Čuvar mreže "romantičara" Balša Popović (24) našao se na spisku reprezentacije Crne Gore.
Odlične partije fudbalera OFK Beograda u Superligi nisu promakle nikome u regionu, pa ni selektoru "sokolova" Robertu Prosinečkom. Zbog toga je hrvatski stručnjak odlučio da za predstojeće duele u Ligi nacija pozove i mladog golmana kluba sa Karaburme.
Popović je prošao sve mlađe selekcije Crne Gore, a sada će prvi put biti u "A" timu. Konkurencija za mesto među stativama biće mu Danijel Petković iz letonske Liepaje.
Balša je šansu zaslužio posle dobrih partija za plavo-bele, za koje je ukupno odigrao 43 utakmice, a mrežu je sačuvao 18 puta. Standardan je i u elitnom rangu srpskog fudbala, gde je na devet mečeva primio 11 golova, a njegova ekipa trenutno je na visokom trećem mestu sa 19 bodova.
Inače, na spisku bivšeg asa i trenera Crvene zvezde nema više nijednog igrača iz naše Superlige. "Sokolovi" će 11. oktobra gostovati Tuskoj u Samsunu, a tri dana kasnije igraće protiv Velsa u Kardifu u sklopu grupe 4 u Diviziji B Lige nacija.
Foto: Starsportphoto
Balša Popović na meču protiv Partizana
Popularni Žuti pozvao je još i - defanzivce: Adama Marušića (Lacio), Ristu Radunovića (Steaua), Igora Vujačića (Rubin), Marka Vukčevića (Borac, BL), Andriju Vukčevića, Nikolu Šipčića (Kartagena), Slobodana Rubežića (Aberdin), Marka Tućija (Gangvon), veziste: Vladimira Jovovića (Sogdiana), Marka Jankovića (Karabag), Marka Bakića (OFI Krit), Dritona Camaja (Kišvarda), Edvina Kuča (Nefči), Iliju Vukotića (Boavista), napadače: Stevana Jovetića (Omonija), Stefana Mugošu (Inčon junajted), Milutina Osmajića (Preston) i Nikolu Krstovića (Leće).
Fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili istorijsku pobedu nad Partizanom sa ubedljivih 4:0 u 174. večitom derbiju, a slavlje crveno-belih proširilo se i van terena.
Kriza, pritisak, ponoćna saopštenja, na kraju - nova blamaža! Fudbaleri Partizana izgubili su od OFK Beograda 3:2 u utakmici 8. kola Superlige i nastavili sa razočaravajućim rezultatima.
Crvena zvezda je sjajno zatvorila letnji prelazni rok dovođenjem Silasa, Krunića i Radonjića, čime je ozbiljno ojačala tim za Ligu šampiona, ali je istovremeno napravila problem zbog viška igrača u ekipi
Legendarni fudbaler i trener Crvene zvezde Robert Prosinečki govorilo je o sebi i bivšim saigračima, te glasinama da on pije, a da je Zvonimir Boban homoseksualac.
Nikada nisam rekao da ću da zovem Mirka Ivanića u reprezentaciju, ne znam zašto se podigla tolika prašina - poručio je Robert Prosinečki (55), novi selektor fudbalske selekcije Crne Gore.
Robert Prosinečki, novi selektor fudbalske reprezentacije Crne Gore, kaže da bi povratak Mirka Ivanića u nacionalni tim mnogo značio, ali se navijači ne bi složili sa njim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili istorijsku pobedu nad Partizanom sa ubedljivih 4:0 u 174. večitom derbiju, a slavlje crveno-belih proširilo se i van terena.
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policajac Vasilije Lalović izvršio samoubistvo nakon brutalnih lažnih optužbi i napada blokadera i opozicionih partija na njega i njegovu porodicu.
Lider SNS-a Miloš Vučević reagovao je na nezapamćeni izliv mržnje i otvoreni poziv na linč predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ministra Darka Glišića.
Nakon što je blokaderska NVO CRTA izašla u javnost sa famoznim istraživanjem po kom blokaderi imaju 10 odsto prednosti u odnosu na Srpsku naprednu stranku i predsednika Aleksandra Vučića, srpsku političku scenu zapljusnuo je talas priznanja da je to istraživanje lažno.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić brutalno je i bez milosti odgovorila na najnovije gluposti i nebuloze predstavnika lažne opozicione elite, poručivši im da je njihovo neznanje i pomračenje uma prešlo sve granice zdravog razuma.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Grad Rijeka uveo je pojačan svakodnevni nadzor kvaliteta mora na plažama Kantrida, nakon što su najnovija merenja pokazala povećano mikrobiološko opterećenje.
Na popularnoj plaži u Stavrosu u razmaku od svega jednog dana dogodila su se dva incidenta - najpre je obijen automobil iz kojeg je ukradeno oko 2.000 evra, a potom je sa gradskog parkinga u luci ukraden "folksvagen pasat" bugarskih registarskih oznaka.
Na društvenoj mreži Redit pojavila se ispovest devojke koja radi u jednom kafiću, a njena objava izazvala je veliki broj reakcija nakon što je opisala kako se pojedine mušterije bahato i neprimereno ponašaju prema ugostiteljskim radnicima.
Zaplena više od 770 kilograma čistog kokaina u italijanskoj luci Vado Ligure, u regionu Ligurija, privukla je ogromnu pažnju tamošnjih medija. Pored činjenice da je reč o jednoj od najvećih zaplena u poslednje vreme, pažnju istražitelja privukao je nesvakidašnji detalj — na velikom broju paketa nalazile su se nalepnice sa zastavom Srbije.
Zdravstveni centar Vranje oglasio se povodom saobraćajne nezgode koja se dogodila tokom transporta pacijenta, a u kojoj je vozač saniteta zadobio teške telesne povrede.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Službom za kriminalističko-obaveštajni rad i PU u Požarevcu, uhapsili dve osobe kod kojih je pronađena veća količina droge.
Dok se u Ukrajini šire tvrdnje da je predsednik Volodimir Zelenski smenio glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Oleksandra Sirskog, na frontu se desio težak udarac koji je definitivno pojačao pritisak na vojni vrh.
Bivši ukrajinski ministar odbrane Mihail Fedorov mogao bi da se priprema za obračun sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i kandidaturu za najvišu državnu funkciju.
Ruski frontovski bombarderi Su-34 izveli su vazdušne udare FAB-500 i FAB-1500 bombama na više položaja ukrajinskih snaga na različitim delovima fronta.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Neprijatan miris mačjeg urina može da se zadrži danima, ali jednostavna mešavina sode bikarbone i vodonik-peroksida često uspešno neutrališe miris i uklanja ga sa različitih površina.
Veliko finale "Elite 9" održano je 20. jula, a kao pobednica sa imanja u Šimanovcima i sa čekom od 100.000 evra izašla je rijaliti zvezda i starleta Stanija Dobrojević, koja je osvojila 36 odsto glasova publike. Drugo mesto pripalo je Aneli Ahmić, sa četiri procenta manje.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.