18:17

ŠAMAR ČELSIJU! Rišarlison za nadu u spas Evertona! Son zakuvao borbu za Ligu šampiona

tanjug/ap

U 35. kolu Premijer lige pobede u nedeljnim mečevima ostvarile su ekipe Evertona i Totenhema

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Čelsi sa 1:0, u meču 35. kola engleske Premijer lige. Pobedonosni gol za Everton postigao je Rišarlison u 47. minutu.

Aspilikueta je odlugovlačio, kao da nije znao šta će s loptim, brazilski napadač mu je oduzeo, a potom je i prosledio iza leđa golmana Mendija. Imao je Čelsi prilike, dva puta su u drugom delu pogodili stativu, ali lopta nije htela u gol.

Everton je i dalje u zoni ispadanja, ali sa dva boda zaostatka i utakmicom manje u odnosu na Lids koji je prvi iznad crte. Kada je Čelsi u pitanju, trenutno imaju pet bodova više od Totenhema na četiri kola do kraja, ali i šest od Arsenala koji ima meč manje.

U narednom kolu, Everton će gostovati Lesteru, dok će Čelsi dočekati Vulverhempton.

U istom terminu Totenhem je kao domaćin pobedio Lester sa 3:1. Strelci za Totenhem bili su Hari Kejn u 22. i Heung Min Son koji je briljirao sa dva gola,  u 60. i 79. minutu. Gol za Lester postigao je Keleči Ihenačo u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Totenhem je na četvrtom mestu sa 61 bodom, bodom više i utakmicom više od petoplasiranog Arsenala. Lester je na 11. mestu sa 42 poena.