Kada vam je potreban brz, ukusan i osvežavajući obrok, kremasta salata sa tunjevinom i fetom je pun pogodak.
Ako tražite brz, ukusan i zasitan obrok koji ne zahteva dugo stajanje pored šporeta, ova salata sa tunjevinom i fetom pravi je izbor.
Spoj kremastog sira, kuvanih jaja i aromatičnog preliva daje bogat ukus, zbog čega je odlična kao lagani ručak, večera ili predjelo kada vam dolaze gosti.
Foto: Shuterstock
Sastojci:
✔️Tunjevina iz konzerve 300 g
✔️Feta sir 200 g
✔️Jaja 4
✔️Crveni luk 1 manja glavica
✔️Kisela pavlaka 200 g
✔️Senf 1 kašičica
✔️Ulje 2 kašike
✔️Sveža mirođija 2 kašike
✔️So i biber po ukusu
Priprema:
Jaja skuvajte tvrdo, zatim ih ohladite, oljuštite i isecite na krupnije kocke.
Tunjevinu dobro ocedite i usitnite viljuškom, dok feta sir isecite na manje kocke. Crveni luk narežite na tanke poluprstenove.
U posebnoj posudi sjedinite kiselu pavlaku, senf, ulje i sitno seckanu mirođiju, pa začinite biberom.
U preliv dodajte tunjevinu, jaja, feta sir i luk, a zatim sve lagano promešajte kako bi sastojci zadržali svoju teksturu.
Na kraju proverite ukus i po potrebi dodajte malo soli. Salatu ostavite u frižideru oko 20 minuta pre serviranja kako bi se svi ukusi lepo sjedinili.
Poslužite rashlađenu uz svež hleb ili kao samostalan letnji obrok.
Ukoliko želite brz i ukusan obrok bez razvlačenja kora, razljevuša sa tikvicama i sirom je pravi izbor, priprema traje svega pola sata, a rezultat je mekana i sočna pita.
Lenja pita sa jabukama jedan je od onih kolača koji nikada ne izlaze iz mode, jednostavna je za pripremu, miriše na detinjstvo i uvek nestane sa stola za tili čas.
Kada nemate mnogo vremena, a jede vam se domaća pica, recept za testo koje se pravi od svega nekoliko sastojaka i ne zahteva čekanje da naraste može da bude pravo rešenje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukoliko želite brz i ukusan obrok bez razvlačenja kora, razljevuša sa tikvicama i sirom je pravi izbor, priprema traje svega pola sata, a rezultat je mekana i sočna pita.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić žestoko je reagovala nakon skandaloznog saopštenja Univerziteta u Beogradu povodom drastičnog pada na prestižnoj Šangajskoj listi, gde je Beogradski univerzitet potonuo u grupu od 501. do 600. mesta!
Umesto da se zaustave i zapitaju gde vode njihovi pozivi na linč, ekstremisti sa društvenih mreža nastavljaju sa brutalnim zastrašivanjem policajaca i njihovih porodica!
Maske su pale. Na protestu koji nazivaju "mirnim" i "protiv nasilja", novinarki Informera Branki Lazić pretili su da će joj polomiti kosti i pokušali fizički da je napadnu.
Konkurencija Mariniki Tepić u političkom preletanju dobila je novo lice – Svetlanu Kozić! Ova opoziciona političarka uspela je da obori sve rekorde i dokaže da joj ideologija i obraz ne znače baš ništa.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Procenjuje se da će za 28 nedelja primene Zakona o legalizaciji biti upisano 320.000 objekata u Republičkom geodetskom zavodu, koliko je bilo upisano u poslednjih 28 godina, rekao je direktor Agencije za prostorno planiranje i urbanizam Srbije Đorđe Milić.
Putnici iz autobusa srpske agencije koji je jutros oko 3 sata sleteo sa puta u Bugarskoj, krenuli su danas popodne put Srbije. Autobus niških registarskih oznaka stigao je na lice mesta oko 15 časova, preuzeo putnike i oni su nastavili putovanje ka Srbiji.
Teška nesreća dogodila se tokom državnog takmičenja u jahanju, u Kovilovu, gde je dečak sa teškim povredama prevezen u Urgentni centar nakon čega je preminuo.
Policija u Mladenovcu intenzivno traga za muškarcem koji je jutros nožem napao i izbo svoju trudnu suprugu, nakon čega je pobegao sa lica mesta u nepoznatom pravcu.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
Vodostaj Rajne pao je na rekordno nizak nivo, dok Evropu i dalje pogađa toplotni talas, pokazali su podaci nemačke Agencije za unutrašnju plovidbu (WSV).
U Varšavi je danas održana velika vojna parada povodom Dana poljskih oružanih snaga tokom koje je skoro dve hiljade vojnika prodefilovalo sa najnovijim naoružanjem, a više desetina moćnih borbenih vozila predstavljeno javnosti sa ciljem da se demonstrira snaga poljske vojske.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da su radovi na izgradnji privremene podvodne brane na Dunavu koja bi trebalo da obezbedi nesmetan rad nuklearne elektrane Pakš "trka sa vremenom".
Skoro svaki čovek kaže da mu je porodica svetinja, ali svedoci smo da nekada postoje i komplikovani porodični odnosi gde nema komunikacije, a takvih primera, nažalost, ima i među poznatim ličnostima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.