Stisak ruke otkriva u kakvom ste zdravstvenom stanju!
Istraživanja su pokazala da oni sa slabijim stiskom ruke imaju veće šanse od srčanog i moždanog udara.
01.10.2023
13:45
Shutterstock
Zdravlje
Istočnjački narodi med i cimet smatraju najblagotvornijim darom prirode i ovaj eliksir koriste za ublažavanje bolesti i duševnih stanja.
Čak i ako se potpuno zasebno upotrebljavaju, med i cimet imaju blagotvornih moći. Tako postoji verovanje da čovek koji bar nekoliko puta mesečno uzima med ne može ni da se razboli.
Naučna istraživanja, koja su obavljana širom sveta, pokazuju da med i cimet u kombinaciji regenerišu ćelije i tkiva, podižu otpornost organizma i odličan su saveznik u borbi protiv virusa, visokog holesterola i šećera.
Postoje razni načini na koji se ova kombinacija priprema u zavisnosti od toga o kojim je zdravstvenim problemima reč.
Foto: Shutterstock
Napravite pastu od meda i cimeta u prahu. Namažite je na hleb umesto džema i jedite redovno za doručak. Ovo će smanjiti nivo holesterola u arterijama i sprečiti srčani udar.
U čašu vruće vode rastvorite dve kašike meda i jednu kašičicu cimeta u prahu. Popijte to ujutru i uveče. Kod redovnog konzumiranja može se izlečiti čak i hronični artritis.
U čašu mlake vode razmutite dve kašike cimeta u prahu i jednu kašičicu meda. Pijte to svaki dan. Ovo će uništiti mikrobe u žučnoj kesi.
Dodajte dve kašike meda i tri kašičice cimeta u veliku šolju čaja. Kada to popijete, nivo holesterola će se sniziti za 10 odsto u roku od dva sata.
Foto: Freepik.com
Prehlada i grip
Ako patite od prehlade, uzmite jednu veliku kašiku meda sa kašičicom cimeta. Uzimajte to tri dana zaredom. Ovo će rešiti prehladu, hronični kašalj i začepljenje sinusa. Španski lekari su otkrili da med sadrži prirodne sastojke koji ubijaju viruse i štite od gripa.
Med i cimet mogu pomoći u lečenju bola, čira u želucu i raka želuca. Pacijenti koji pate od ovih bolesti treba da pojedu kašiku meda pomešanu s kašikom cimeta u prahu, i to svakodnevno tri meseca.
Foto: Freepik.com
Pomešajte pola kašičice meda i pola kašičice cimeta u čaši vode. Svakodnevno konzumiranje ovog napitka će povećati vitalnost i otpornost u roku od sedam dana.
Prokuvajte med i cimet u prahu u čaši vode. Pijte svako ujutro na prazan želudac pola sata pre doručka. Kod redovnog konzumiranja pomaže pri mršavljenju čak i kod vrlo gojaznih osoba.
Stanovnici Južne Amerike svako jutro ispiraju usta s toplom vodom, pomešanom s jednom kašičicom meda i cimeta. Ovo im pomaže da zadrže svežinu daha tokom celog dana.
Veruje se da svakodnevno uzimanje čaja s medom i cimetom može da produži život. Pomešajte četiri kašike meda, kašiku cimeta u prahu i tri šoljice vode, prokuvajte i pijte to kao čaj. Popijte četvrtinu šoljice 3-4 puta dnevno. Vaša koža će biti meka i sveža, a odložiće se i nastanak bora.
Istraživanja su pokazala da oni sa slabijim stiskom ruke imaju veće šanse od srčanog i moždanog udara.
01.10.2023
13:45
Nutricionistkinja Marija Đurkić ističe da su fizička aktivnost i dobar san još neke od važnih stvari koje će vam pomoći prilikom mršavljenja.
01.10.2023
12:00
Stvari poput šetnje, vežbanja, smeh i još nekoliko drugih će vam odmah popraviti raspoloženje.
01.10.2023
06:20
Ukoliko spavate na stomaku, to može negativno da se odrazi kako na kičmu, tako i na vrat i ramena.
30.09.2023
21:00
110. 08. 2026. u 16:30
210. 08. 2026. u 16:30
110. 08. 2026. u 13:28
210. 08. 2026. u 13:28
Nutricionistkinja Ivana Mišić ističe da kada jedemo polako to pozitivno utiče na celokupno zdravlje.
30.09.2023
19:30
Namirnice poput sezonskog voća i povrća, kao i orašasti plodovi pomažu da se oslobodite umora.
30.09.2023
17:00
Ishranu sirovim namirnicama, njihove zdravstvene beneficije i šta sve treba znati pre uvođnja novog režima ishrane analizirale su gošće Info dana, univerzitetski profesor Maja Volk i nutricionista Verica Đokić.
30.09.2023
13:20
I nasilnik i ekstremista Miša Bačulov, poznat po uništavanju javnih zgrada u Novom Sadu nasilnih protesta, ima svog kandidata za poslanika na blokaderskoj listi.
10.08.2026
14:59
Sremskomitrovački blokader Milivoj Đorđić, poznat po nasilničkom ponašanju je pre samo nekoliko dana na društvenoj mreži "Fejsbuk" objavio da bi, nakon eventualne pobede blokaderske liste, svim političkim neistomišljenicima koje pogrdno naziva "botovima", trebalo "odseći vrhove svih prstiju na rukama - da botovi budu obeleženi i bez noktiju do kraja života".
10.08.2026
17:24
Novinar Uroš Piper žestoko je raskrinkao opasne namere blokaderskog novinara Aleksandra Dikića, koji je u svom sramnom tekstu bez trunke blama izneo uvijene pretnje smrću predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću!
10.08.2026
17:00
Asocijacija novinara Srbije (ANS) najoštrije osuđuje incidente usmerene prema Draganu J. Vučićeviću i njegovoj porodici, kao i novinarki Nini Kuburović.
10.08.2026
16:42
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić žestoko je odgovorio na bezobzirne napade i jeftine laži tajkunske televizije N1, koja je na najprizemniji način pokušala da izmisli kako se predsednik nalazi na nekakvom "holideju" dok obilazi Srbiju i bori se za narode u svakom kutku naše zemlje.
10.08.2026
16:05
U blizini autoputa kod Umčara danas je izbio požar.
10.08.2026
15:43
Utjeha i deo barske rivijere usred sezone ostali su i do 28 sati bez struje za tri dana, pa turisti prekidaju letovanje i odlaze.
10.08.2026
17:00
Penzioner iz Niša Zoran Lazarević (77) ponovo je, osmi put zaredom, pobedio na takmičenju za najduže brkove
10.08.2026
15:55
Za nedelju dana u Opštoj bolnici u Zrenjaninu rođeno je čak 25 beba.
10.08.2026
15:00
Ministarstvo zaštite životne sredine pokrenulo je postupak zaštite za Predeo izuzetnih odlika "Mučanj", na teritoriji opštine Ivanjica.
10.08.2026
13:31
Barska policija uhapsila je državljanina Azerbejdžana O. I. (34), osumnjičenog za seksualno uznemiravanje maloletne strane državljanke na plaži u Šušnju.
10.08.2026
17:21
Policija u Sremskoj Mitrovici rasvetlila je tešku krađu na štetu vlasnika kuće u okolini grada i uhapsila K. P. (22), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
10.08.2026
17:02
Tinejdžerka (18) nožem je kasno sinoć napala i isekla maloletnicu (15) u centru Beograda.
10.08.2026
15:34
B.Ž. (54) iz jednog sela kod Ražnja mesec dana seksualno je uznemiravao devojčice od desetak godina da bi 7. avgusta bio uhapšen nakon što su roditelji maloletnica alarmirali policiju.
10.08.2026
15:13
Državljaninu Azerbejdžana R. Q. (47) danas je određeno zadržavanje zbog sumnje da je polno uznemiravao A.J. (30) na teritoriji opštine Zvezdara.
10.08.2026
13:55
Gabrijel Atal tvrdi da Rusija pokušava da utiče na francuske izbore 2027. i optužuje Nacionalno okupljanje da je „objektivni saveznik“ Moskve.
10.08.2026
17:00
Rusija planira da broj balističkih raketa za istovremeni napad na Ukrajinu poveća sa 77 na 200, tvrdi ukrajinski komandant Robert Brovdi.
10.08.2026
16:30
Zemljotres snage 7,4 stepeni Rihterove skale pogodio je danas Kolumbiju, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog zavoda.
10.08.2026
15:28
Iran ne smatra da je novi bezbednosni pakt Pakistana, Turske i Saudijske Arabije usmeren protiv Teherana, izjavio je portparol MSP Irana Esmail Bagei.
10.08.2026
15:15
Među onima koji su prednjačili u najprljavijoj kampanji protiv muzičke zvezde Jelene Karleuše našao se i hrvatski modni kreator Juraj Zigman, kog je upravo ona svojevremeno proslavila i pogurala na veliku scenu.
10.08.2026
17:00
Pevačica Kaća Živković progovorila je iskreno o suprugu Nebojši Stojkoviću Stojketu i sinu Stefanu
10.08.2026
16:22
Marko Janjušević Janjuš uživa na moru sa ćerkom Krunom, a tamo je doživeo neočekivani susret sa bivšom devojkom, koja ga je iznenadila svojim priznanjem.
10.08.2026
14:50
Nakon silnih haosa koji su se izdešavali u predhodnom periodu između Asmina Durdžića i Maje Marinković, došlo je do šokantnog preokreta koji je zapalio javnost.
10.08.2026
14:06
Pevačica Jasna Milenković Jami privukla je veliku pažnju pratilaca na društvenim mrežama objavom fotografije sa odmora u Egiptu.
10.08.2026
13:16
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.