• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

12.02.2026

22:20

Kapućino kocke: Jednostavan kolač koji osvaja na prvo parče - bolji od tiramisua

Shutterstock

Recepti

Kapućino kocke: Jednostavan kolač koji osvaja na prvo parče - bolji od tiramisua

Kapućino kocke su jednostavne za pripremu, ne zahtevaju mnogo vremena, a ukus im je toliko bogat da lako postaju omiljena poslastica u svakoj kući.

Ne prave se da bi impresionirale izgledom, već da bi pružile pravo uživanje. Priprema je jednostavna, sastojci lako dostupni, a rezultat takav da je teško zaustaviti se na samo jednom komadu.

Sastojci:

Za biskvit:

🔷3 jaja

🔷150 g šećera

🔷100 ml ulja

🔷100 ml mleka

🔷200 g brašna

🔷2 kašike kakaoa

🔷1 prašak za pecivo

Foto: Shutterstock

 

Za fil:

🔷500 ml mleka

🔷2 pudinga od vanile

🔷5–6 kašika šećera

🔷150 g putera ili margarina

🔷2–3 kašike kapućino praha

Za preliv:

🔷100 g čokolade za kuvanje

🔷2 kašike ulja ili putera

Priprema:

Prvo se umute jaja sa šećerom dok ne postanu penasta i svetla. Zatim se dodaju mleko i ulje, a potom i prosejani suvi sastojci. Smesa se sjedini i izlije u pleh, pa peče dok biskvit ne ostane mekan i vazdušast.

Foto: Shutterstock

 

Dok se kora hladi, kuva se fil. Klasičan puding od vanile obogaćuje se kapućinom, koji mu daje blagu aromu kafe i poseban šmek. Kada se fil prohladi, umeša se puter i sve se ravnomerno nanese preko kore.

Na kraju dolazi čokoladna glazura koja daje završni pečat i upotpunjuje ukus.

Iako primamljive odmah, kapućino kocke su još bolje nakon što odstoje u frižideru. Kada se lepo rashlade, fil postaje čvršći, ukusi se prožmu, a svaki zalogaj dobija puniji i skladniji ukus.

BONUS VIDEO

 

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set