Najbolniji momenti u 2023! Tuča koja je promenila sve, Novak promašio istoriju, a Šerif LE
Podeli vest
Navijačima Partizana, Crvene zvezde i Novaka Đokovića stane knedla u grlu, nekima i suza krene, kada se prisete pojedinih momenata iz 2023. godine. Najbolnijih trenutaka koji menjaju istoriju!
Košarkaši Partizana su minule sezone bili nadomak fajnal-fora Evrolige, vodili su protiv Reala Madrida 2:0 u okviru TOP 8 faze, ali je usledio preokret Španaca posle mečeva u Beogradu, pa su otišli u završnicu takmičenja i postali šampioni. Prelomni momenat koji je pogurao Madriđane, pored toga što su crno-beli dobili prva dva meča, je tuča u Madridu, a kojoj je prethodio izuzetno prljav potez Serhija Ljulja.
Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 u odloženom devetom kolu Superlige Srbije, a među onima koje je takav ishod obradovao našli su se i košarkapi kluba iz Humske!
Svemu jednom dođe kraj, pa tako i karijeri profesionalnog sportiste. Protekla 2023. ostaće upamćena kao godina u kojoj su mnogi sportski asovi odlučili da napuste teren i okače "opremu o klin".
30.12.2023
14:00
Ljulj je veoma grubo faulirao Kevina Pantera, kapiten Partizana je nažalost naseo. Panter mu se uneo u lice, usledile su ratoborne gestikulacije, gurkanje i onda opšta tuča, situacija je eskalirala. Nastao je opšti haos na parketu, brutalni sukob usred utakmice, koja je pekinuta minut i 40 pre kraja. Panter se tukao sa Džananom Musom na jednoj strani, Egzum je želeo da razdvoji ratoborne igrače, ali je izvukao deblji kraj. Prvo mu je pritrčao Gabrijel Dek i udario ga, a onda mu je sa leđa prišao Gerson Jabusele, uhvatio ga rvačkim zahvatom i divljački ga oborio na parket i povredio. Usledio je opšti metež, uleteli su svi igrači, a Panter je tom prilikom udario Džanana Musu kojeg je potom Lesor bacio na zemlju. Nije se znalo ko koga udara i gura, a ispostavilo se da je najdeblji kraj izvukao Egzum koji je povredio skočni zglob.
Nemački fudbaler Kai Vagner (26) od nedavno je u žiži domaće fudbalske javnosti, pošto je navodno na meti srpskog šampiona Crvene zvezde.
29.12.2023
23:00
Foto: EPAIMAGES
Tuča košarkaša Partizana u Reala u Madridu
Evroliga je potom kaznama više naštetila Partizanu, nego Real Madridu čiji su igrači započeli kavgu i pretvorili u potpuni haos. Matijas Lesor je kažnjen jedan meč, a kapiten Kevin Panter dva meča. S druge strane, Geršon Jabusele je dobio suspenziju od pet utakmica, a Gabrijel Dek samo jedan meč. Crno-beli u nastavku serije nisu mogli da računaju na najbolje igrače, Real je u Beogradu izjednačio na 2:2, vratio seriju u Madridu i prošao na fajnal-for.
- Mislim da su oni kontrolisali čitav narativ i priču, dolazila su neka izvinjenja, a nijednom nisam dobio dirketno izvinjenje od Jabuselea. Ali oni su takvi kakvi su. Pokazali su i kakvi su na terenu. Svi koji igraju košarku i koji su videli snimak znaju da kazna nije bila dovoljna. Svi su bili šokirani kada su videli da je samo pet utakmica. Ne igramo MMA! Šta mogu da kažem, mislim da bih se osećao bolje da se barem izvinio, ali on je to radio kroz medije. Evroliga je to progutala - rekao je Dante Egzum.
Trenutak koji navijačima Crvene zvezde ledi krv u žilama je sa meča protiv Jang bosa u petom kolu Lige šampiona. Bio je to meč sezone za crveno-bele, pošto im se samo pobeda donosila proleće u Evropi, a san je ugasio promašaj Šerifa Ndijajea.
Fudbaleri Crvene zvezde porazom u Bernu (2:0) izgubili su sve šanse za treće mesto u grupi i ostanak u Evropi na proleće. Nisu imali sreće, ali ni dovoljno znanja da iskoriste brojne šanse i ostvare bolji rezultat protiv švajcarskog Jang bojsa .Ko zna šta bi bilo da je Šerif u 3. minutu zatresao mrežu domaćina. Izbio je sam pred golmana Jang Bojsa i sa petnaestak metara šutirao direktnog u njega. Potom, samo nekoliko minuta kasnije, propustio je i šansu da glavom donese vođstvo, ali je šutirao pored gola. U nastavku su se nadovezali promašaju Bukarija, autogol Nedeljkovića, nije gol uspeo da postigne ni mladi Mijatović, pa je Hvan pogodio stativu... Teška jesen za crveno-bele navijače. Zvezda je takmičenje u eliti završila na začelju tabele sa jednim osvojenim bodom (Jang bojs (2:2)), sedam datih dolova i 15 primljenih.
