Jedan od najverovatnijih pravaca za napad ruskih Oružanih snaga mogao bi biti ka gradu Zaporožju. Prema rečima vojnog stručnjaka, penzionisanog pukovnika Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) Olega Starikova, ruska vojska bi mogla napasti s različitih strana kako bi se probila do granica ovog regiona.
- Mogući pravci glavnog udara? Severni, istočni ili južni – tu čak nije potrebno završiti vojnu akademiju, dovoljno je uzeti kartu i pogledati," rekao je Starikov, naglašavajući da je južni pravac, koji obuhvata Zaporožje i Gulajpolje, posebno interesantan jer nema vodenih prepreka, već je u pitanju ravnica - rekao je on.
Starikov objašnjava da bi pravac ofanzive mogao bi biti preko Pokrovska.
- Na pokrovskom pravcu, nažalost, ne možemo prevazići taktičku krizu - rekao je on.
Prema njegovim rečima, severni pravac ima za cilj ne toliko Harkov, koliko ulazak u pozadinu Kupjansk-Limanske grupacije i odsecanje istočnog dela Harkovske oblasti, što je ozbiljno i predstavlja operativni pravac.
- Koji pravac smatram glavnim? Ne znam, možda će biti tri pravca. Jer severni pravac, njima nije bitan Harkov, već izlazak u pozadinu Kupjansk-Limanske grupacije i odsecanje istočnog dela Harkovske oblasti - dodao je Starikov, ističući da bi eventualni izlazak na pokrovsku liniju doveo do granica Zaporoške oblasti, sa preostalim 25 kilometara do cilja.
- Ako preuzmu dva od tri pravca, verovatno će to biti s juga, jer Zaporožje s juga i s istoka može biti odsečeno i okupirano - zaključio je Starikov, dodajući da se čeka razvoj situacije u narednom mesecu kako bi se videlo koji će pravac biti prioritet.
Rusija i Sjedinjene Američke Države tajno pregovaraju o podeli Ukrajine duž reke Dnjepar, izjavio je u nedavnom izdanju svog videobloga, Sergej Dorotič, bivši aktivista iz vremena Majdana i lider pokreta "SaveFop".
Predsednik Vladimir Putin razrešio je dužnosti prvog zamenika ruskog ministra spoljnih poslova Vladimira Titova koji je na toj funkciji od aprila 2013. godine, a bavio se odnosima sa evropskim zemljama i administrativnim pitanjima.
Evropska unija razvija trgovinsku strategiju za saradnju ili suprotstavljanje Donaldu Trampu, ukoliko ponovo postane predsednik Sjedinjenih Američkih Država, piše "Fajnenšel tajms".
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da je sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom dogovorio da će pre sednice Vrhovnog državnog saveta Savezne države planirane za jesen, zatvoriti sva problematična pitanja kako Saveta bezbednosti, tako pitanja Vlade, prenosi beloruska agencija Belta.
Ruski poslanik i član ultradesničarske stranke „Nacionalno-oslobodilački pokret“ (NOD) Jevgenij Fjodorov javno je priznao gubitak ruske Crnomorske flote i pozvao na prihvatanje ovog poraza kako bi se osmislile dalje akcije.
Tuareški pobunjenici sa severa Malija izjavili su da su ubili i ranili desetine malijskih vojnika i vagnerovaca tokom dvodnevnih borbi u blizini granice s Alžirom. Predstavnici pobunjeničkog pokreta Stalni strateški okvir za mir, bezbednost i razvoj (CSP-PSD) naveli su da su zaplenili oklopna vozila, kamione i cisterne u borbama u pograničnom gradu Tinzaouatenu u četvrtak i petak.
Zamenik ministra spoljnih poslova Poljske Vladislav Teofil Bartoševski, izrazio je sumnju u neophodnost članstva Mađarske u EU i NATO nakon izjave mađarskog premijera Viktora Orbana da Varšava vodi licemernu politiku prema Moskvi.
Ruske snage izvele su tokom noći novi talas udara na ciljeve širom Ukrajine, a eksplozije i požari zabeleženi su u Dnjepropetrovsku, Harkovu, Černigovu i Zaporožju, dok je vazdušna uzbuna proglašavana u nizu regiona.
Direktor CIA Džon Retklif možda je u Moskvu stigao sa mnogo tvrđom porukom od prethodnih američkih izaslanika – upozorenjem ruskom rukovodstvu da ne ide predaleko u eskalaciji jer bi posledice po samu Rusiju mogle da budu ozbiljne, ocenio je bivši premijer Švedske Karl Bilt.
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim vladi daje pravo da uvede privremenu državnu upravu nad kritičnom infrastrukturom ukoliko privatni vlasnici ne uspeju da je zaštite od napada dronovima ili je posle udara ne obnove dovoljno brzo.
Ruski predsednik Vladimir Putin navodno je tokom razgovora sa direktorom CIA Džonom Retklifom odbio američke predloge za mirovno rešenje i mogućnost opšteg prekida vatre tokom 2026. godine, uz poruku da će Rusija na nove ukrajinske operacije odgovoriti „trostruko snažnije“.
Ruski predsednik Vladimir Putin navodno je pristao da tokom dva dana povezana sa posetom direktora CIA Džona Retklifa ne budu izvođeni masovni vazdušni udari na Kijev i okolinu, pod uslovom da Ukrajina u istom periodu ne napada Moskvu i severozapad Rusije, uključujući Sankt Peterburg.
