"Ovi momci koji su ovde treba šansu da iskoriste. Momci koji se budu pokazali - neće ih niko i ništa pomeriti iz tima“, poručio je selektor Dragan Stojković pred utakmicu sa Španijom (0:0). Shvatili su poruku i pokazali kako se "gine" za reprezentativni dres.
Srbija je protiv Španije odigrala najbolju partiju sigurno u poslednje dve godine, a remi sa Španijom će posebno dobiti na težini ukoliko "orlovi" pobede Dance. Navijači jedva čekaju duel sa Dancima i prželjku revanš nakon "nule" na Evropskom prvenstvu. Protiv "furije" smo videli discipilinovanu Srbiju, ono koju nismo videli na minulom šampionatu, a o kojoj je pričao i Zlatan Ibrahimović, kada je rekao Piksiju "samo disciplina, sve ostalo imaš”. Videli smo nove "orlove", želju, snagu, energiju, poseban odnos sa navijačima koji su ih na "Marakani" dočekali zvižducima, a ispratili ovacijama i skandiranjem "Srbija, Srbija, Srbija", što dugo nismo čuli na našem najvećem stadionu.
Foto: Starsportphoto
A nacija se pribojavala debakla protiv šampiona Evrope, većina ga je i prognozirala posle kraha na prvenstvu Evrope, previranja unutar Fudbalskog saveza Srbije, pa silnih otkaza selektoru... Ni krivi ni dužni nosili su mnogo toga na plećima.
Ali, videli smo neke nove "orlove", koji nisu dozvolili da ih bilo šta dodirne van terena i pokazali da imaju visoke ambicije na "Parken" stadionu u Kopenhagenu. Bilo je to jedno od najhrabrijih izdanja naših fudbalera. Samo to se od njih i traži. Da bude hrabro, jer hrabrost uvek bude nagređena, ako ne na toj utakmici, onda na nekoj sledećoj. Mnogi nisi ni standardni reprezentativci, ali su šansu iskoristili da je delovali da već barem pet godina špartuju u dresu Srbije. Ako tako bude i u Kopenhagenu, uspeh je zagarantovan i nove ovacije sa krcatih tribina.
- Danska je uvek bila neugodan rival. Pokazuju to iz ciklusa u ciklus. Bez njih ne može da se odigra ni Svetsko, ni Evropsko prvenstvo. Nedavno smo odigrali meč od izuzetne važnosti. Završeno je 0:0, ali su oni bili zadovoljniji. Očekujem da bude utakmica na takvom nivou. Svaka utakmica predstavlja izazov. Došli smo da odigramo najbolje što možemo, maksimalan otpor i dobar rezultat - poručio je selektor Dragan Stojković pred meč u Kopenhagenu.
Srbija je na četiri utakmice protiv Danske ostvarila remi i tri poraza. Nerešen rezultat "orlovi" su zabeležili u poslednjem meču grupne faze u Nemačkoj (0:0). Što se tiče izgubljenih utakmica samo je jedan bio na prijateljskom meču, dva u kvalifikacijama.
Fudbalska reprezentacija Španije zahvalila se Beogradu na gostoprimstvu i poletela večeras za Ženevu gde će u nedelju od 20 i 45 gostovati Švajcarskoj u meču drugog kola grupe A4 Lige nacija.
Odigrali smo odličnu utakmicu protiv Španije, od starta smo znali šta nas očekuje i trudili smo se da damo sve od sebe. Svaka čast čitavoj ekipi, od prvog minuta smo pokazali karakter i dokazali da možemo da se suprotstavimo ovako velikoj ekipi, poručili su srpski reprezentativci Saša Lukić (28), Kosta Nedeljković (18) i Strahinja Eraković (23)!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalska reprezentacija Španije zahvalila se Beogradu na gostoprimstvu i poletela večeras za Ženevu gde će u nedelju od 20 i 45 gostovati Švajcarskoj u meču drugog kola grupe A4 Lige nacija.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS), koji su kod Slavije postavili štandove stranke, napadnuti su od strane blokadera, koji su na njih nasrnuli noževima, suzavcem i teleskop-palicama.
Kina je danas demantovala tvrdnju Fajnenšel tajmsa da je kineski predsednik Si Đinping rekao predsedniku SAD Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin "mogao da zažali zbog pokretanja invazije na Ukrajinu".
