• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A.K.

04.08.2024

07:55

Uplašio sam se Južnog Sudana! Kapiten Bogdanović iskren posle pobede

Tanjug/AP

Ostali sportovi

Uplašio sam se Južnog Sudana! Kapiten Bogdanović iskren posle pobede

Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović posle plasmana u četvrtfinale Olimpijskih igara priznao je da se pribojavao poslednjeg meča u grupi.

Košarkaši Srbije savladali su Južni Sudan (96:85), u četvrtfinalu ih čeka Australija (utorak, 14.30).  U grupnoj fazi takmičenja poraženi smo od Amerike, dok smo u drugom kolu savladali Portoriko,  a onda je Bogdan sa 30 poena presudio poslednjem rivalu u grupi.

- Uplašio sam se Južnog Sudana pre početka meča. Imali su dobar turnir. Ono što Loul Deng radi za njihov savez je neverovatno. Vidite da se rad isplati - rekao je Bogdanović za “Basket news”.

"Orlovi" su odradili savršeno posao i u odičnom raspoloženju čekaju duel sa Australijom u borbi za polufinale.

- Sjajna utakmica i odličan test pred četvrtfinale. Za sada najvažniji meč koji smo odigrali na turniru. Igraju bez straha, poštuju svoju zemlju, poštuju sve u vezi sa njom i igraju kao tim. Mi smo igrali timsku košarku, saigrači su me pokrenuli, osećao sam se dobro u nekoliko šuteva kada sam ih pogodio. Najvažnija je pobeda - kazao je Bogdan koji je ukupno upisao 1.059 poena u dresu reprezentacije Srbije, više nego bilo ko drugi u istoriji. 

Foto: EPA Images

 

 

Meč sa Australijom je u utorak od 14.30 (RTS1). Svesni su naši košarkaši da neće biti lako.

- Igraju brzo, šutiraju dosta trojki. Imaju mnogo talentovanih igrača u timu.  Svi danas igraju košarku. To se vidi - zaključio je Bogdan.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta
Live TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta

Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.

25.06.2026

09:55

Đokiću, vredi li sve ovo ljudskog života?
Live TV

Đokiću, vredi li sve ovo ljudskog života?

Jahja Ferhatović, analitičar i Samir Tandir, predsednik Bošnjačko-srpskog saveza gostujući u Info jutru komentarisali su pokušaj samoubistva Nadžije Mavrić, studentkinje iz Novog Pazara.

24.06.2026

10:33

JOŠ TV VESTI

Društvo

Ogromna ušteda! Ovo su nove, niže cene lekova
Društvo

Ogromna ušteda! Ovo su nove, niže cene lekova

Predsednik Republike Srbije Aleksadar Vučić juče je predstavio sveobuhvatni paket državnih mera, koje su usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje građana. Jedna od mera, jeste smanjenje cena lekova.

30.06.2026

10:02

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set