15.06.2024

17:00

Odvaljivanje ljudi, odvaljivanje! "Furija" razbucala Hrvate u derbiju grupe smrti na EURO! (VIDEO/FOTO)

EURO 2024

U derbiju dana na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj u okviru prvog kola grupe B sastaju Španija je deklasirala Hrvatsku 3:0 (3:0)

Strelci za "furiju" bvili su Morata u 29, Fabijan Ruiz u 32. i Karvahal u 45+2. minutu.

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

ŠPANIJA (4-3-3): Simon - Karvahal, Le Norman, Načo, Kukurelja - Pedri, Rodri (od 86. Tores), Ruiz - Jamal (od 86. Zubimendi), Morata (od 67. Ojarzabal), Vilijams (od 67. Merino).

Selektor: Luis de la Fuente

HRVATSKA (4-3-2-1): Livaković - Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Modrić (od 65. Sučić), Brozović, Kovačić (od 65 Pašalić) - Majer, Budimir (od 56. Perišić), Kramarić (od 72. Petković).

Selektor: Zlatko Dalić

DRUGO POLUVREME

90+5. minut - Kraj utakmice! Španija je pobedila Hrvatsku 3:0!

90. minut - Utakmica je produžena za pet minuta.

80. minut - Simon brani penal Petkoviću! Ipak posle odbitka Petković na asistenciju Perišića postiže gol, koji je posle VAR intervencije poništen.

79. minut - Penal za Hrvatsku Rodri je faulirao Petkovića.

69. minut - Španci imaju ubedljivo vođstvo, a ni izmene u hrbatskoj reprezentaciji nisu urodile plodom, tako da je "furija" podigla ručnu!

65. minut - Zbog povrede kapiten "furije" Morata traži izmenu. Menja ga posle dva minuta Ojarzabal.

55. minut - Kombinacija Gvardiola i Kovačića, šutiraju Stanišić, pa Budimir, ali rezultat ostaje isti.

52. minut - Kakva šansa za Špance. Prvo je lopta došla do Morate, a onda je Pedri odložio za Jamala. Velika šansa za Španiju, ali Livaković sjajno brani.

50. minut - Povratna Kramarića za Gvardiola, koji je šutirao sa 10 metara, ali njegov udarac je blokiran.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

PRVO POLUVREME

KRAJ POLUVREMENA!

45+2 - GOOOOOOOOOOOL! 3:0 Dani Karvahal 3:0! Lamin Javal je ubacio loptu, a Karvahal se najbolje snašao i smestio loptu u mrežu.

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade.

41. minut -  Iz peterca je pokušao Gvardiol, Budimir ne uspeva da pogodi gol.

35. minut - Pokušava Kovačić, a onda i Budimir u gužvi u šesnaestercu, ali Španci otklanjaju opasnost.

33. minut - Odmah šansa za Hrvate. Prvo je Brozović preznojio Simona, a onda Majer šutira i pogađa spoljni deo mreže.

32. minut - GOOOOOOOOOOOL! Već je 2:0, Fabijan Ruiz posle solo akcije duplira vođstvo furiouzne "furije"! Španija je za tri minuta uvalila "kockastima" dva komada. Španski navijači u transu na Olimpijskom stadionu u Berlinu

29. minut - GOOOOOOOOOOL! Morata 1:0 za Španiju! Hrvatska je izgubila loptu + na sredini, a Ruiz je dodao loptu Morati, koji je bio između dva štopera, a on loptu šalje iza leđa Livakovića.

22. minut - Budimir posle odličnog centaršuta sa strane glavom gađa preko gola. Bude se lagano Hrvati.

17. minut - Loše je Majer izveo slobodan udarac iskosa ispred šesnaestrca Hrvatske. Centrirao je, poluvisoko, intervreniše neko iz španske odbrane.

14. minut - Prvi ozbiljniji napad "šahovničara". Kramarić menja stranu, prebacuje do Gvardiola, ali Karvahal odlično reaguje.

7. minut - Alvaro Morata pokušava sa ivice šenaesterca, šutira po zemlji, ali Livaković brani.

3. minut - Španci su pritisli Hrvatsku na početku. Imaju loptu, ušli su u meč otresito, sigurno, uvodni su trenuci, čekamo prve šanse

1. minut - Utakmica je počela, prvi su sa centra krenuli Hrvati.

17.55 - U toku je intoniranje himni, utakmica će uskoro da počne

17.45 - Ove dve reprezentacije su još u grupi B sa Italijom i Albanijom koje se sastaju od 21 čas.

17.30 - Hrvatska ima motiv više da se Španiji revanšira za poslednja dva poraza.