04.12.2019

16:55 >> 15:50

(VIDEO) BEN SKRATIO LUČANSKE MUKE! Zvezda minimalcem slavila protiv Mladosti!

Evrogolom Mohameda El Fardu Bena fudbaleri Crvene zvezde slavili su na gostovanju Mladosti u Lučanima 1:0 u 19. kolu Ling long Superlige Srbije

Za razliku od nekih prethodnih utakmica aktuelnog šampiona Srbije, današnji u Lučanima je bio prilično dinamičan bez obzira na to što je viđen samo jedan gol.

Trenutak odluke dogodio se u 64. minutu kada je Mohamed El Fardu Ben evrogolom pocepao mrežu Zlatka Zečevića kome je prethodila lepa asistencija Marka Marina.

Već u drugom minutu kada je Stojanović pokušao videlo se da Mladost sa visokim ambicijama prilazi ovom duelu, ali je Zvezda već samo nekoliko minuta kasnije preuzela inicijativu stvorivši nekoliko prilika do kraja prvog poluvremena.

Finiš meča pripao je domaćoj ekipi kada su pokušali Bojović i Šatara, međutim na veliku pauzu se otišlo bez golova.

Drugi deo meča prošao je takođe u dinamičnom ritmu, ali su gosti bili bolji tim i zasluženo odneli tri boda za Beograd.

Najbolju šansu za gol Mladost je propustila u 60. minutu, samo četiri pre nego što su kapitulirali, ali je završni pas sprečio napadača Lučanaca da sam izađe pred Borjana i najverovanije ga savlada.

Zvezda već za vikend nastavlja prvenstvo utakmicom protiv Spartaka u Beogradu, dok će Mladost gostovati u Nišu.

MLADOST - CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

Strelac: Ben u 64. minutu.

Stadion: Mladosti. Sudija: Lazar Lukić (Beograd).

MLADOST (4-4-2): Zečević - Andrić, Šatara, Stojanović, Mićević - Pavlović, B. Milošević, Radivojević, Jovanović - Bojović, Odita.

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić (od 87. Milunović) - Petrović - Garsija (od 66. Vukanović), Ivanić (od 71. Jovančić), Marin, Ben - Tomane.

Kraj

90+2. minut - Ponovo gužva u šesnaestercu Mladosti, ali ostaje rezltat koji je i ranije bio na snazi.

90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

88. minut - Solidan pokušaj Marina iz slobodnog udarca, ali Zečević lako interveniše.

76. minut - Dobra kombinacija Bena i Marina, ali lopta upućena Tomaneu u petercu Mladosti nije našla put u mreži domaćih.

69. minut - Mogla je Mladost vrlo lako da dođe do izjednačenja, ali je posle dobre akcije domaćih Pankov lepo intervenisao.

64. minut - GOOL! Zvezda vodi 1:0 nakon sjajnog udarca El Fardu Bena posle asistencije Marina.

60. minut- Sjajna kontra Mladosti, ali je završni pas bio očajan i propala je odlična prilika za gol.

55. minut - Prvi pokušaj za domaće u drugom poluvremenu. Milošević je raspalio po lopti, ali ju je Borjan živu uhvatio.

53. minut - Zvezda steže obruč oko gola Mladosti. Odita u poslednji čas interveniše ispred Bena.

50. minut - Kakva šansa za Degeneka. Zvezdin štoper se našao sam ispred gola Mladosti, ali je umesto desnom šutirao levom preko gola.

Propustio najbolju priliku za Zvezdu

48. minut - Loš pokušaj Ivanića. Lopta je otišla visoko preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme

45+2. minut - Šansa za Bojovića, ali Pankov je to izblokirao.

45. minut - Igraće se još četiri minuta.

40. minut - Dobar šut Jovanovića, ali je Petrović stigao to da izblokira.

36. minut - Zanimljiv duel u kaznenom prostoru Crvene zvezde gde je Pankov oborio Obijoru Oditu s leđa. Izgledalo je da je to bio faul za penal, ali je glavni arbitar Lukić na asistenciju pomoćnika dosudio ofsajd.

31. minut - Ben ostao je da leži na travi nakon duela sa Andrićem. Deluje da je izgubio svest na kratko, ali da može da nastavi meč.

30. minut - Sada je Garsija odložio loptu za Ivanića, koji je dobro šutirao, ali je lopta prošla pored desne stative.

27. minut - Slobodan udarac za Zvezdu. Marin je šutirao i to loše, lopta je završila preko gola.

25. minut - Opet Šatara, odlična intervencija posle udarca Ivanića golavom.

24. minut - Sjajan centaršut Bena, ali Šatara je intervenisao ispred Tomanea.

23. minut - Dva dobra driblinga Garsije, ali lopta je završila u naručju golmana Zečevića.

21. minut - Ben je uposlio Marina, ovaj je želeo da mu vrati loptu, ali je samo domaćinu poklonio loptu.

16. minut -  Filip Stojanović dobija prvi žuti karton na utakmici posle duela sa Petrovićem.

15. minut - Ređaju se šanse, sada je priliku imao Tomane. Portugalac je iskosa šutirao pored leve stative golmana domaćih.

14. minut - Zvezda je sada imala sreće. Mogao je Lazar Jovanović da postigne gol sezone. Sa svoje polovine je pokušao da lobuje Borjana i zamalo bio neprecizan.

13. minut - Sjajna akcija za Garsiju, odlično je šutirao levicom, ali odbranio je Zečević.

10. minut - Opet je Marin zapretio, ali je pre njega do lopte stigao golman Zečević.

8. minut - Marin je sada bio sam ispred gola domaćina, ali je na vreme reagovao neko iz poslednje linije ekipe iz Ličana.

6. minut - Šutirao je Mirko Ivanić, ali je lopta otišla preko prečke.

4. minut - Problem za Zvezdu. Lekarska ekipa morala je da reaguje i da ukaže pomoć Milanu Borjanu. Nije najjasnije šta se to dogodilo, deluje da se žali na probleme s glavom, ali nastaviće meč.

2. minut - Dobra šansa i za Zvezdu na startu utakmice. Ipak, Rodić nije mogao da uposli Tomanea.

2. minut - Zapretila je Mladost.  Stojanović je tukao u bliži ugao Borjanovog gola, međutim, čuvar mreže gostiju je oprezan.

1. minut - Sa centra kreću fudbaleri Mladosti, koji napadaju sa desne na levu stranu.

14.10 - Vladan Milojević je izveo snažan sastav, Marko Marin i Mirko Ivanić opet su u tandemu, a na terenu je i oporavljeni Mateo Garsija.

14.00 - Dobrodošli na naš portal koji će uživo pratiti meč između Mladosti i Crvene zvezde u 19. kolu Superlige Srbije