Rusiji je potreban sanitarni kordon na granici sa Ukrajinom kako bi se zaštitila od granatiranja ukrajinskih snaga, a njegova širina zavisi od vrste naoružanja koje će biti isporučeno Kijevu, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
- Ako Kijev želi da dobije oružje dugog dometa, krstareće rakete, pa čak i balističke, onda će Moskva morati da organizuje sanitarni kordon na poljskoj teritoriji - dodao je Medvedev.
Podsećamo, "Politiko" je objavio da je Bajdenova administracija "otvorena" za slanje krstarećih raketa dugog dometa u Ukrajinu.
Konačna odluka o slanju projektila još nije doneta, ali administracija sada radi na komplikovanim detaljima, rekao je za portal zvaničnik Bajdenove administracije. Ta pitanja uključuju transfer osetljivih tehnologija i obezbeđivanje da ukrajinski avioni mogu da lansiraju projektil od 1.000 kilograma koji nosi bojevu glavu od 450 kilograma.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov upozorio je danas da se ne treba igrati sa crvenim linijama Rusije.
Na pitanje novinara Pavela Zarubina da prokomentariše natpise zapadnih medija da Vašington planira da isporuči Kijevu rakete za avione F-16 dometa od 300 do 900 kilometara, Lavrov je poručio da ga više ništa ne bi iznenadilo i upozorio da Amerikanci vrlo dobro znaju koje su to crvene linije Rusije.
Kremlj je odlučan da osvoji grad Pokrovsk u Donjeckoj Narodnoj Republici, to potvrđuje i činjenica da Moskva, posle iznenadnog ukrajinskog upada u rusku oblast Kursk, nije preusmerila svoja pojačanja u taj region sa fronta kod Pokrovska, već je tamo nastavila intenzivno i sve snažnija i brža ofanziva.
Sjedinjene Američke Države neće moći da se povuku iza okeana u slučaju da se trenutna situacija u Ukrajini razvije u globalni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Vašingtonu Anatolij Antonov.
Saveznici Ukrajine se suočavaju sa poteškoćama u ispunjavanju obećanja vezanih za vojne isporuke Kijevu, dok obimi ruske odbrambene proizvodnje premašuje zapadne, piše Blumberg, pozivajući se na sopstvene izvore.
Sjedinjene Američke Države vrlo dobro znaju kuda prolaze crvene linije Rusije i sa njima se ne treba šaliti, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući pisanja medija o planovima SAD da Ukrajini isporuče krstareće rakete za lovce F-16.
Ukrajinski bataljoni, koje evropske zemlje planiraju da formiraju od ukrajinskih vojnih obveznika koji su napustili svoju zemlju, kasnije će se okrenuti protiv samih zemalja tog regiona, smatra portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Marija Zaharova.
Bilo kakve provokacije protiv ruskih mirovnjaka i građana u Pridnjestrovlju smatraće se napadom na Rusiju, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Marija Zaharova.
Masovno bekstvo ukrajinskih vojnika iz naseljenog mesta Prečistovka u Donjeckoj Narodnoj Republici zabeleženo je dronovima ruske mornarice iz grupacije vojske "Istok", saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije.
Nedavne fotografije predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina, koji ljubi Kuran na otvaranju džamije u Čečeniji u prisustvu čečenskog lidera Ramzana Kadirova, izazvale su različite reakcije na Zapadu.
Ruska vojska je tokom jučerašnjeg dana izvela raketni udar na centar za obuku Oružanih snaga Ukrajine u Poltavi, a tokom napada u objektu su se nalazili i strani instruktori, saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije.
Ukrajina je spremna za pregovore sa Rusijom, ali strpljenje Kijeva nije neograničeno, izjavio je stalni predstavnik Ukrajine pri UN Andrej Meljnik na sednici Saveta bezbednosti, sazvanoj zbog aktuelne situacije u Ukrajini.
Ruska armija će preuzeti Odesu, Harkov i čitav prostor koji Moskva naziva „Novorusijom“, dok će ostatak Ukrajine morati da bude potpuno neutralan, ocenio je penzionisani pukovnik američke vojske i bivši savetnik Pentagona Daglas Mekgregor.
Dve vodeće ruske agencije za istraživanje javnog mnjenja zabeležile su pad rejtinga predsednika Rusije Vladimira Putina, ali brojke ne pokazuju politički slom. Poverenje u ruskog lidera i dalje se kreće između 67 i 71 odsto, dok njegov rad odobrava oko dve trećine građana.
Specijalni predstavnik predsednika Rusije za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i direktor Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev nazvao je Ujedinjeno Kraljevstvo „propalom imperijom“, komentarišući stanje u zemlji i sporove oko migracija.
