(UŽIVO) Hejs-Dejvis zadaje glavobolju Zvezdi! Topi se prednost

Starsportphoto©

Košarka

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Fenerbahčeu u 3. kolu Evrolige.

Crveno-beli i ekipa iz Istanbula su u dosadašnjem toku elitnog takmičenja bez poraza sa dve ostvarene pobede, ali jedan tim posle večerašnjeg okršaja gubi status neporaženog.

Kladionice smatraju domaćina za favorita sa kvotom od 1,30, dok se pobeda gostiju iz Beograda vrednuje koeficijentom 3,90.

FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 42:50 (12:26, 19:12)

Dvorana: Ulker arena

Grad: Istanbul

Sudije: Pjotr Pastusjak (Poljska), Karlos Kortes (Španija), Tomas Bisuel (Francuska)

FENERBAHČE: Boldvin, Hol, Žagars, Meli, Hejs-Dejvis, Marjanović, Birč, Kolson, Pjer, Šanli, Mahmutoglu, Birsen.

Trener: Šarunas Jasikevičijus

C. ZVEZDA: Bolomboj, Teodosić, Nedović, Dobrić, Gedraitis, Miler-Mekintajer, Mitrović, Kenan, Davidovac, Dos Santos, Daum, Kalinić.

Trener: Janis Sferopulos

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Lepo se snašao Mitrović i iskusno izvukao faul Nikola Melija. Nažalost, polovičan je krilni centar Zvezde - 42:48.

28. minut - Majk Daum! Ni iz čega je uspeo Amerikanac da pogodi i prekine seriju Fenerbahčea - 41:47.

27. minut - Nikako Zvezda da kruniše odličnu odbranu poenima na drugoj strani parketa. Bilo je pitanje vremena kada će neko pogoditi, a to je učinio Hejs-Dejvis - 41:45.

26. minut - Dobro funkcioniše odbrana Zvezde, ponovo je zaustavljen pokušaj domaćih. Promašio je Nikolo Meli, ali je Nikola Kalinić vratio posed Feneru izgubljenom loptom.

25. minut - Promašio je Mekintajer, ali je opet tu Majk Daum! Skok u napadu i poeni uz faul za bivšeg studenta univerziteta Dakota - 34:45.

24. minut - DAUMINATOR! Iščačkao je nekako loptu krilni centar Zvezde i onda prikucao preko Kema Birča! Au, kakav potez - 33:42.

Majk Daum

23. minut - Muči se Crvena zvezda da dođe do koša rivala. Na svu sreću, odbrana je i dalje na visokom nivou, pa Fener nema priliku da se približi.

22. minut - Svoj šut promašio je i Boldvin. Dobro se kreće Bolomboj bez lopte, pa ga je Mekintajer nagradio lakom pozicijom pod košem - 31:40.

21. minut - Crveno-beli loše otvorili drugo poluvreme. Isteklo je vreme za napad, nije bilo ideje u ofanzivi gostiju.

DRUGA ČETVRTINA:

Najbolji pojedinci nakon prvih 20 minuta su Najdžel Hejs-Dejvis sa 15, odnosno Džoel Bolomboj sa 12 poena.

Hejs-Dejvis i Dobrić

20. minut - Promašio je Kenan iz ogromne udaljenosti, ali je Kalinić uspeo da pokupi loptu i iznudi dva slobodna bacanja pred sam kraj prvog poluvremena. Polovičan je nekadašnji reprezentativac - 31:38.

19. minut - Upisuje 15. poen Hejs-Dejvis. Izuzetna igra američkog krila na koju Zvezda nema odgovor - 31:36.

18. minut - Prodor Milera-Mekintajera zaustavio je Meli prekršajem. Precizan je bivši igrač Baskonije sa linije za slobodna bacanja. Sa druge strane Kolson uspeva da poentira preko Bolomboja - 26:36.

Miler - Mekintajer

17. minut - Kad je teško - Bolomboj! Američki centar pogađa za tri poena. Zlata vredan koš za goste iz Beograda - 24:34.

Džoel Bolomboj

16. minut - I dalje crveno-beli ne znaju za koš. Fenerbahče je u seriji 12-0.

15. minut -  Zaustavljen je Pjer pod košem. Imao je dobru poziciju Kenan iz koje je promašio - 22:31.

14. minut - Poentira sada i Devon Hol i smanjuje prednost, sada je samo "+9" - 22:31.

Devon Hol u dresu Armanija prošle sezone

Sjajan rad nogu Hejs-Dejvisa. Naterao je Davidovca na skok posle finte šuta i iznudio dva slobodna bacanja - 20:31.

13. minut - Upisuje se u strelce i Dajšon Pjer. Nažalost, pogotkom za tri poena - 18:31.

Devon Hol je lepo probio i poentirao uz faul Mitrovića. Prekida bivši igrač Armanija seriju Zvezde - 15:31.

12. minut - Maestralan protok lopte pronalazi samog Nedovića u ćošku, a on ne greši! - 12:31.

11. minut - Nastavlja se sjajna igra Nedovića i Crvene zvezde! Beleži bivši igrač Voriorsa sedmi poen, a crveno-beli idu na "+16" - 12:28.

PRVA ČETVRTINA:

Uspeo je Hejs-Dejvis da smanji prednost pred kraj prve četvrtine. Amerikanac je ubacio 10 od 12 poena Fenerbahčea - 12:26.

Najdžel Hejs-Dejvis

10. minut - Nedoviiiić! Ide bomba iz ćoška, Šarunas Jasikevičijus crveni od besa - 12:26.

9. minut - Ušao je u igru Nedović i odmah se pridružio strelcima. Lepo i sa puno osećaja o tablu - 10:23.

8. minut - Odlično igra odbranu Crvena zvezda i iz toga stvara lake poene. Dobro trčanje i poeni Dauma - 10:21.

7. minut - Uspeo je Šanli da pogodi posle skoka u napadu, ali je odmah vratio dva poena Majk Daum - 7:19.

6. minut - Daaaauuum! Pogađa momak iz Nebraske za tri poena i donosi dvocifrenu prednost Zvezdi - 5:17.

5. minut - Poigrava se Bolomboj sa Marjanovićem! Miler-Mekintajer baca alej-up, a američki centar uzleće i prikucava - 5:14.

4. minut - Istom merom uzvraća Mekintajer. Odbranila se Zvezda i "spakovala" tri poena! Precizan je Bolomboj - 2:12.

Hejs-Dejvis uspeva da pogodi uprkos dobre odbrane Kalinića. Upisao se i Fener na semafor - 2:7.

3. minut - Ideee! Ajzea Kenan pogađa trojku i najavljuje dobro veče - 0:5. Dobra odbrana i brza kontra rezultuje zakucavanjem Bolomboja. Besan je Jasikevičijus - 0:7.

2. minut - Uspeo je ovoga puta Bolomboj da pobegne od Marjanovića i zakuca za prve poene na meču - 0:2.

Promašio je i Bolomboj na drugoj strani. Još uvek bez poena u Istanbulu.

1. minut - Prvi napad na susretu pripao je domaćinu. ODmah je spuštena lopta na Marjanovića, ali je dobro odigrao odbranu Bolomboj.

PRE MEČA:

19.43 - Miler-Mekintajer, Kenan, Kalinić, Daum i Bolomboj počinju za Zvezdu.

19.34 - Počeli su sa zagrevanjem pojedini igrači crveno-belih.

19.22 - Za Crvenu zvezdu pod znakom pitanja bio je Nemanja Nedović, ali prema poslednjim informacijama, nekadašnji NBA bek je u sastavu i spreman je za duel u "Ulker areni".

Nemanja Nedović

19.20 - Šarunas Jasikevičijus na raspolaganju nema povređenog Marka Gudurića, a van stroja je i Tarik Biberović. Turski košarkaš propušta okršaj sa Zvezdom zbog suspenzije nakon tuče sa Elajdžom Brajantom u prethodnom kolu Evrolige.

19.15 - Beograđani od prošle sezone imaju odličan bilans protiv "kanarinaca". Ubedljivo su slavili u Beogradskoj areni 87:56 u jednoj od najboljih utakmica izabranika Janisa Sferopulosa. Takođe, trijumfalno su napustili Istanbul početkom ove godine i ostvarili veliki uspeh sa 85:76.

Teodosić tokom duela u Istanbulu početkom januara

19.05 - Crveno-bele u Evroligi trenutno napadački predvodi Ajzea Kenan sa 16 poena u proseku, dok se Fener oslanja na veštine Vejda Boldvina, koji prosečno beleži 17 koševa.