• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Informer.rs

02.03.2024

13:11

Šapić nakon sastanka Predsedništva SNS-a: Ovo su vrednosni izbori koji se tiču opstanka čitavog našeg društva (VIDEO)

Informer

Vesti

Šapić nakon sastanka Predsedništva SNS-a: Ovo su vrednosni izbori koji se tiču opstanka čitavog našeg društva (VIDEO)

Podeli vest

Sednica Predsedništva Srpske napredne stranke koja je počela danas u 12 sati, nakon što su se svi članovi Predsedništva okupili, završena je.

Predsedništvo Srpske napredne stranke odlučilo je da budu održani novi izbori za skupštinu Beograda, rečeno je Tanjugu, čime su potvrđena saznanja Informera. 

Sednica Predsedništva SNS bila je zatvorena za javnost, a po njenom završetku počele su izjave za medije. 

 

Obraćanje Šapića 

- Prva odluka koju smo doneli jeste da se ide na nove beogradske izbore i da se na njih izađe u što širem frontu. Zbog odgovornosti koju imamo, smatrali smo da jedna odgovorna organizacija koja ima odgovornost za čitav naš narod, treba da bude spremna i da ona bude ta koja će podići lestvicu legitimiteta i da politika nije matematika - rekao je Šapić. 

- Oko samog datuma, predsednik skupštine ih raspisuje u skladu sa zakonom, mi u kampanju krećemo. Beograd stoji praktično pet meseci - rekao je Šapić u svom obraćanju i dodao da do izbora terba što pre da dođe. 

Foto: Foto: Informer

 

 

- Mi u kampanju krećemo u nedelju. Beogradski izbori su daleko veći od uobočajenih izbori, ovo su vrednosni izbori koji se tiču opstanka čitavog našeg društva. Do sada nije bilo važnijih izbora. Prići ćemo im na najozbiljniji mogući način, odluka je bila izuzetno važno, jer u suprotnom bismo pokazali da ne smatramo važnost trenutne situacije. Ja samtram da imamo legitimitet. Ništa manja odluka ne bi bila ni da smo se odlučili da formiramo većinu. Doneli smo jednu odluku koja je odgovorna i koja je pokazala da se ne bojimo. Narod će odlučiti koga će želeti da ga vodi u budućnost. Nakon ovih izbora će zavisiti i mnoge druge državne odluke, jer j ovo vrednosno pitanje i kako doživljavamo svoju državu i narod. 

- U ponedeljak će ići delegacija naša na sastanak sa predsednikom da mu saopššti da imamo većinu za formiranje vlade - rekao je Šapić. 

Odgovaranje na pitanje novinara

- Ja izuzetno poštujem Nemačku i nemačke političare i moj zahtev je da i nemački političari poštuju naš suverenitet i političare. Kada imate jednog nemačkog političare da Srbija mora odmah da implementira sve preporuke ODHIR-a, koja nije implementirala nijednu preporuku ODHIR-a - rekla je Ana Brnabić. 

Foto: printscreen

 

- To što su nama rekli ne važi za njih -  ističe Brnabićeva. 

- Žao mi je da u Srbiji postoje ljudi koji misle da je njihova zemlja zemlja drugog reda - zaključila je Brnabić. 

Vladimir Orlić, član Predsedništva poručio je da nema ništa novo u ponašanju opozicije koja preti nasiljem.

- Ti isti su dokazano najveći nasilnici. Ne samo danas nego u istoriji cišetranačja, na osnovu onoga što su sami radili. Divljaju u Narodnoj ali i Gradskoj skupštini, zaletali se u predsednika u ministre u poslanike, ko je divljao nad zgradom Sarog dvora. Takvi da nasiljom prete ništa tu novo nema... Naislje im je jedno od retkih konstanti - kazao je Orlić.

Dodao i je i to da opozicija preko noći promeni svoje mišljenje, ali da je nasilje i pretnje istim uvek pristuno.

- Ništa kod njih nije važno, ali nasilje ima je konstanta, uz ono što je im je na prvom mestu a to je mržnja prema Vučiću, jer ne mogu da ga pobede nikada i nigde. Mogli su do sada da zaključe da neće. Mi ćemo uvek da vodimo pobedničku kampanju. Rezulat će biti pobeda onih koji žele samo nabolje ovom gradu i ovoj zemlji. Ne samo zato što smo sušta suprotonsot nasilnicima sa druge strane, nego jer će biti ubedljivo pobeđeni - kazao je Orlić.

- Što se tiče međunarodne istrage Aleksić kao i Stefanović ima imaginarnog prijatelja. Niko od nas nije video tu međunarodnu istragu. Ali dobro kod njih se vodi međunarodna istraga sa njihovim iamginarnim prjateljima. Dok god je ona u glavi Aleksića, Đilasa, Marinike, Lazovića to ne zadire u suverenitiet Srbije. Za sve ostalo međunarodne istrage u boliku u kom oni žele, kako govore u tajkunskim medijima to tako u Srbiji nikada neće biti dok se za to pitaju ljudi iz SNS. Sigurna sam da bi voleli takvu istragu kada bi oni bili na vlasti, ali zato nisu na vlsti. Ljudi u Srbiji cene svoju slobodu i naju da su preci ginuli za to i znaju da smo mi tu da odbranimo to, i da taj suverenitet naše insitucije i zakone prenesemo na generacije iza nas. Međunarodna istraga - nikada. Ako je u njihovoj glavi, sve okej ja tu ne mogu da se mešam.

O preporukama ODIHR.a premijerka je navela da u ponedeljak sledi sastanak, te dodala kako će Srbija uvek biti spremna na saradnju.

- Nemamo šta da krijemo. I ovde ču ih pozvati jer možemo sa velikim ponosom da kažemo šta smo i kako implementirali i da to radimo za naše građane, da bi Srbija postala jača i imala još jače i nezavisne isntitucije - kazala je Brnabić.

Čitava kampanja opozicije će biti bazirana na to da Vučić bude onemogućen da pozajmi svoje ime pa su to proširli i na njegov lik, listi koju bi on želeo da podrži pojasnila je premijerka.

- To ne postoji nigde u svetu i nije bilo tako u njihovo vreme... Ne postoji šansa da pobede Vučića. Da su na toj listi sve budale a zove se Aleksandar Vučić kažu ne mogu da pobede. Kampanja će opet biti moljakanje stranaca da onemoguće Vučiće da pozajmi svoje ime i svoj lik. Nastaviće se dehumanizacija i kapmanja kako bi Vučić bio onemogućen da naša lista nosi ime Aleksandar Vučić - kazala je ona.

Na dalja pitanja opozicionih medija Šapić je istakao kako uvek dozvoljavao svim medijima da prisustvuju, ali da obično na kraju sami smisle kako će izgledati prilog.

- Ni danas neće preneti to jer sam rekao da im neću odgovarati na pitanja i predstavljaju ih suprtono onome što sam izgovorio - kazao je Šapić.

- Neću više sa njima da razgovaram jer su lažovi. Pred izbore sam ponudio da dođem sam bez ijednog papira na bilo koji njihov medij da pitaju šta god žele, sa dva uslova - da bude uživo i da ne montiraju, i naravno nisu pristali. Sad opet prozivaju Šapić se boji nenamontiranih pitanja. Mogu da me tuže i opet će reći da se plašim - kazao je Šapić.

Na dalje prozivke opozicionih medija, Brnabić je kratko rekla da nema potreba sa ljutnjom, jer je Šapić jasno obrazložio svoje stavove.

- Volela bih da se ovako rezolutno borite za vaše kolege iz drugih redakcija, jer vi ovde šta god kažete o Vučići, Vučeviću, Šapiću ili meni prenosite najstrašnije stvari, u svakom trenutko možete da uđete u prostorije i nikada vam niko nije zatvorio vrata. Ove koji vi podržavate oni ne puštaju novinare redakcija koji im se ne sviđaju. I kada dođu ne puštaju ih. Slučajno ako se desi krenu da ih vređaju i na ličnoj osnovi - kazala je Brnabić.

Premijerka je podsetila na niz sranih napada od strane "Srbije protiv nasilja", te još jednom upitala novinara opozicionih medija zašto se po tom pitanju nikada nisu oglasili i stali u dobranu svojih kolega.

Šapić je istakao da očekuje još prljaviju kampanju, ali da će SNS na to odgovoriti jasnom politikom i da će onaj ko bude pobedio morati biti gradonačelnik i predstavnik svih Beograđana.

Premijerka je istakla kako postoji jedinstvo nacije i pokazano je na prethodnim izborima, kada je lista SNS - Aleksandar Vučić dobila čak milion glasova više u odnosu na opoziciju, uzevši u obzir pitanje tzv. Kosova.

- Postoje ljudi koji se nikada sa tim neće složiti, ali mislim da smo pod barjakom Vučića napravili jedinstvo koji mnogi žele pokazati kao polarizaciju. To ne postoji u Srbiji. Naša lista će imati 129 poslanika u Skupštini, sa drugim partnerima koji su rekli podržati to je dotrećinska većina. To je jedinstvo nacije oko kljulnih pitanja i oko toga da je KiM sastavni deo Srbije - kazala je Brnabić.


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Vesti

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set

Srbija

U Bačkoj Palanci raste potražnja za kućama na selu!
Srbija

U Bačkoj Palanci raste potražnja za kućama na selu!

Osam mladih porodica dobilo je bespovratna sredstva za kupovinu kuće s okućnicom u selima opštine Bačka Palanka, a ove kuće, koje su obezbeđene na konkursu Ministarstva za brigu o selu, nalaze se u Pivnicama, Novoj Gajdobri, Tovariševu i Paragama.

17.04.2024

09:15