U večerašnjoj emisiji "Takovska 10" na RTS-u glavne teme su izborni zakoni, izborni uslovi u Srbiji, kao i predstojeći parlamentarni izbori, a u studiju su se suočili predsednica Narodne skupštine i potpredsednica Srpske napredne stranke Ana Brnabić, potpredsednica SSP-a Marinika Tepić, Dragan Popović istoričar i Filip Grbić, filozof.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković upozorava na pritisak Prištine na srpske birače, privođenje direktora institucija je pokušaj zastrašivanja pred izbore.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oštro je osudila najnovije incidente na ulicama Beograda, navodeći da su aktivisti Srpske napredne stranke ponovo bili meta nasilja blokadera, za koje tvrdi da više nemaju nikakvu politiku osim terora, mržnje i izazivanja sukoba.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na nebu, tik iznad kupole Hrama Svetog Save, mogla se videti neobična svetlosna formacija koja je kod mnogih prolaznika izazvala nevericu, ali i brojne reakcije.
Na društvenim mrežama osvanuo je video snimak Srbina koji nije mogao da sakrije oduševljenje kada je video završne radove beogradskog Linijskog parka na Dorćolu.
Konkretne odgovore i čvrsta obećanja dobili su penzioneri Lazarevca koji su, na današnjoj tribini, razgovarali sa predstavnicima Fonda PIO, Saveza penzionera Srbije i predsednikom Gradske opštine Lazarevac.
U subotu uveče u Drnišu Kristijan Aleksić, već osuđivan zbog raznih zločina, upucao je Luku M. (19), nakon čega je pobegao. Ubrzo nakon zločina je i uhapšen, a sada na svetlost izlazi njegova jeziva kriminalna istorija.
U Apelacionom sudu danas je razmatrana žalba odbrane Alije Balijagića, koji je prvostepeno osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva Jovana i Milenke Madžgalj u bjelopoljskom selu Sokolac.
Nišlija S.K. zatražio je najstrožu kaznu za Lj.P. (74) iz okoline Žitorađe koji je osumnjičen za obljubu nad njegovom ćerkom (12), devojčicom sa posebnim potrebama. Zahvaljujući brzoj reakciji roditelja i osoblja hotela, incident je prošao bez posledica po devojčicu, ali njen otac čvrsto stoji iza toga da ovaj zločin ne sme proći nekažnjeno.
Američki državni sekretar Marko Rubio razgovarao je danas sa generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Antoniom Guterešom o američkim akcijama sprečavanja Irana da postavi mine i uvede putarinu u Ormuskom moreuzu.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) zatražila je formiranje istražnog odbora koji bi se bavio sabotažom gasovoda Severni tok, ocenjujući da je reč o "skandalu bez kraja".
Katar, smešten na pustinjskom poluostrvu u Persijskom zalivu, transformisao se iz siromašnog regiona poznatog po lovu na bisere u jednu od najbogatijih država na svetu zahvaljujući prirodnom gasu.
Predstavnik Ukrajine pri Ujedinjenim nacijama Andrij Melnik izjavio je danas da je prva polovina maja jedan od najsmrtonosnijih perioda za ukrajinske civile od početka rata sa Rusijom i pozvao sve članice UN da pojačaju režim sankcija Moskvi.
Legendarna Katinkina kuća na Dedinju bila je mesto snimanja kultnih ostvarenja poput "Srećnih ljudi", "Žikine dinastije" i filma "Davitelj protiv davitelja".
Glumica Milena Dapčević dobijala je anoniman pretća pisma jer je bila u vezi sa istaknutim partizanskim borcem Pekom Dapčevićem što je u tadašnje vreme bilo neprihvatljivo.
Kontroverzni biografski film "Majkl" do sada je zaradio neverovatnih 700 miliona dolara širom sveta, ostavljajući iza sebe sve skandale koji ga prate od prvog dana snimanja.
Urolog Dž. P. Sing Rana iz bolnice u Nju Delhiju objašnjava da određene vrste hrane, posebno uz premalo vode, mogu podstaći stvaranje kamena u bubregu ili dovesti do njegovog ponovnog javljanja.
Verovatno ste se već susreli sa onim malim poljem "Ja nisam robot" koje treba da označite na mnogim sajtovima. To je funkcija poznata kao reCAPTCHA, koja pomaže u razlikovanju stvarnih korisnika od automatizovanih botova.
Reper Igor Panić Nući večeras je organizovao promociju novog albuma i koncert, a događaj je privukao ogroman broj poznatih ličnosti sa domaće javne scene.
Pevačica Teodora Džehverović progovorila je o odnosu među kolegama, pobednici ovogodišnje Evrovizije i o tome da li ćemo nju videti na evrovizijskoj sceni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar