Na kragujevačkom Šumadija sajmu u četvrtak počinje 15. Međunarodni Sajam turizma i seoskog turizma.
Sajamskoj publici predstaviće se više od 70 izlagača, a bogatu ponudu upotpuniće i brojni prateći sadržaji od Sajma zimnice, kulturno - umetničkog programa, takmičenja u kuvanju rakije, popularna “Šumadijska čajanka” do više stručnih panela i radionica na temu razvoja turizma.
- Ovaj sajam je idealna prilika za sve ljubitelje putovanja, rekreativce, avanturiste ali i ugostitelje, domaćine i turističke agencije i organizacije da predstave svoje kapacitete i ponude ono najbolje što imamo. Pažnja će biti usmerena ka digitalizaciji iskustava korisnika što će u mnogome uticati na poboljšanje kvaliteta usluga - rekao je Marko Vujnović, direktor Šumadija sajma.
Foto: S. S.
Marko Vujnović, direktor Šumadija sajma i Mirjana Milenković, direktorka Gradske turističke organizacije
On je pozvao sve ljubitelje putovanja da isprate sajamsku ponudu i istraže mogućnosti koje ih čekaju u Šumadiji - od seoskog, ekološkog, avanturiatičkog i gastronomskog turizma do bezbrojnih prilika za poslovno povezivanje zaposlenih u turizmu.
Foto: S. S.
Marko Vujnović, direktor Šumadija sajma i Mirjana Milenković, direktorka Gradske turističke organizacije
- Pred Gradskom turističkom organizacijom je veliki izazov da na najbolji mogući način predstavimo turističku ponudu Kragujevca i Šumadije i da u tri sajamska dana budemo dobri domaćini. U saradnji sa kolegama iz Centralne Srbije već prvog dana organizujemo "Šumadijsku trpezu", gde će svi oni koji su do sada samo slušali o tome, moći i neposredno da se uvere u gastronomske prednosti našeg kraja uz upoznavanje sa lokalnim običajima i osobenostima Šumadije - rekla je Mirjana Milenković, direktorka GTO Kragujevac.
Meštani nekoliko sela u podnožju Suve planine i danas gledaju da jednim putem prođu dok još nije pao mrak...Ako ih pitate zašto, polušapatom će vam ispričati priču koja sledi...
U znak sećanja na nedavno preminulog rok muzičra Boru Đorđevića, simbolično, na dan njegovog rođenja u petak, 1. novembra, Čačani u Kulturnom centru priređuju dvosatni koncert.
Rekonstrukcija stadiona "Čika Dača" je u završnoj fazi i trenutno se postavljaju reflektori, koji su uslov za odigravanje utakmica superligaškog ranga takmičenja.
Za domaćice ili ljubitelje kuvanja dobro je poznata razlika između kačamaka, palente, cicvare i popare, ali savremeni uslovi života doneli su neke nove ukuse I jela, dok tradicionalna lagano odlaze u zaborav.
Bilo da je od šljive, jabuke, kruške, kajsije ili od grožđa, domaća rakija je jedan od zaštitnih znakova Srba! U selima širom Pomoravlja prosto je nezamislivo da nemate domaću ljutu u svojim vitrinama - koristimo je za slavlja, uz predjelo, za bolje raspoloženje, kada nas zaboli zub ili se posečemo, kao dezinfekciju...
Zlatibor je jedna od najprimamljivijih turističkih destinacija za odmor, a iako se mnogi žale da je planina pretvorena u gradilište, gosti i te kako mogu da uživaju u njenim čarima. A i da skinu kilažu!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekadašnja predsednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica svojevremeno je pred tužilaštvom sopstvenog sina Miloša Medenicu opisala kao čoveka koji se godinama bori sa zavisnošću od kokaina, koji „živi u deluzijama“, jedan dan misli da je Donald Tramp, a drugi Robin Hud, te da je više puta pokušavala da ga odvede na lečenje.
U toku je još jedan udar na predsednika Aleksandra Vučića i Srbiju, koji dolazi od islamističko-albanskog dvojca, što samo potvrđuje ono što odavno znamo.
Srđan Jovanović i Marko Stepanović, voditeljski dvojac "Mentalnog razgibavanja" na tajkunskoj televiziji "Nova S" govorili su o blokaderskoj obmani javnosti predstavljajući je kao "pametan taktički potez".
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević poručio je da očekuje važne i dobre vesti za Srbiju od predstojeće posete predsednika Aleksandra Vučića Kini.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Policija je presretačem jutros, oko 2 časa, na teritoriji opštine Novi Beograd, zaustavila V. T. (20) koji se upravljajući vozilom marke "folksvagen golf" kretao brzinom od 182 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Sve više žena, uključuje se u aktivnosti kriminalnih klanova, često zauzimajući važne i složene uloge, na tu temu govori kriminolog Ratomir Antonović za Informer.rs
Veljko Belivuk i Marko Miljković kojima se pred sudom u Beogradu sudi za sedam ubistava, a pred Višim sudom u Podgorici za likvidacije Damira Hodžića i Adisa Spahića, zatražili su da im se omogući da suđenja u Crnoj Gori pate uživo, putem video-linka.
Na današnji dan navršava se osam godina od brutalnog ubistva Luke Stevića iz sela Jablanica kod Lopara, čije je telo pronađeno 19. maja 2018. godine, tri dana nakon nestanka. Za njegovo ubistvo optužen je, a potom i osuđen, njegov kum Đorđe Bojkić.
Sjedinjene Američke Države razmatraju mogućnost direktne vojne intervencije na Kubi, pošto blokada i ekonomske sankcije nisu slomile vlasti u Havani, piše Politiko pozivajući se na izvore upoznate sa razgovorima u Vašingtonu.
Ruska vojska od 19. do 21. maja održava vežbe za pripremu i upotrebu nuklearnih snaga u uslovima pretnje agresijom, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Nakon misije koja je trajala čak 326 dana, najmoderniji američki nosač aviona na nuklearni pogon Džerald R. Ford (CVN-78), zajedno sa svojom udarnom grupom, konačno se vratio u matičnu luku u mornaričkoj bazi Norfolk u Virdžiniji u SAD.
Bivši oficir Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), Vasilij Prozorov, izjavio je da je u američkim biolaboratorijama u Ukrajini razvijano genetski selektivno oružje namenjeno uništavanju Slovena.
Mnogi korisnici interneta smatraju da znaju kako da naprave bezbednu lozinku, ali stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju da su brojna pravila kojih se ljudi godinama pridržavaju danas zastarela i nedovoljna za zaštitu naloga.
Ruže mogu uspešno da se gaje i u saksijama, ali samo uz pravilnu negu i odgovarajuće uslove. Stručnjaci otkrivaju kako da vaše ruže budu bujne i pune cvetova, ali i koje greške obavezno treba izbegavati.
Ljubavni život Anite Stanojlović godinama intrigira javnost, iza nje su brojne turbulentne veze i romanse, a ovo je spisak njenih partnera iz rijalitija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar