreme joj je otvaralo vrata dok se kretala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar