Da li će se Putin zaustaviti u Odesi ili nastaviti dalje da širi Rusiju? Ujedinjene nacije polako počinju da odlaze u istoriju! (VIDEO)
Podeli vest
Gosti "Rata uživo" Informer TV bili su Marko Matić sa Instituta za odgovorne medije i advokat Marko Anđelković Slijepčević. Analizirali su najnovije informacije sa fronta u Ukrajini, ali i druge goruće svetske teme.
Matić ističe da je pitanje koliko dugo će još Mađarska uspevati da se protivi stavovima ostalih članica Evropske unije po pitanju sukoba u Ukrajini.
Gosti "Rata uživo" Informer TV bili su urednik lista "Politika" Bojan Bilbija i Dragoslav Bokan sa Instituta za nacionalnu strategiju. Oni su komentarisali trenutnu situaciju na frontu u Ukrajini, kao i potencijalni dalji tok tog sukoba.
Pukovnik Veselin Šljivančanin i sociolog Ilija Kajtez gostovali su u "Ratu uživo". Centralna tema njihovog gostovanja bile su najnovije informacije o planovima NATO da isprovocira ruskog predsednika Vladimira Putina kako bi ga uvukli u direktan sukob.
16.09.2024
22:30
- Tursko članstvo u NATO je neupitno i ono neće biti dovođeno u pitanje, čak i ako ona postane članica BRIKS. Turski predsednik dolazi u Srbiju, a nakon toga na samit BRIKS. On na taj način pokazuje stav koji je protivan preovlađujućem stavu Zapada. To što se sastaje sa Putinom bi moglo da mu napravi određen problem. Erdoganova amibicija je da bude posrednik u rešavanju rusko-ukrajinskog sukoba. Mađarska se definitivno razlikuje od ostalih zemalja Evropske unije. Ona je uvek bila protiv, uvek je trgovala i uvek je na kraju podržala sve pakete sankcija koje su uvedene Rusiji. Koja je crvena linija koja je postavljena Mađarskoj, to je sada pitanje. Pominju se neka finansijska ograničenja i finansijske ucene. Videćemo koliko će moći da izdrži. Ona radi za sebe, ali ne može mnogo da uradi za Rusiju ili bilo koju državu. Sve države koje nisu bile u prilici da se opredele za jednu ili drugu stranu se nalaze u veoma teškoj poziciji. Najteže je biti neutralan. Da je Kina mogla da se opredeli, opredelila bi se na početku rata. Zemlje koje ne mogu da se opredele nalaze se pod velikim pritiscima - rekao je analitičar.
Gosti Informerovog "Rata uživo" bili su ratni reporter Igor Damjanović i dr Mina Zirojević sa Instituta za uporedno pravo. Analizirali su najnovije informacije sa fronta u Ukrajini, ali i večerašnju pucnjavu koja se dogodila u blizini američkog predsedničkog kandidata Donalda Trampa i pokrenula teorije da je u pitanju novi pokušaj atentata na republikanca.
Gosti "Rata uživo" bili su analitičar Saša Borojević i pilot Stevan Ignjatović. Govorili su na temu najnovijih dešavanja na frontu u Ukrajini.
12.09.2024
22:30
Marko Anđelković Slijepčević
Anđelković Slijepčević konstatuje da, po njegovom mišljenju, Rusija neće imati nameru da se širi dalje od Dnjepra, eventualno Odese.
- Rusija, kao država, uopšte nema potrebu da vrši teritorijalni ekspanzionizam. Rusija, kakvu danas poznajemo, je krenula upravo iz Kijeva. Svaki plan, naročito državni, ne mora uvek da se ostvari. Prvi plan koji je Rusija morala da preduzme jeste da napravi otklon od svoje teritorije ukoliko bi Ukrajina ušla u NATO pakt. Te četiri ukrajinske oblasti su deo prvog plana. To je najmanje što oni hoće. Sledeća ideja je, po mojoj proceni, je da se dođe do Dnjepra. Druga, još bolja opcija za njih, jeste da se dođe do Odese. Sve drugo što su pričali za mene nije realno i mislim da Rusi nemaju tendenciju i težnju za daljim ekspanzionizmom. Sa aspekta Ukrajine, to je agresija. Imajući u vidu geopolitičke odnose i sistem kolektivne bezbednosti, mi primećujemo da Ujedinjene nacije polako počinju da odlaze u istoriju. Savet bezbednosti, kao udarna pesnica UN, je trebalo da bude garant mira i stabilnosti. On je upao u kolaps, odlično blokadu. Vreme ga je prevazišlo. Samim tim što vam UN pada, samim tim vam pada i međunarodno pravosuđe. Ti međunarodni, vojni tribunali svoje nadležnosti ostvaruju u više dimenzija. To su vremenska i teritorijalna. Mnogo je daleko da mi govorimo o tome i ako nekad budemo mogli, to će direktno zavisiti od one maksime da istoriju pišu pobednici - ističe advokat.
Da li će ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, pod komandom Zapada, lansirati "stormšedou" rakete duboko u rusku teritoriju? Da li će jedna od meta biti i Moskva? Kako će ruski predsednik Vladimir Putin reagovati u slučaju napada na prestonicu? Na ova pitanja odgovore su davali profesor dr Dejan Miletić iz Centra za proučavanje globalizacije i Vladimir Prebiračević iz srpsko-ruskog centra Majak tokom gostovanja u "Ratu uživo".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin zainteresovan za postizanje novog sporazuma o kontroli nuklearnog naoružanja, ali je naglasio da postojeći dogovor između Vašingtona i Moskve ima „mnogo slabosti“ i da bi novi sporazum morao da uključi i Kinu.
Bivši zamenik komandanta Snaga za specijalne operacije Oružanih snaga Ukrajine, general Sergej Krivonos, izjavio je da su Sjedinjene Američke Države u Iraku i Venecueli pokazale kako se „kupovinom elita“ može doći do izdaje lidera i promene vlasti, i dodao da se sličan scenario, po njegovom mišljenju, može primeniti i u Rusiji.
Gosti "Rata uživo" Informer TV bili su urednik lista "Politika" Bojan Bilbija i Dragoslav Bokan sa Instituta za nacionalnu strategiju. Oni su komentarisali trenutnu situaciju na frontu u Ukrajini, kao i potencijalni dalji tok tog sukoba.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Niški opozicionar Dragan Milić i njegovi bliski saradnici postali su glavna tema u poslednje vreme, a njihove malverzacije ne prestaju da se otkrivaju.
Skandalozan snimak iz studija jedne hrvatske televizije osvanuo je na društvenim mrežama. Na njemu se vidi kako se hrvatska poslanica "Stranke sa imenom i prezimenom", Dalija Orešković, raspravlja s voditeljem o proustaškom pokliču "Za dom spremni", a izgovara stravičnu rečenicu na račun Srbije.
Narodni poslanik Pokreta socijalista Bojan Torbica izjavio je da Pokret socijalista najoštrije osuđuje suspenziju Vladislava Dajkovića, ocenjujući da je reč o otvorenom političkom progonu i još jednom dokazu sistematskog obračuna sa Srbima u Crnoj Gori.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, sukob između Sanje Kalinović i devojaka u Plavom timu ne jenjava i nikako ne mogu da pronađu zajednički jezik.
U Srbiji će dana ujutru biti hladno sa slabim i umerenim, na jugozapadu i jugu ponegde i jakim mrazem, a tokom dana biće umereno do potpuno oblačno i malo toplije vreme.
Srpska pravoslavna crkva, ali i druge crkve koje poštuju julijanski kalendar, obeležavaju sutra u ponoć početak nove 2026. godine, a širom Srbije organizuje se doček.
Vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer, navodno se predao pripadnicima FBI, ekskluzivno za Informer tvrdi Blažo Marković, bivši policajac i predsednik pokreta "Novi ljudi, nova snaga Srbije".
Na lokalitetu Begluk, u blizini sela Rudna Glava kod Majdanpeka, sinoć oko 21.00 čas došlo je do požara u kojem je u potpunosti izgoreo objekat u vlasništvu Z. S. iz Majdanpeka.
Udar Oružanih snaga Rusije hipersoničnom raketom „Orešnik“ ozbiljno je poljuljao spremnost Zapada da pošalje svoje trupe na teritoriju Ukrajine, piše kineski portal Sohu.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da Sjedinjene Američke Države imaju pravo da deluju protiv drugih zemalja ukoliko procene da postoji pretnja po njihovu bezbednost i ponovio da ga u takvim slučajevima ograničava isključivo sopstveni moral, a ne međunarodno pravo.
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Turski glumac Džan Jaman oglasio se povodom hapšenja zbog sumnje na povezanost s drogom tokom policijske racije u Istanbulu, ističući da su navodi medija netačni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar