Moderna država Hrvatska nastala je na ubijanju Srba! 1995. naš narod vodio je rat za opstanak i opstao je! (VIDEO)
Podeli vest
Na današnji dan pre 29 godina desila se oparacija Oluja. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Dina Vučićnić, SNS i pukovnik u penziji Mirko Radaković.
Dina Vučićnić, SNS podelila je svoje iskustvo koje je doživela tokom Oluje.
Da li zapad poštuje sve žrtve osim srpskih? Zašto posle 29 godina niko nije odgovarao za zločine protiv Srba? Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Aleksandar Đurđev iz Srpske lige.
Jeziva ispovest žene čiji je otac ubijen u Oljuji kada je ona imala svega dvadesetak godina. Veliki broj porodica i dalje čeka da sazna šta je bilo sa njihovim najmilijima koji su nestali u Hrvatskoj. Na ovu temu u "Info danu" govorile su Dragana Đukić, predsednica udruženja "Suza" i Radmila Krstić, ćerka ubijenog Petra Boromisa.
Oprostili smo im 1918. godinu. Dali smo im identitet u zajedničkoj državi. Za uzvrat smo dobili Jasenovac i Oluju. O operaciji "Oluja" u emisiji "Info dan"govorio je Dragoslav Bokan sa Instituta za nacionalno istraživanje.
Film "Oluja" je prvo ostvarenje u srpskoj kinematografiji koje govori o pogromu Srba iz Hrvatske. Gost "Info jutra" bio je filmski i televizijski producent, autor filma "Oluja"koji je govorio o ovom umetničkom ostvarenju.
03.08.2024
10:29
-Ja imam kristalno jasno sećanje iako sam imala samo 4 godine. Mi smo živeli u Karlovcu, ja sam rođena u Zagrebu. 1992. godine došli u Sombor jer nam je kuća u Karlovcima srušena do temelja. Bavljenje politikom je nešto što je opredelilo moj put. Mislim da se nalazim u državi koju vodi najpametniji političar u istoriji naše zemlje. Zahvaljujući njemu mi se svi sabiramo na istom mestu i govorimo o svojim žrtvama. Moramo da pričamo o istini, a to je da se najveće etničko čišćenje desilo od 1991. do 1995. godine. Ja sam živi svedok toga i moja porodica. Moderna država Hrvatska je nastala na temeljima ubijanja Srba. Važno je o tome govoriti jer ako ne znamo prošlost, onda nećemo imati ni plan za budućnost. Ja u svoje rodno mesto idem svake godine zato što je sva moja rodbina u Hrvatskoj i još uvek je deo moje imovine u Hrvatskoj. Majka je uvek govorila da treba da idemo iz Hrvatske jer tu više života nema- rekla je Dina Vučinić.
Pukovnik u penziji Mirko Radaković rekao je da 4. avgusta 1995. godine nije ni znao za pojam Oluja.
-Tada sam sa svojim narodom osećao hrvatsku agresiju na celu Republiku Srpsku Krajinu. Tek kada sam došao ovde spoznao sam novi pojam Oluja i hrvatske izraze, vojne šifre za tu operaciju koja je u stvari bila agresija. Moja sećanja su jako tužna, slike su ružne, suze su prestale, ali sećanja su ostala ne grobove, kosti, srušene kuće i crkve. Naš naoružani narod koji je na papiru bio vojska, a u praksi to je bio naoružani narod, dao je sve od sebe da opstane. Izgubili smo svoj zavičaj, materijalna dobra, ali većinski deo naroda je opstao i u novim staništima nastavio da živi. Ovo je produžetak rata 1941. i 1945. godine. Srpski narod je vodio rat za opstanak i većinom je opstao. Franjo Tuđman rekao je da Srbi treba da nestanu. Samo iz toga se vidi namera koju su imali. Naša delegacija koja je bila u Ženevi bila je upoznata da trebaju da pristanu na sve uslove koji im se nude, a to je bio Z4. Oni su to potpisali. To je potpisano dva puta, u Ženevi i u Beogradu. Oni su pripremili agresiju i nisu hteli ništa da izmene. Diplomatski je bilo dobro što je potpisan Z4- rekao je Mirko Radaković.
Operacija Oluja počela je 4. avgusta 1995. godine. Koji je bio cilj i da li se Oluja mogla izbeći? Na ovu temu u "Info jutru" govorio je istoričar Petar Panić.
Novinarka Vesna Marković imala je 4 godine kada se desila "Oluja". Ona je bila gošća "Info jutra", a u našem programu ispričala je sve što je proživela između 3. i 4. avgusta.
U zločinačkoj operaciji Oluja spaljeno je više od 22.000 kuća, a ogroman broj ljudi nastradalo je ili je ranjeno. "Oluju" Hrvati slave, dok je se Srbi sećaju kao jedne od najvećih tragedija koja je zadesila naš narod. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Savo Štrbac, direktor Veritas centra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da li zapad poštuje sve žrtve osim srpskih? Zašto posle 29 godina niko nije odgovarao za zločine protiv Srba? Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Aleksandar Đurđev iz Srpske lige.
Vodeći ruski stručnjak za sisteme protivvazdušne odbrane, vojni analitičar i urednik časopisa „Arsenal otadžbine“ Aleksej Leonkov, ocenio je da će kijevski režim uskoro morati da panično povlači trupe koje je poslao u Kursku oblast.
Izjava ruskog predsednika Vladimira Putina o podršci kandidatkinji za predsednika SAD Kamali Haris pokazuje da Moskvi nije bitno ko će postati šef Bele kuće, smatra penzionisani američki vojni oficir, Danijel Dejvis, u svom blogu na YouTube-u.
Ministarka pravde Maja Popović poručuje da u teškim i izazovnim vremenima kada je opstanak Srba na Kosovu i Metohiji gotovo nemoguć, pruža apsolutnu i bezrezervnu podršku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću da zaštiti srpski narod na Kosovu i Metohiji.
Jedan od legendarnih komandanata herojske 549. motorizovane pešadijske brigade, čije je sedište bilo u Prizrenu i heroj odbrane Bitke na Paštriku 1999. godine, brigadni general u penziji Stojan Konjikovac, pozdravio je odluku najviših državnih organa o vraćanju obaveze služenja vojnog roka u trajanju od 75 dana.
Tradicionalna akcija „Deci Kosmeta sa osmehom, zajedno u školskim klupama’ koju već 17 godina organizuju humanitarna organizacija „Dečja radost“ Gnjilane u saradnji sa subotičkim osnovnim školama „Sonja Marinković“, „Jovan Jovanović Zmaj“, „Jovan Mikić“ i „Ivan Goran Kovačić“, „dovela" je i ove godine na sever Srbije decu iz Kosovskog Pomoravlja, tačnije iz opština Gnjilane, Kosovska Vitina, Kosovska Kamenica, opštine Srbica (selo Banje) i opština Obilić (selo Babin Most). Dolazak dece u Suboticu pomogao je Grad Subotica.
U vremenima izazova, u situaciji kada se srpski narod nalazi na udaru etno-nacionalizma Aljbina Kurtija koji sprovodi institucionalno nasilje nad srpskim narodom, država Srbija na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem još jednom pokazuje da mudrom i odgovornom politikom čini sve da srpski narod zaštiti na način koji je u ovom trenutku najefikasniji u smislu mera protiv svega onoga što Kurti radi Srbima na Kosmetu, izjavio je danas gradonačelnik Štrpca Dalibor Jevtić.
Završena su sva veštačenja u slučaju ubistva male Danke Ilić, saznaje Kurir. Međutim, istraga ubistva dvogodišnje devojčice Danke Ilić i dalje je pod znakom pitanja, s obzirom na to da tela deteta nema.
Stela Gundelj (26), mlada doktorka iz Stare Pazove ubijena je 13. februara 2013. godine u Beogradu. Njen bivši partner, Aleksandar Šundić, koji je tada imao 23 godine, udavio je Stelu u iznajmljenom stanu u naselju Medaković. Nakon što je pravosnažno osuđen na 15 godina zatvora, i s obzirom na to da je odslužio dve trećine kazne, odnosno 11 godina, postoji mogućnost da bi uskoro mogao biti pušten na slobodu, a tim povodom oglasile su se Stelina majka i kuma.
Pripadniku Žandarmerije S.M. (45) iz Vladičinog Hana, koji je noćas pucao u vrata nakon svađe sa suprugom, posle koje je ona samu sebe ranila, određeno je zadržavanje do 48 sati, potvrđeno je iz tužilaštva.
Pripadnik Žandarmerije iz Niša S. M. (45) uhapšen je zbog sumnje da je sinoć nakon porodične svađe zapucao, a njegova supruga S. M. (37) je povređena nakon drame. Meštani sela kod Vladičinog Hana kažu za Kurir da se odigrala prava drama, koja je na svu sreću izbegla moguće žrtve.
Teniska reprezentacija Srbije krenula je borbu protiv Grčke u plej-ofu za opstanak u Dejvis kupu! Na startu je srpski teniser Miomir Kecmanović savladao Aristotelisa Tanosa rezultatom 2:0 (6:3, 6:3).
Šestorici pripadnika britanske ambasade u Rusiji oduzeta je akreditacija zbog obaveštajnog i subverzivnog rada, objavila je u petak ruska Federalna služba bezbednosti.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski sproveo je masovna otpuštanja zvaničnika zbog neuspele ofanzive na Kursku oblast, izjavio je penzionisani pukovnik Oružanih snaga SAD Lorens Vilkerson u intervjuu za Jutjub kanal "Judging Freedom".
Glumac i pevač kosovskih pesama, tradicionalnih i komponovanih, Milan Vasić u petak uveče pretpremijerno je u prepunoj sali Doma kulture u Velikoj Hoči, jednoj od kosmetskih enklava, prikazao svoj novi spot i pesmu "Metohijo, moja avlijo," posvećenu ovim krajevima Kosova i Metohije.
Glavni junaci filma "Nije lako sa muškarcima" bili su Milena Dravić i Ljubiša Samardžić, ali u ovom ostvarenju posebnu pažnju izazvale su mlade glumice - Branka Katić, Dubravka Mijatović i Ana Simić.
Jugoslovenska kinematografija iznedrila je mnoga ostvarenja koja i danas važe za kultna, a pravu prekretnicu nparavio je film Lordana Zafranovića "Okupacija u 26 slika", krcat erotikom, i za to još dobio Zlatnu arenu.
Dobri stari kolači koje su spremale naše bake i tetke ponovo se vraćaju na velika vrata i osvajaju omladinu, a štrudla sa šljivama i čokoladom postala je hit među mlađom generacijom.
Mo Deng, dvomesečna ženka patuljastog nilskog konja postala je viralna na internetu i privlači posetioce u zoološkom vrtu u blizini grada Pataje u Tajlandu, ali, kako je rekao direktor tog vrta Narongvit Čodčoi, mnogi posetioci su snimljeni kako maltretiraju mladunče.
Mara Branković, ćerka despota Đurđa Brankovića i Jerine Branković, rođena je u Vučitrnu oko 1416. godine. Čim je njen otac došao na presto, došlo je do pregovora o Marinoj udaji za turskog sultana Murata II, što se i dogodilo 1435, kada je despotova ćerka ušla u harem.
Povodom 90 godina od rođenja legende jugoslovenske i srpske kinematografije, Velimira Bate Živojinovića u Kulturnom centru u Paraćinu upriličena je izložba „Bata u 90 slika”.
U okviru akcije preventivnih pregleda koji se svakog vikenda održavaju u većini zdravstvenih ustanova u Srbiji, u Čačku će u nedelju primati pacijente lekari Opšte bolnice i Doma zdravlja.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.