• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

21.10.2025

15:00

Najbolji recept za slavsku belu čorbu: Krcata povrćem i mesom, sprema se očas posla

Shuterstock

Recepti

Najbolji recept za slavsku belu čorbu: Krcata povrćem i mesom, sprema se očas posla

Podeli vest

Ako želite da pripremite nešto klasično za slavu na kašiku, ali uvek omiljeno, bela čorba je pravi izbor.

Najlepše ispadne kada se pravi od telećeg mesa, mada se može koristiti i piletina ili ćuretina. Povrće možete prilagoditi svom ukusu dodajte ono što volite, a slobodno izostavite sastojke koji vam se ne dopadaju.

Jednostavna, hranljiva i blagog ukusa, bela čorba je jelo koje spaja tradiciju i toplinu doma, savršeno za svaki svečani sto.

Foto: Shutterstock

 

Sastojci:

  • 600 g telećeg ili junećeg mesa
  • 1 šargarepa
  • 1 paškanat
  • 2 štapića celera 
  • 1 crni luk
  • 2 krompira
  • 1 šaka pirinča
  • 2 šake graška
  • 1 veza peršuna 
  • Za zapršku:
  • 1 ravna kašičica brašna
  • 1 čaša vode
  • Još:
  • 1 žumance
  • 5 kašika pavlake za kuvanje

Priprema: 

Isecite luk na pola, pa ispržite na plotni. Meso možete da kuvate u komadu, a možete i odmah da ga isečete. Stavite meso u šerpu, začinite po želji, pa prelijte vodom. Kad krene voda da ključa ubacite luk i kuvajte dok meso ne omekša. 

Foto: Shutterstock

 

U šerpu dodajte očišćenu šargarepu, paškanat i celer, pa kuvajte još 15 minuta. I povrće treba da omekša. Procedite supu, pa u istu dodajte sitno seckan krompir, pirinač i kuvajte dok krompir ne omekša. Zatim dodajte grašak, seckanu šargarepu i celer, kao i meso. Paškanat bacite i kuvajte još 15 minuta. 

Pomešajte vodu i brašno tako da nema grudvica, pa sipajte u supu i dobro promešajte. Ostavite na šporetu još pet minuta, pa ga isključite. Kada se čorba prohladi dodajte umućeno žumance sa pavlakom i promešajte. Dekorišite seckanim peršunom. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Zapanjujuće GOSI otkriće: Blokaderski odbornik ušao u Srbiju s hrvatskim pasošem - nađena mu droga, pa je usledilo nešto još gore
Politika

Zapanjujuće GOSI otkriće: Blokaderski odbornik ušao u Srbiju s hrvatskim pasošem - nađena mu droga, pa je usledilo nešto još gore

Blokader Ivan Bikić, blokader sa dna kace i odbornik pokreta Dosta je bilo (DJB) u Zemunu, ušao je 25. marta 2026. godine u 12.30 časova na tlo Srbije preko graničnog prelaza Mali Zvornik koristeći pasoš Republike Hrvatske, a ubrzo je policija o njemu otkrića zapanjujuće informacije, otkriva Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI).

26.03.2026

10:14

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set