20:40

Toliko je trebalo i jednima i drugima! Nula Engleza i Slovenaca za nokaut fazu!

AP PHOTO

EURO 2024

Reprezentacije Engleske i Slovenije odigrale su bez golova 0:0 u drugi meču poslednjeg 3. kola C grupe šampionata

To je rezultat koji i jednu i drugu selekciju vodi u osminu finala.

ENGLESKA - SLOVENIJA  0:0

Keln.

Stadion: Rajnenergi.

Kapacitet: 45.900.

Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

ENGLESKA (4-2-3-1): Pikford - Voker, Stons, Guehi, Tripije - Galager (od 46. Mejno), Rajs - Saka (od 71. Palmer), Belingem, Foden - Kejn.

SLOVENIJA (4-4-2): Oblak, Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža - Stojanović, Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar - Šporar, Šeško (od 75. Iličić).

DRUGO POLUVREME

90. minut - Kraj utakmice. Engleska - Slovenija 0:0.

79. minut - Utakmica ulazi u samu završnicu, ovaj rezultat odgovara i jednima i drugima

74. minut - Deklan Rajs nekih 20 metara, ali zamalo pored gola Oblaka.

63. minut - Gnezda – Čerin pokušava iz daljine, lopta odlazi daleko pored gola.

57. minut - Prekid i gužva u šesnaestercu Slovenije, pokušali su Saka i Rajs, nema gola promene rezultata.

51. minut - Englezi žele gol! Ofanzivno su ušli u drugi deo meča

46. minut - Utakmica je nastavljena

PRVO POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Najbolja šansa za Englesku. Tripije je oštro centrirao, a Kejn zakasnio na loptu, srećom po Slovence.

39. minut - Kejn šutira iskosa, sa distance, Oblak ponovo na mestu

35. minut - Slobodan udarac za Fodena, snažan šut, brani Oblak

31. minut - Pokušava Kejn glavom,Oblak dobro interveniše

29. minut - Sevnula je kontra Slovenaca, posle izgubljene lopte rivala, Karničnik je dodao do Šeška, ali Pikford ipak prvi stiže do lopte.

20. minut - Englezima je poništen gol. Brza akcija, Saka je postigao gol, ali Foden je bio u ofsajdu

15. minut - Još jedna šansa za Slovence, Šporar je zamalo zakasnio da zakači loptu

14. minut - Slovenci za nijansu opasniji od Ostrvljana na početku meča,  momci iz "dežele" su imali nekoliko polušansi, ali ništa više od toga.

9. minut - Albion polako preuzima inicijativu, engleski igrači su uzeli loptu i sada imaju veći posed

5. minut - Prva šansa za Sloveniju. Šeško pokušava glavom, ali to je laka lopta za Pikforda.

1. minut - Utakmica je počela, prvi sa centra krenuli su Englezi

20.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Engleska - Slovenija na portalu Informer.rs.

INFORMER SPECIJAL! Šta to zna Bajden i šta krišom sprema Trampu?

Završena je prva debata između Bajdena i Trampa koji je pokazao sve Bajdenove negativne strane. Tramp je evidentno bio dominantan i odneo pobedu! Da li će Bajdenovi glasači promeniti mišljenje nakon prvog duela dva predsednička kandidata i koliko su realne šanse za Trampovu pobedu u specijalnoj emisiji govorili su Dejan Miletić, direktor Centra za proučavanje globaliacije i Ilija Kajtez, pukovnik u penziji. Tokom emisije uključivao se veliki broj drugih gostiju, kao i gledaoci Informer TV koji su rekli svoje mišljenje o ovoj temi.