Desetine ruskih obaveštajaca, koji su posle masovnog proterivanja diplomata iz evropskih zemalja 2022. godine ostali bez uporišta na Zapadu, navodno su prebačene u Japan i tamo nastavile rad pod diplomatskim i poslovnim pokrićem, piše Džapan tajms.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da će ključna kamatna stopa u zemlji postepeno padati, ocenjujući da trenutno stanje privrede otvara prostor za dalje popuštanje monetarne politike. Sledeća odluka Centralne banke Rusije biće doneta 24. jula, a stopa sada iznosi 14,25 odsto.
Američki senator Lindzi Grejem je u poslednjem javnom nastupu, svega dan pre smrti, objavio da je postignut dogovor između Senata i administracije predsednika SAD Donalda Trampa o novom paketu sankcija Rusiji.
Pripadnici saobraćajne i patrolne policije, kao i Ruske nacionalne garde, raspoređeni su na benzinskim pumpama u Kirovskoj oblasti kako bi sprečili vozače da sipaju gorivo preko dozvoljene količine, pune kanistere ili više puta prilaze istom točionom mestu.
Zauzimanje Konstantinovke, jednog od ključnih ukrajinskih uporišta u Donbasu, moglo bi da otvori ruskoj vojsci put ka preuzimanju kontrole nad celim regionom, ocenio je za „RT internešenel“ bivši analitičar bezbednosne politike Pentagona Majkl Maluf.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kremlj je odlučan da osvoji grad Pokrovsk u Donjeckoj Narodnoj Republici, to potvrđuje i činjenica da Moskva, posle iznenadnog ukrajinskog upada u rusku oblast Kursk, nije preusmerila svoja pojačanja u taj region sa fronta kod Pokrovska, već je tamo nastavila intenzivno i sve snažnija i brža ofanziva.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Na tajkunskim televizijama N1 i Nova S emitovane su nove brutalne laži i izmišljotine! Dok iz dana u dan pokušavaju da narodu podvale laži o navodnom korišćenju zvučnog topa prizor iz njihovih emisija postaje sve tragičniji.
Da mržnja prema sopstvenom narodu nema dna, potvrdio je ideolog blokadera Slobodan Stupar! On je uporedio sopstveni narod sa nehigijenskim beskućnicima koji uništavaju sve pred sobom.
Marija Vasić, bivša žena Nenada Čanka, političarka u pokušaju koja je izvređala većinu građana Srbije nazivajući ih fetišistima - brutalno je udarila na celokupan naš medij i Kolegijum, ne štedeći ni stotine hiljada gledalaca koji nas svakodnevno prate!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, odgovarajući na pitanje novinarke Informera o licenci NIS-a i optimizmu direktora "Srbijagasa" Dušana Bajatovića, da nije optimista po tom pitanju, ističući da će država učiniti sve što je u njenoj moći.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na većini graničnih prelaza ovog jutra potpuni je kolaps, a prema rečima putnika čeka se i više od 3 sata. Zbog radova, saobračaj ka Gradini je obustavljen, što stvara dodatne kolone i kolaps.
Afrička kuga svinja ne jenjava u Mačvi. U domaćinstvu Miloša Petrovića u Maloj Vranjskoj registrovan je poslednji u nizu slučajeva zaraze svinja ovim virusom.
Direktor "Srbijagasa" Dušan Bajatović izjavio je da očekuje novo produženje licencī koje se odnose na rad Naftne industrije Srbije (NIS) i pregovore sa mađarskim MOL-om, ali je upozorio da će država morati da reaguje ukoliko ne bude dogovora.
Višestruki šampion Srbije u bilijaru Goran Mladenović Grga (60) poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče na magistralnom putu Niš - Priština, u selu Visoka kod Kuršumlije.
U Batlavksom jezeru između varošica Orlane i Batlava kod Prištine u nedelju u posle podnevnim satima pronađeno je telo stranog državljanina, saopštila je tamošnja policija.
Muškarac koji je u četvrtak u novozagrebačkoj Ulici Siget opljačkao benzinsku pumpu, a zatim i obližnji salon, zaposlen je kao savetnik u Hrvatskoj narodnoj banci (HNB), objavio je RTL pozivajući se na anonimne izvore.
Tela Slavoljuba Mladenovića (47) i njegove nevenčane supruge Brankice Anđelković (41) iz Vranjske Banje u naselju Ćosiki, pronađena su pre šest godina koliko traje i potraga za njihovim ubicom.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Iako većina pasa ubod komarca podnese bez većih posledica, jedan ubod zaraženog insekta može dovesti do ozbiljne bolesti koja dugo prolazi bez simptoma.
Ljuta hrana često je na lošem glasu kada je reč o zdravlju želuca. Ipak, stručnjaci upozoravaju da ono što mnogi smatraju uzrokom čira zapravo nije glavni krivac.
Pravilno pranje borovnica važno je za očuvanje zdravlja i bezbednosti pri konzumiranju. Saznajte najefikasnije načine da ih očistite i uklonite ostatke pesticida, nečistoće i potencijalno štetne bakterije.
Pevačica Elena Kitić ponovo je privukla veliku pažnju javnosti i izazvala lavinu komentara na društvenim mrežama kada je pozirala u gaćicama i bez brushaltera.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.