Šta je ovo Zelenski naredio?! Rusi zarobili krupnu zverku i naterali ga da prizna sve! "Morali smo da se probijemo..."
Podeli vest
Zarobljeni obaveštajac Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Mihail Škoda, koji je prvi ušao u Kursku oblast tokom napada OSU na ovaj region, otkrio je za RIA Novosti plan ovog napada: ukrajinske snage su planirale da se na oklopnim vozilima probiju što dalje, bez ulaska u borbe.
Prema njegovim rečima, 9. četi 82. brigade desantno-jurišnih snaga OSU prikazali su plan prodora u Kursku oblast koristeći kolčiće, konce i kutije cigareta.
Na ulicama Kijeva pojavio se natpis „Za pravdu!“ (za istinu) na pozadini ruske zastave, izjavio je za „RIA Novosti“ koordinator mikolajevskog pokreta otpora, Sergej Lebedev, pozivajući se na svoje kolege.
Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije, Marija Zaharova, komentarišući plan bivšeg predsednika SAD i kandidata za predsednika, Donalda Trampa, u vezi sa Ukrajinom, izjavila je da treba oceniti sve što se izgovori u Sjedinjenim Državama tek nakon pobede određenog kandidata.
05.09.2024
07:40
- Tamo je bilo oko 20 kutijica (koje su predstavljale vojnu tehniku - prim. red.), prve četiri mašine bile su dva 'strajkera' (Strajker, američka oklopna vozila na točkovima - prim. red.) i dva 'hamera' (HMMWV, američko vozilo za sve terene - prim. red.). Ja sam bio u toj četvorci, na trećem mestu. To je bila kao izvidnica, a naređenje je glasilo: 'Morate se brzo kretati, nigde se ne zaustavljati, ni u kakve borbe se ne upuštati, ali ako na vas pucaju, možete uzvratiti vatru samo u pokretu. Vaš zadatak je da se što dalje probijete, što je dalje moguće, a glavnina snaga će vas pratiti kao udarna snaga,' to je 9. četa - ispričao je Škoda.
On je dodao da je napad trebalo da se odvija u pravcu Kurska, na frontu širine 20-30 kilometara, uz angažovanje četiri brigade OSU.
Jedinice OSU su 6. avgusta u 5.30 prešle u napad sa ciljem zauzimanja teritorije u Kurskoj oblasti, ali je njihov napredak zaustavljen, izjavio je načelnik Generalštaba Vojske Ruske Federacije Valerij Gerasimov. On je naglasio da će operacija u Kurskoj oblasti biti završena uništenjem neprijatelja i izlaskom na državnu granicu. Kako je 4. septembra saopštilo Ministarstvo odbrane RF, tokom borbenih dejstava u kurškom pravcu, OSU su izgubile više od 9700 vojnika i 81 tenk.
Britanski stručnjak Aleksandar Merkuris izneo je mišljenje na svom blogu na „Jutjubu“ da su među likvidiranim u raketnom napadu na Poltavu možda bili vojnici koje su švedski instruktori obučavali za upravljanje AWACS-om (avijacioni kompleks radiootkrivanja i navođenja).
NATO nastavlja da razmatra mogućnost obaranja ruskih raketa nad Ukrajinom, rekao je predsednik Litvanije Gitanas Nauseda novinarima u Varšavi.
05.09.2024
06:40
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da je kijevski režim izveo provokaciju i vrši neselektivno granatiranje, uključujući i civilne ciljeve. Putin je istakao da će neprijatelj dobiti dostojan odgovor i da će svi ciljevi postavljeni pred Rusiju biti ostvareni.
U Kurskoj, kao i u Belgorodskoj i Brjanskoj oblasti, na snazi je režim antiterorističke operacije (KTO) radi obezbeđivanja bezbednosti građana.
Rusiji je potreban sanitarni kordon na granici sa Ukrajinom kako bi se zaštitila od granatiranja ukrajinskih snaga, a njegova širina zavisi od vrste naoružanja koje će biti isporučeno Kijevu, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Kremlj je odlučan da osvoji grad Pokrovsk u Donjeckoj Narodnoj Republici, to potvrđuje i činjenica da Moskva, posle iznenadnog ukrajinskog upada u rusku oblast Kursk, nije preusmerila svoja pojačanja u taj region sa fronta kod Pokrovska, već je tamo nastavila intenzivno i sve snažnija i brža ofanziva.
Sjedinjene Američke Države neće moći da se povuku iza okeana u slučaju da se trenutna situacija u Ukrajini razvije u globalni sukob, izjavio je ambasador Rusije u Vašingtonu Anatolij Antonov.
Saveznici Ukrajine se suočavaju sa poteškoćama u ispunjavanju obećanja vezanih za vojne isporuke Kijevu, dok obimi ruske odbrambene proizvodnje premašuje zapadne, piše Blumberg, pozivajući se na sopstvene izvore.
Sjedinjene Američke Države vrlo dobro znaju kuda prolaze crvene linije Rusije i sa njima se ne treba šaliti, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, komentarišući pisanja medija o planovima SAD da Ukrajini isporuče krstareće rakete za lovce F-16.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Na ulicama Kijeva pojavio se natpis „Za pravdu!“ (za istinu) na pozadini ruske zastave, izjavio je za „RIA Novosti“ koordinator mikolajevskog pokreta otpora, Sergej Lebedev, pozivajući se na svoje kolege.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Tajno novinarsko udruženje Informera uspelo je da uđe u trag i lažnom revolucionaru Aleksandru Jovanoviću Ćuti koga smo uhvatili na jednom protestu, gde je samozadovoljno pozirao pred TV kamerama.
Tajno novinarsko udruženje Informera ušlo je u trag Borku Stefanoviću, najbližem političkom saradniku tajkuna Dragana Đilasa. Stefanović je primećen kako na auto-putu juri 170 km na čas, umislivši, valjda, da je Flojd iz filma “Nacionalna klasa”.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar