Kvartet političkih marginalaca - Nenad Čanak, Ivan Videnović, Čedomir Stojković, Ivan Videnović i Miodrag Kapor, učestvovao je juče na autošovinističkoj konferenciji u Medija centru. Na ovoj konferenciji pomenuti četverac zaključio je da je Deklaracija usvojena na Svesrpskom saboru nesumnjivo politička platforma "ukidanja suvereniteta i grubo mešanje u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovina" i politička platforma "potpunog prekida evropskih integracija u Srbiji i Bosni i Hercegovini". Na ovu temu je govorio urednik informative na portalu Pink.rs Predrag Jeremić tokom gostovanja u "Info jutru".
Jeremić poručuje da mu je nejasno zašto je ova konferencija uopšte i održana.
- Ovde je napadana Srbija. Oni su se pozivali na to da državno rukovodstvo direktno udara na Ustav Srbije. Ne vidim šta ima loše u tome da srpski narod bude povezan u Republici Srpskoj i Srbiji. Srbija je pomagala Bosni i Hercegovini za vreme korone. Pomagala je i nastaviće da pomaže. Ustavom Republike Srbije definisano je da je Srbija sastavljena i od dve autonomne pokrajine, a dotični su (na jučerašnjoj konferenciji) spominjali Kosovo, a ne Kosovo i Metohiju. Mi moramo doći do jedinstva. Oni imaju neku svoju Srbiju u svojim glavama, koja nema veze sa realnošću. Praktično pljuju po srpskom narodu. Žive tu svoju Srbiju i pokušavaju da nam je plasiraju. Oni se pozivaju na 6. oktobar, ali ne znam da li oni razumeju da bi taj datum doneo novu neslogu među Srbe. Mi svoje žrtve moramo da poštujemo, kao što poštujemo i ostale. Zločine su počinili i Srbi, i Hrvati i Muslimani. Srbija sve to osuđuje, a ne čujem takve poruke iz Sarajeva. Republika Srpska mora da opstane i opstaće - poručio je Jeremić.
Svesrpski sabor održan 8. juna u Beogradu je zabrinjavajući i takva aktivnost nema podršku Nemačke i Zapada, izjavila je nedavno ministarska spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok. Ovu konstataciju komentarisao je diplomata Zoran Milivojević tokom gostovanja u "Info jutru" Informer TV.
Zašto se ratni zločin u Srebrenici i skoro trideset godina kasnije lažno predstavlja kao genocid? Koji je cilj forsiranja ovih fabrikovanih "činjenica"? Na ovu temu za Informer je govorio sociolog profesor dr Vladimir Vuletić tokom gostovanja u "Info jutru".
Aleksandar Vranješ, ambasador Bosne i Hercegovine u Srbiji i pukovnik u penziji Milan Jolović bili su gosti "Info jutra" Informer TV. Tema njihovog gostovanja bile su ratohušačke poruke zvaničnog Sarajeva.
Ministar bezbednosti Bosne i Hercegovine Nenad Nešić juče je u Skupštini Bosne i Hercegovine na sednici na kojoj se razmtrala njegova smena zbog "vređanja žrtava Srebrenice" pokazao fotografiju Anđelka Mlađenovića, Srbina, koji je ubijen na monstruozan način. Ovim povodom bio je gost "Info večeri" Informer televizije.
Koliko je sloga Srba očas posla zasmetala zvaničnom Sarajevu? Zašto je Svesrpski sabor izazvao toliko negativnih reakcija u regionu? Na ova pitanja odgovore je davao sociolog Milimir Mučibabić tokom gostovanja u "Info jutru" Informer televizije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svesrpski sabor održan 8. juna u Beogradu je zabrinjavajući i takva aktivnost nema podršku Nemačke i Zapada, izjavila je nedavno ministarska spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok. Ovu konstataciju komentarisao je diplomata Zoran Milivojević tokom gostovanja u "Info jutru" Informer TV.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Na društvenoj mreži Iks osvanuo je nov snimak siledžije i blokadera Nikole Đorđioskog (33) iz Užica, koji je u sramnom napadu ogromnom kamenicom pogodio i teško povredio snimatelja Radio-televizije Srbije!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Pavel Bušujev, rukovodilac Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta zemalja ZND, u svojoj kolumni poručuje da je Rpublika Srpska ruski Dombas, a Ratko Mladić ruski heroj!
Mlada Nina Trnavac iz Užica, čiji je jučerašnji govor iz srca ovog grada dirnuo čitavu Srbiju, govorila je ekskluzivno za Informer i otkrila nove detalje terora koji je preživljavala u poslednje dve godine zbog blokadera i to samo zato što otvoreno podržava SNS i politiku predsednika Aleksandra Vučića.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski obišla je danas radove na obnovi Čukur česme u Beogradu, jednog od najznačajnijih istorijskih mesta u prestonici, za čiju je obnovu Ministarstvo opredelilo 991.800,00 dinara.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić danas prisustvuje svečanom puštanju u saobraćaj novih 28 kilometara Dunavskog koridora, saobraćajnice koja će doprineti boljoj povezanosti istočne Srbije sa Beogradom.
Požar koji je zahvatio deo opštine Lebane je ugašen, požari na Stolovima i kod Lukova kod Vranja i dalje nisu lokalizovani, ali je situacija bolja nego prethodnih dana, dok je u Deliblatskoj peščari mirno.
Ubistvo vatrogasca S. Č. (48) kojeg je hicima iz pištolja usmrtio šurak B. K. (39), potresla je sve koji su ga poznavali. Za njega, kao i za čitavu njegovu porodicu svi imaju samo reči hvale.
Ubistvo koje je potreslo Veliko Gradište i čitavu okolinu, sva je prilika da je bilo inicirano podelom imovine. U Velikom Gradištu kažu da su se B. K. i njegova sestra A. Č. posvađali oko podele imovine nakon očeve smrti u aprili mesecu ove godine.
Nova ruska krstareća raketa "Banderolj" postala je ključni deo kampanje koja je gotovo zaustavila komercijalnu plovidbu kroz ukrajinske crnomorske luke, dok je izvoz žita u prvoj polovini avgusta pao oko 75 odsto u odnosu na isti period prošle godine, piše britanski Telegraf.
Skladište ukrajinskih snaga sa granatama, minama, drugom municijom i dronovima nalazilo se u blizini stambenih objekata kod Kijeva, gde je posle ruskog udara došlo do katastrofalne sekundarne detonacije u kojoj je poginulo najmanje 37 ljudi, potvrdio je Volodimir Zelenski.
Rusija bi početkom naredne nedelje mogla zvanično da bude označena kao odgovorna za pokušaj napada dronom sa eksplozivom na aerodromu Lajpcig/Hale, posle čega Berlin sprema "opsežan" paket mera protiv Moskve.
Island neće obnoviti pregovore o članstvu u Evropskoj uniji, pošto je 52,5 odsto birača na referendumu glasalo protiv povratka za pregovarački sto sa Briselom, dok je 47,5 odsto podržalo nastavak procesa.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Kada pas stavi šapu na svog vlasnika, to najčešće znači da želi da pokaže ljubav i privrženost. Ipak, ovaj gest nije samo znak nežnosti, već i važan način na koji pas komunicira sa čovekom.
Septembar je pravo vreme za nekoliko važnih poslova u bašti, a orezivanje biljaka spada među njih. Ipak, ne treba uzimati makaze i skraćivati sve redom.
Bivša rijaliti zvezda Dalila Dragojević progovorila je o sukobu sa Vesnom Rivas i poručila da pevačica ne govori istinu kada kaže da je dobila na sudu.
Pevačica Jovana Nikolić Mišković prisetila se davnog susreta sa slavnim holivudskim glumcem Bred Pitom, koji je igrao u filmu njenog oca reditelja Božidara Nikolića.
Jelena Karleuša sinoć je u okviru manifestacije "Dani šljive" održala koncert u Blacu, a više od 50.000 ljudi dočekalo je pop divu uz gromoglasne ovacije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.