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je tri ukaza čiji sadržaj nije javno objavljen upravo na dan iznenadne posete direktora CIA Džona Retklifa Moskvi, što je odmah pokrenulo spekulacije o tome šta se nalazi u dokumentima označenim brojevima 605, 606 i 607.
Ruski raketni udar na područje Borispolja dok se nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful nalazio u Kijevu predstavlja „jasnu uvredu Nemačkoj“, ocenio je dopisnik nemačkog Velta Kristof Vaner.
Ukrajinska kampanja za vojnu i logističku izolaciju Krima troši ogromne količine dronova i drugih sredstava, a predsednik Volodimir Zelenski sada je priznao da je novac namenjen Ministarstvu odbrane za drugu polovinu 2026. potrošen unapred i da je u vojnom budžetu nastala rupa od čak 27 milijardi dolara.
Susret predsednika Rusije Vladimira Putina i američkog repera Kanjea Vesta moguć je tokom predstojeće posete muzičara Rusiji, izjavila je prva zamenica predsednika Odbora Državne dume za međunarodne poslove Svetlana Žurova.
Povratak generala Sergeja Surovikina iz Afrike i njegov navodni sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom mogli bi da budu signal da se Moskva sprema za mnogo žešću fazu rata u Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da takozvani "nezavisni" i "profesionalni" novinari u službi tajkunskih medija nemaju ni trunke stida, srama ni osnovnog kućnog vaspitanja, dokazao je novi skandalozan napad na našu proslavljenu šampionku i bivšu prvu teniserku sveta Jelenu Janković.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević oglasio se povodom nezapamćenih uvreda i besramnog medijskog linča koji tajkunski mediji sprovode nad nekadašnjom najboljom teniserkom sveta Jelenom Janković.
Opoziciona mašinerija raspada se u paramparčad pod naletom sopstvene nesposobnosti, jeftinih političkih spletki i potpunog odsustva bilo kakvog plana za Srbiju. O tome najbolje svedoče reakcije nekadašnjih podržavalaca i aktivista koji su masovno počeli javno da se odriču blokaderskog pokreta i pružaju podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Za vreme vlasti najgoreg političara Borisa Tadića, bilo je gotovo sasvim normalno javno iznositi stavove da je Kosovo nezavisno, da je u Srebrenici počinjen genocid, kao i brojne druge tvrdnje koje su direktno išle protiv interesa Srbije.
Odbornik "Užičke akcije" Milovan Kuburović, inače desna ruka i potrčko Radovana Novakovića (kolovođe blokada koji je nedavno optužen za napad na policiju), uhvaćen je u teškim mutnim radnjama, a onda se juče za skupštinskom govornicom i sam izlanuo i priznao nedelo.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Kako bi razrešio sve nedoumice u vezi sa isplatom 6.000 dinara svim punoletnim građanima, čija isplata kreće u septembru, ministar finansija Siniša Mali pojasnio je proceduru i način kako će se građani prijavljivati.
Blokaderi na sva usta "laju" kako velelepni vidikovac na Kablaru niko neće da poseti, ali slike i snimci posetilaca i domaćih i stranih govore potpuno drugačije!
Aleksandar S. (24) koji je juče uhapšen po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, zbog sumnje da je na kuću biznismena na Bežanijskoj kosi dva puta bacio bombe, sredinom maja prošle godine hapšen je u Crnoj Gori zbog sumnje da je kao pripadnik kriminalne grupe učestvovao u planiranju likvidacije jednog preduzetnika iz Kotora.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Nekadašnje omiljeno dečije lice sa malih ekrana, Mekoli Kalkin, koji danas proslavlja svoj 46. rođendan, uspeo je da u potpunosti preokrene sopstveni život nakon što je prošao kroz pakleni put zavisnosti, porodičnih tragedija i borbe sa teškim porocima.
Za vreme posta ne morate da se odreknete omiljene pite. Ova posna gibanica sa sirom je jednostavna za pripremu, a hrskave kore i kremasti nadev osvajaju već pri prvom zalogaju.
Na početnoj stranici popularne platforme Aliekspres otkrivene su skrivene skripte koje u pozadini obrađuju zvuk u internet pregledaču. Njihova svrha je kreiranje jedinstvenog digitalnog otiska uređaja, koji bi mogao da omogući identifikaciju korisnika čak i bez korišćenja kolačića.
Leto, sunce, more i stalno nošenje sandala mogu ostaviti trag na stopalima. Ako su vam pete postale suve i hrapave, jednostavan tretman sa ovsenim pahuljicama može pomoći da koža ponovo bude mekša i negovanija.
U novoj epizodi emisije "Demanti" koja će se emitovati sutra u 20h, poznati pevač otvoreno govori o gubitku rođenog brata i periodu kada je, kako priznaje, razmišljao o suicidu.
Bivša rijaliti učesnica Sanja Grujić ismejala je voditeljku Jovanu Jeremić na društvenoj mreži Instagram, čime je dodatno podgrejala priče o njihovom navodnom sukobu.
Voditeljka Ana Radulović svojevremeno je ostavila komentar koji je danas mnogima zapao za oko, i to na fotografiji na kojoj se nalazi Maja Basara - devojka koja je juče rodila dete njenom bivšem suprugu, pevaču Mirčetu Raduloviću.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.