22.11.2022

19:55

ZENIT DOBIO SUDAR ŠAMPIONA! Hrabra Zvezda PALA posle PREOKRETA! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su posle preokreta u prijtaljeskoj utakmici od Zenita u Sankt Peterburgu rezultatom 3:1 (0:1), u poslednjoj takmičarskoj utakmici u ovoj godini

Kombinovani tim srpskog šampiona uspeo je da parira ruskom prvaku samo u prvih 45 minuta, koje je rešio u svoju korist golom Ibrahima Mustafe u 23. minutu.

Rusi su u nastavku pojačali pritisak po gol Nikole Vasiljevića, koji je u ovom meču čuvao mrežu Zvezde, i za samo 13 minuta postigli čak tri pogotka.

Izjednačenje Zenitu doneo je Aleksej Sutormin u 61. minutu iz penala, da bi samo šest minuta kasnije Aleksandr Erohin najavio potpuni rezultatski preokret - 2:1.

Pobedu ruskog šampiona potvrdio je Gustavo Mantuan golom u 74. minutu, donevši domaćinu nedostižnih 3:1.

Zicer su imali fudbaleri domaćih u drugom minutu, ali pobrinuo se Vasiljević da se rezultat ne promeni. Našao se Mantuan pred golom, ali je pravovremeno istrčao golman gostiju, sjajno se pozicinirao i onda odbranio.

Prvi pokušaj za Zvezdu dogodio se u 13. minutu kada je Gobeljić gađao preko gola, a Prucev dodavanjima u dubinu pokušavao da uspostavi tempo igre koji bi odgovarao Milojevićevom timu.

ZENIT - CRVENA ZVEZDA 3:1 (0:1)

STRELCI: Sutormin u 61. (iz jedanaesterca), Erohin u 68. i Mantuan u 74. minutu za Zenit, a Ibrahim u 18. minutu za Crvenu zvezdu.

ZENIT: Ivan, Čistjakov, Adamov, Alip, Krugovoj, Bakaev, Erokin, Gustavo, Kasijera, Sutormin, Vendel.

CRVENA ZVEZDA: Vasiljević, Gobeljić, Milunović, Pankov, Krstičić, Mijailović, Prucev, Srnić, Katai, Ben, Mustafa.

Domaći su izjednačili golom Sutormina sa bele tačke u 61. minutu, nakon što je lopta pogodila u ruku Mituljikića. Svega tri minuta kasnije je mogao talentovani Mituljikić da ponovo dovede crveno--bele do prednosti, fantastično je predriblao dvojicu fudbalera Zenita, ali su domaći u poslednjem trenutku uspeli da intervenišu.

Ipak, Zenit je do preokreta došao u 68. minutu kada se Erohin našao u petercu i matirao Vasiljevića. Ubrzo su Rusi stigli i do trećeg gola na meču kada je Mantuan pogodio u 74. minutu nakon kontre. Zaigrala je Zvezda i u nešto drugačijoj formaciji do kraja meča, sve sa ciljem da Miloš Milojević što bolje uigra ekipu za takmičarske mečeve i izazove koji ih očekuju na proleće.

Izabranici Miloša Milojevića sada idu na zasluženu pauzu, a prolećne borbe u Superligi čekaju sa 10 bodova prednosti u odnosu na najljućeg rivala Partizana.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.