Za sve ovo je potreban baš jak želudac, a ovo su momenti koji menjaju istoriju.
Srbija je izgubila od Pancera u dramatičnoj završnici u Manili. Vodili su rivali "orlova" čak 12 poena prednosti, a onda je Aleksa Avramović upalio mašinu i krenuo da gazi. U finišu je Marko Gudurić imao šut iz ugla za izjednačenje u poslednjem minutu, ali je lopta nažalost izašla iz obruča. Dodirnula ga je dva puta, ali nije prošla kroz mrežicu, kao što nije ni u sledećem napadu "orlova", u kojem je Gudurić iznudio prekršaj pri prodoru, ali nije imao snagu da pogodi o tablu nakon faula Franca Vagnera na 39 sekundi do kraja, pri vođstvu Nemačke 79:75. Boli i dalje promašaj i poraz, ali "orlovi" su doneli Srbiji medalju, a šansu za novu imaće u Parizu na Olimpisjkim igrama.
Foto: Starsportphoto
Utučeni Marko Gudurić
Najbolji teniser ikada Novak Đoković čak četiri puta u karijeri osvojio je tri grend slema u jednoj sezoni, ali nikada sva četiri - Kalendarski slem. Ali, pored ove sezone je 2011, 2015. i 2021. završavao godinu sa tri najveća trofeja. Jedan udarac, samo jedan mogao je da promeni istoriju. Poen ga je delio od toga da postane prvi čovek od Roda Lejvera i 1969. koji je osvojio sva četiri slema u sezoni. Nažalost, zicer u finalu Vimbldona protiv Karlosa Alkaraza koštao je najboljeg tenisera sveta ikada da opet ispiše istoriju. Novak je taj meč izgubio 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4. Ali, u petom setu je imao prednost od 1:0 i brejk loptu, vodio je 40:30. Imao je udarac praktično sa mreže i pustio je Alkaraza da se izvuče. Umesto da povede sa 2:0 u odlučujućem setu, propustio je šansu i Španac je to kasnije kaznio. Nole mu je poklonio grend slem. Bio je to jedan sigurno od najbolnijih poena u karijeri našeg tenisera. Poen koji je verovatno promenio istoriju tenisa.
Nešto slično desilo se prvom teniseru sveta i krajem godine. Janik Siner pobedio je Novaka Đokovića sa 6:2, 2:6, 7:5 u drugom duelu singlova polufinalnog Dejvis kupa između Srbije i Italije i tako izjednačio rezultat na 1:1. Nažalost potom je i italijnski dubl bio bolji od našeg, prošli su u finle i preko Australije se domogli trofeja. Ko zna, da je Nole iskoristio jednu meč loptu, možda bi sad Srbija bila šampiona. Odlučujući trenutak meča između Sinera i Đokovića bio je deseti gem trećeg seta, kada je srpski teniser imao tri vezane meč lopte, ali je njegov rival potom osvojio pet uzastopnih poena i izjednačio na 5:5. U sledećem gemu napravio je brejk, a onda osvojio svoj servis gem i stigao do pobede. Srbija je izgubla dubl meč, a Italija u finalu pobedila Australiju i domogla se "salatare".
Košarkaši Mornara dočekaće sutra Partizan u 13. kolu Admiral Bet ABA lige, a trener domaćih, Mihailo Pavićević govorio je u superlativu o kolegi Željku Obradoviću i njegovom timu.
Košarkaši Partizana večeras će otputovati u Bar gde ih, sutra (Arena 2 premijum 18.00), očekuje duel sa Mornarom u okviru 14. kola Admiral bet ABA lige.
Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Crvenu zvezdu na domaćem terenu rezultatom 82:65 u 17. kolu Evrolige, a pre, tokom i posle meča u centru pažnje bio je francuski centar Matijas Lesor.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 u odloženom devetom kolu Superlige Srbije, a među onima koje je takav ishod obradovao našli su se i košarkapi kluba iz Humske!
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Političara i humanitarca Arno Gujona Informerova ekipa snimila je kako bez žurbe šeta centrom Beograda, a potom ulazi u kafanu, gde je, uz supu, razgovarao sa prijateljima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Goran Lazor (46) koji je ubijen u Savinom selu kod Vrbasa, navodno se sa osumnjičenima L.N. (20) i L.M.(18), koje je dobro poznavao, posvađao jer su oni u prethodnom periodu maltretirali njegovog sina.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u opsežnoj akciji sprovedenoj u saradnji sa nadležnim tužilaštvima na više lokacija u Beogradu, rasvetlili su krivično delo izazivanje opšte opasnosti, zaplenili veću količinu opojne droge i uhapsili tri osobe osumnjičene za ova krivična dela.
Žena (67) izbodena u zgradi na Novom Beogradu prilikom pljačke trenutno nije životno ugrožena. Ubodne rane je zadobila, između ostalog, u glavu i u butnu kost. Takođe, konstatovan joj je pneumotoraks.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar