12:42

Francuska savladala Austriju, meč obeležila povreda Mbapea!

EURO 2024

Završen je četvrti dan na Evropskom prvenstvu.

Rumunija je u sklopu grupe E pririredila senzaciju i savladala Ukrajinu sa 3:0. Još jedno veliko iznenađenje se desilo u toj grupi, pošto je Slovačka slavila  protiv Belgije sa 1:0. Francuska je u sklopu meča grupe D bila bolja od Austrije sa 1:0.

Austrija-Francuska 0:1 (0:1)

Golovi: Veber(ag 38.)

Grad Dizeldorf:

Stadion: Merkus Špil Arena

Kapacitet: 54.000

AUSTRIJA(4-2-3-1): Penc - Poš, Danso, Veber(Od 59. Trauner), Mvene/(od 87. Pras) - Zajvald, Grilič(Od 59. Vimer) - Lajmer, Sabicer, Baumgartner - Gregorič(Od 59. Arnautović).

Trener: Ralf Rangnik

FRANCUSKA (4-2-3-1): Menjan - Kunde, Saliba, Upamekano, Teo Ernandez - Kante, Rabio(Od 70. Kamavinga) - Dembele(Od 70. Muani), Grizman(Od 90 Fofana),Mbape(Od 90. Grizman) - Tiram.

Trener: Didije Dešan

Sudija: Hesus Hil Manzano

90+7 - Kolo Muani je sjajno poslao loptu ka Olivijeu Žiruu, ipak promašio je loptu iskunsi francuski as.

90. minut - Napustio je teren Mbape, a umesto njega je ušao Olivije Žiru.

87. minut - Još uvek se ukazuje pomoć Mbapeu! Na kratko je napustio teren, zatimse vratio, ali je odmah seo na travu. Hesus Hil Mazano je dao žuti karton novopečenom igraču Reala, pošto se vrato na teren bez njegovog znanja.

85. minut - Ukazao je se lekarska pomoć Kilijanu Mbapeu zbog sudara glavama Kevinom Dansom.

83. minut - Imao  je Konrad Lajmer grub start nad Mbapeom i dobio je zbog toga žuti karton

78. minut - Poslao je jako dobro Marko Arnautović loptu Bamgartneru, a zatis se Austrijanac sudario s Manjanom. Obojici igrača se pruža lekarska pomoć, ali čini se da je francuski golman izvukao deblji kraj. Baumgartner je dobio žuti karton.

76. minut - Pokušao je Kolo Muani po desnoj strani,  uspeo da mu uzme loptu Danso, a zatim je Francuz napravio faul.

70. minut - Gledamo nešto mirnije tempo utakmice. Očigledno je došlo od umora u obe ekipe!

64. minut - Imala je Francuska šansu! Poslao je Mbape loptu u sredinu, otklonili su to Austrijanci, a zatim je pokušao Tiram, ali bez uspeha!

59. minut - Ragnik je napravio trostruku izmenu! Na terenu su Arnautović, Vimer i Trauner, dok su izašli Grilič, Gregorič i Veber.

56. minut - Prvi žuti karton za Francusku! Dobio ga je Usman Dembele!

54. minut - Kakav je zicer je promašio sada Kilijan Mbape! Istrčao je sjajno kontru, imao je čist gol, ali posle loptu pored njega. Nije mogao Francuz da veruje šta je uradio!

48. minut - Vratio se Antoan Grizman na teren sa čalmom na glavi.

47. minut - Imali su duel Veber i Grizman. Rasečena je glava reprezentativcu Francuske, pošto je udario u reklamu. Moraće da mu se ukaže medicinska pomoć!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - Sjajna kontra Francuske. Loptu je dobio Kilijan Mbape, uspeo je na prvu da fintira protivničkog golmana Penca, ali Austrijanac je uspeo da dođe do lopte.

38. minut - Francuska vodi! U pitanju je bio autogol Vebera! Mbape je sjajno probio po desnoj strane, uputio je loptu šesnaesterac, loše je intervenisao Veber i lopta je završila u golu Austrije.

36. minut - Veliku priliku je propustila Austrija! Sve je krenulo Griliča koji je dodao Sabicer, sjajno je potom igrač Borusije iz Dortmunda loptu prosledio do Baumgatnera ali on nije uspeo da šutira kako treba, pošto je to blokira Majk Manjan!

34. minut - Žuti karton je dobio defanzivac Austije Filip Mvene. Ekipa u crvenim dresovima sada ima dva žuta kartona.

33. minut - Odlično je Baumgatner ubacio loptu u šesnaesterac do Laimera. Ipak, njegov šut je spretno odbranio Menjan!

28. minut - Uspeo je na spretan način Ngolo Kante da zaustavi Florijan Griliča.

25. minut - Najozbiljnija šansa za Austriju do sada! Baumgartner je ušao šesnaesterac sa loptom, ipak Kounde je bio jači u duelu!

24. minut - Krenuo je Teo Ernandez u kontru s loptom, ipak spetljao, tako da je lopta pripala Austriji

21. minut - Grlič se žali na povredu posle duela s Mbapeom! U pitanju je levi list, doktorska ekipa je odmah utrčala na teren. Međutim, spreman je da nastavi duel.

19. minut - Nastavlja se presing "trikolora". Oni su ti koji vode glavnu reč, ipak još uvek ništa konkretno!

16. minut - Prekršaj nad Dembeleom! Maksi Veber je zbog toga dobio žuti karton!

11. minut - Prva šansa za Austriju! Ubacio je loptu Emvenem ona je išla ka Pošu, međutim prvi je do nje došao Teo Ernandez

9. minut - Prva ozbiljna šansa za Francusku! Probio je odbranu Austrije po boku Mbape, ali ipak je uputio šut u spoljni deo mreže.

6. minut - Ubacio je Grizman loptu u šesnaesterac Austrije, međutim niko od njegovih saigrača nije mogao do nje.

4. minut - Gledamo početno ispitivanje snaga. Još uvek se reprezentacije nisu odvažile za nešto konkretnije.

1. minut - Utakmica je počela

PRE MEČA:

20.52 - Fudbaleri obe reprezentacije su spremni da izađu na teren.

20.42 - Prijateljska atmosfera među navijačima Austrije i Francuske.

20.35 - Francuzi su spremni za prvi okršaj u grupnoj fazi.

20.15 -  Holandija je juče savladala sa 2:1 Poljsku posle preokreta u meču grupe D. Biće svakako zanimljiva situacija, ali prvo moramo da vidmo epilog susreta Francsuke i Austrije.

20.00 - Izašli su sastavi obe reprezentacije. Odlučili su se Dešan i Rangnik za statere u meču prvog kola grupe D.

BELGIJA - SLOVAČKA 0:1 (0:1) KRAJ

Strelci: Šranc 7.

Grad:Frankfurt

Stadion: Dojče bank park

Kapacitet: 47.000

Sudija: Halil Umut Meler (Turska)

BELGIJA: (4-2-3-1): Kastels – Kastanj, Faes, Debast, Karasko (od 84. Lukebakio) – Mangala (od 58. Bakajoko), Onana – Trosar (od 74. Tilemans), De Brujne, Doku (od 84. Openda) – Lukaku

Trener: Domeniko Tedesko

SLOVAČKA: (4-3-3): Dubravka – Pekarik, Vavro, Škrinjar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda (od 94. Obert) – Šranc (od 80. Duriš) – Božanik (od 70. Strelac), Haraslin (od 70. Suslov)

Trener: Frančesko Kalcona

Kartoni: Mangala 30, Šranc 41, Tilemans 76, Lukebakio 85

DRUGO POLUVREME:

90+8. minut - Odoleli su izabranici Tedeska i uspeli da odnesu tri boda iz susreta sa ogromnim favoritom!

90+7. minut - Umalo Slovaci da nokautiraju Belgiju sjajnom kontrom. Poslednja šansa za "đavole".

Odolevaju Slovaci

90+5. minut - Poslednjom promenom Tedesko troši što je više vremena moguće. Sve su bliži Slovaci senzaciji.

90+2. minut - Kevin De Brujne preuzima stvari u svoje ruke, ali njegov udarac sjajno umiruje Dubravka.

90+1. minut - Utučeni su "đavoli" i to se odražava na njihovu igru. Pokušaj Bakajoka završava daleko pored gola.

90. minut - Moraće Belgijanci i po treći put da savladaju Dubravku kako bi izjednačili. Sedam minuta će se još igrati!

89. minut - Nestvaran rasplet! Openda je prilikom prijema i prodora ka golu odigao rukom, pa je sudija poništio i drugi gol!

87. minut - Napokon! Openda sjajno probija, pronalazi samog Lukakua, a ovaj uspeva da pogodi slabo čuvan gol protivnika!

85. minut - Tedesko pravi čak tri promene i ubacuje nove napadače. Svi aduti "crvenih đavola" sada su u napadu

80. minut - Lepa kombinacija Lukakua i Karaska, ali nema nikoga pred golom Slovačke. Ponovo je opasnost uspešno otklonjena.

78. minut - Belgija je u ovim trenucima u svom šesnaestercu. Uspešno Slovačka preti i drži protivnika u defanzivnom položaju.

Belgija zaostaje, ali mora da se brani

76. minut - Samo što je ušao u igru, skrivio je Tilemans prekršaj i zaradio žuti karton.

75. minut - Promena i kod Tedeskua. Priliku dobija Tilemans umesto Trosara, koji je napravio neke dobre šanse, ali nije uspeo da postigne gol.

74. minut - Izgubio je loptu Bakajoko, pa Slovaci to koriste i kombinuju na svojoj polovini kako bi potrošili što više vremena.

72. minut - Opasnost je stvarao Lukaku u 16 metara Slovačke, ali je bez mnogo problema Pekarik intervenisao.

70. minut - Sa dve promene reaguje Kalcona i uvodi Strelca i Suslova u igru. Po svemu sudeći, pokušaće odmornim igračima sredine i napada da zadrže pritisak daleko od svog gola.

68. minut - Motivisano deluju Belgijanci nakon poništenog gola Lukakua i nastavljaju sa ozbiljnim napadima na gol Dubravke.

Lukaku se prerano poradovao

65. minut - Koriste Slovaci svaku priliku da "ukradu" koji minut i provedu više vremena na travi posle duela sa protivnikom. Jako je nezadovoljna zbog toga publika naklonjena Belgiji.

64. minut - Hancko je u padu udario glavom u koleno saigrača i tako zaradio nokaut.

63. minut - Začaran je gol Slovačke! Bakajoko je imao priliku da ubaci loptu u prazan gol, ali je pogodio u glavu Hancka koji je ostao da leži bez svesti!

62. minut - Ređaju se prilike kao na traci za "đavole"! Lukaku se ponovo našao pred golom, ali je lopta završila u spoljnoj mreži.

61. minut - Uspešno se brani Slovačka od naleta Belgije. Udarci Dokua i Karaska su izblokirani.

59. minut - Nastavlja se pritisak "đavola" preko Trosara! Odlično je reagovao Martin Dubravka, ali će u nastavku imati pune ruke posla.

58. minut - Posle gledanja snimka turski arbitar pokazuje da nema pogotka. Lukaku se našao u ofsajdu i ostaje 1:0 za Slovake!

56. minut - Gol! Napokon Lukaku uspeva da pogodi. Uz mnogo sreće se lopta pojavila pred napadačem nakon udarca glavom Onane.

55. minut - Demonstira svoju brzinu Doku i preti Slovacima, ali još jednom maestralno reaguje Škrinjar i otklanja opasnost.

53. minut - Dugim loptama Belgijanci pokušavaju da uhvate odbranu Slovaka nespemnom, ali nailaze na neprobojni bedem svaki put.

Nema prolaza

52. minut - Pokušaj Vavra iz velike udaljenosti i novi solidan udarac ka golu Kastelsa.

50. minut - Frustriran Lukaku zbog silnih promašaja pravi očigledan prekršaj nad defanzivcem Slovačke. Gotovo izvesno Tedesko sprema izmenu u napadu svoje selekcije.

48. minut - Već su Slovaci uspeli da priprete iz kontre. Šutirao je Haraslin, ali pored gola.

47. minut - Treneri oba tima su odlučili da nastavak meča igraju bez promena u sastavima.

46. minut - Krenulo je odlučujućih 45 minuta na "Dojče bank" stadionu. Belgija ispred sebe ima zaostatak od jednog gola i izuzetno opasnog protivnika.

PRVO POLUVREME:

45+2. minut - Centrirao je Haraslin, Kucka je probao glavom, ali lopta ide daleko preko gola. Poluvreme!

45+2. minut - Doku se još jednom našao u prilici, ali je pokušao solo prodorom da je reši i tom prilikom je pogrešio.

45+1. minut - Turski arbitar je odlučio da utakmicu produži još dva minuta.

44. minut - Razbudila se Belgija posle ogromne prilike Lukakua. Nestrpljivo Slovaci iščekuju poluvreme i odmor.

Borba Mangale za loptu

42. minut - Nestvarna prilika za Romelua Lukakua i užasna reakcija napadača Belgije. Karasko je fantastično proigrao svog saigrača, a ovaj je odabrao najgore moguće rešenje.

40. minut - Kakva intervencija Kastelsa! Fantastična kontra Slovaka, centaršut Kucke, volej Haraslina i maestralna odbrana golmana Belgije.

38. minut - Uspeli su Slovaci da se oslobode pritiska barem na trenutak i izborili su korner. Naravno, ne žuri im se sa izvođenjem prekida.

36. minut - Dobar centaršut De Brujnea, uspeo je Onana da nadskoči rivale, ali je njegov udarac završio u rukama Dubravke.

34. minut - Maestralno dodavanje De Brujnea za Dokua i prodor po toj desnoj strani. Ipak, nije se snašao igrač Mančester sitija, pa je njegov pokušaj izblokiran.

32. minut - Karasko je pokušao oštrim centaršutom, ali ne greši Vavro. Trosar je imao priliku da pokuša iz "ničije lopte" da uputi udarac, ali je i to izblokirala odbrana Slovačke.

30. minut - Propao je još jedan napad Belgije, a kako bi sprečio kontru, prekršaj je načinio Mangala i dobio žuti karton.

Žestoki dueli na sredini terena

29. minut - Lopta je sada većinski u nogama fudbalera Belgije, ali izostaje prava šansa i opasnost po gol protivnika.

26. minut - Loše je odigrao dodavanje Dubravka i loptu poslao Belgijancima, ali je sjajno reagovao Kucka i izborio aut za Slovačku.

24. minut - Vidno zadovoljan je Kalcona, a i kako ne bi bio! Njegovi fudbaleri su brzo stigli do prednosti i sada sjajno čuvaju loptu i svoj gol.

Fudbaleri Slovačke

22. minut - Odličan duel Pekarika i De Brujnea, ali ovoga puta kao bolji izlazi defanzivac Slovačke!

21. minut - Jako loša procena Dubravke. Odbio je loptu do Trosara i ostavio nečuvan gol, ali nije uspeo fudbaler Arsenala da pogodi!

20. minut - Sabili su redove "crveni đavoli" i dosta bolje deluje odbrana nakon one greške zbog koje su i primili gol.

18. minut - Mirno je na stadionu "Dojče bank" u ovim trenucima. Slovačka je imala korner, ali je odbrana Belgije sjajno reagovala.

16. minut - Odličan posao obavlja Doku po desnoj strani i ponovo uspeva da se izbori za poziciju i udarac ka golu.

14. minut - Velika borba se vodi na sredini terena oko kontrole poseda. Za sada je lopta više u nogama Slovaka.

Trenutak kada je Šranc savladao Kastelsa

12. minut - Šokirana Belgija pokušava da uzvrati preko Karaska i De Brujnea. Mnogo problema prave odbrani Kalconinih momaka.

11. minut - Uprkos golu prednosti ne povlače se Slovaci ka svom golu već pokušavaju dugim loptama da uhvate odbranu Belgije nespremnom.

7. minut - Hladan tuš! Pogrešili su Belgijanci i mnogo su komplikovali u zadnjoj liniji. Prvi pokušaj je odbranio Kastels, ali je Šranc odlično iskoristio popravni!

5. minut - Ponovo veliki problemi za Slovake! Lukaku je uspeo da stigne do lopte i suoči se sa Dubravkom, ali je njegov udarac bio neprecizan. Probao je Trosar iz odbitka, ali nije imao ugao.

4. minut - Deluju pomalo zbunjeno igrači Slovačke nakon ogromne prilike rivala. Sa mnogo straha se prebacuje lopta na protivničku polovinu.

3. minut - Kakva prilika za Belgiju! Žeremi Doku je fenomenalno probio po desnoj strani, proigrao De Brujnea, ovaj nekako doturio loptu Lukakuu, ali najbolji strelac u istoriji reprezentacije je gađao pravo u Dubravku.

2. minut - Ogroman pritisak prave napadači Belgije na vezni red Slovaka zbog čega je izuzetno teško izabranicima Kalcone da organizuju napad.

1. minut - Loptu na samom startu u nogama imaju Slovaci i umalo odmah da pogreše u dodavanjima u zadnjoj liniji.

PRE MEČA:

17.50 - Ova dva rivala nikada do sada nisu ukrštala koplja na zvaničnim utakmicama. Snage su odmerili u jednoj prijateljskoj proveri 2013. i tada je Belgija bila bolja sa 2:1.

17.46 - Jedna od uzdanica selektora Tedeskoa biće sjajni Kevin De Brujne. Imao je problema protekle sezone zbog dosadnih povreda, ali kada bi bio na terenu, njegov Mančester siti bi izgledao daleko bolje.

Kevin De Brujne

17.45 - Daleko manje uspeha imala je Slovačka, kojoj je najbolji rezultat plasman u nokaut fazu 2016.

17.40 - Belgija je na kontinentalnoj smotri najviše uspeha imala davne 1980. kada su takmičenje završili na drugom mestu. Zapadna Nemačka je tada bila bolja 2:1.

17.30 - Slovaci su se opredelili za ofanzivnu formaciju sa čak trojicom napadača, pa se očekuje pritisak na gol Kastelsa od samog početka meča.

17.25 - Veliku podršku imaće fudbaleri Belgije. Mnogobrojni navijači iskoristili su odigravanje utakmice u komšiluku, pa će u velikom broju podržati svoje miljenike.

Navijači Belgije

17.20 - Na redu je susret između selekcija Belgije i Slovačke, a selekcija Domenika Tedeska važi za favorita sa kvotom od 1,40.

17.15 - Dobrodošli nazad na Informerov blog preko kojeg ćete biti blagovremeno obavešteni o svim događajima četvrtog dana Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

RUMUNIJA - UKRAJINA 3:0 (KRAJ)

Strelac: Stanču 30, Marin 53, Draguš 57

Grad: Minhen

Stadion: Alijanc Arena

Kapacitet: 75.000

Sudija: Glen Niberg

Rumunija: (4-5-1): Nita - Raciu, Dragušin, Burka, Banku - M. Marin, Man, Stanču, R. Marin, Koman - Draguš.

Selektor: Edvard Jordanesku

Ukrajina: (4-2-3-1): Lunjin - Konoplja, Zabarnji, Matvijenko, Zinčenko - Stepanenko, Šaparenko - Cigankov, Sudakov, Mudrik - Dovbik

Selektor: Sergej Rebrov

DRUGO POLUVREME

KRAJ MEČA

90.+2. minut: Prečka za Ukrajinu! Jaremčuk je pokušao da lobuje Nitu, ali je njegov udarac završio na prečki gola protivnika.

90.+1. minut: Ovo će biti prva pobeda Rumuna na EP još od 2000. godine kada su savladali Englesku sa 3:2.

89. minut: Sve je jasno u Minhenu, ostalo je do kraja da se vidi mogu li Ukrajinici da postignu utešni pogodak, koji bi im mnogo značio u borbi za plasman u osminu finala.

84: minut: Šansa za Ukrajinu, Mudrik je šutirao nakon prodora po levom krilu, ali bio je neprecizan.

82. minut: Potpuna kontrola dešavanja na terenu od strane rumunske selekcije. Iako su Ukrajinici bili favoriti pre utakmice, to nisu dokazali na terenu.

79. minut: Konačno prete Ukrajinci nakon centaršuta. Dobra reakcija golmana Nite. Razvan Marin je dobio žuti karton kod Rumuna.

75. minut: Selektor Rumunije Edvard Jordanesku izvršio je dvostruku promenu. Ušli su George Puškaš i Adrijan Rus, izašli su Denis Draguš i Marius Marin.

73. minut: Timčuk je zamenio Konoplju, odmah šansa za Ukrajinu, međutim Dragušni reaguje i izbacuje loptu u korner. Utakmica je na kratko prekinuta pošto je jedan navijač Rumunije utrčao na teren.

68. minut: Prvi žuti karton na meču dobio je Juhjim Konoplja, Rumuni odmah stvaraju šansu ali pogađaju spoljnji deo mreže.

67. minut: Rumuni su se povukli nakon ubeljive prednosti i prepustili loptu rivalu. Ukrajinci se muče u pokušaju da stvore šansu.

65. minut: Tek što je ušao u igru, Andrej Jarmolenko je pripretio, ali je njegov udarac završio visoko preko gola rivala.

63. minut: Dvostruka promena u timu Rumunije, Serhij Rebrov menja trojicu igrača.

57.minut: GOOOOL! Ukrajinci su nokautirani. Stanču je proigrao Mana, koji je ubacioi loptu u peterac rivala. Denis Draguš je prosledio loptu u mrežu gola protivnika. Reagovao je VAR, ali je posle analize gol priznat!

56.minut: Dve velike šanse za Rumune, najpre je pokušao Stanču a zatim i Raciu. Konačno se istakao Lunjin dobrom odbranom.

53. minut: GOOOOOL! Vodi Rumunija 2:0, nakon kontre sjajnim udarcem sa 16 metara gol je postigao Razvan Marin! Golu je ponovo prethodila greška Ukrajinaca i slaba reakcija Lunjina.

52. minut: Opasna kontra Ukrajinaca nakon greške protivnika, Ukrajina će imati korner. Mudrik je šutirao u kaznenom prostoru rivala, ali je blokiran.

49. minut: Dvojica selektora nisu ništa menjala. Ukrajinci prete, ali odbrana Rumuna je za sada sigurna.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme i odmah šansa za Rumuniju. Florijan Koman je šutirao, ali je bio za malo neprecizan.

PRVO POLUVREME

45. minut: Kraj prvog poluvremena.

43. minut: Tražili su Rumuni žuti karton za Stepanenka zbog fauliranja Stančua, ali sudija nije uvažio molbu.

39. minut: Nova šansa za Rumune, Man je šutirao, a lopta je otišla pored gola. Za razliku od početka, kad su igrali lagano, sada seva na sve strane.

37. minut: Imala je Ukrajina sada šansu. Šutirao je Mudrik, ali lopta je pogodila njegovog saigrača Stepanenka.

33. minut: Rumunija potpuno preuzima kontrolu kad utakmicom. Kao da je igračima naglo poraslo samopouzdanje posle greške Lunjina gola.

30. minut: GOOOL! Rumunija vodi 1:0 golom Stančua. Velika greška golmana Ukrajine Lunjina. Pogreško je ispucao loptu, a ona je došla do Rumuna i Stancu ga je lako matirao.

28. minut: Prvi korner za Rumuniju. Izveo ga je Man. Išla je lopta na prvu stativu i bez opasnosti po Ukrajince.

27. minut: Bio je Mudrik u šansi, ušao je po ivici šesnaesterca, ali zaustavio ga je Raciu.

24. minut: Pokušao je Raciu, ali je Lunjin bio an visini zadatka.

22. minut: Korner za Ukrajinu. Izveo je Cigankov, zatim Zinčenko, pa Dovbik, ali bez promene rezultata.

19. minut: I dalje je bez šuta u okvir gola. Obe ekipe su prilično oprezne.

14. minut: Zanimljivo je da i jedni i drugi imaju žute i plave boje na dresu, pa su tribine žuto-plave i ne razaznaje se gde su čiji navijači.

12. minut: Dovbik se ušetao u šesnaesterac kod Rumuna, ali su ga dvojica igrača sprečila da šutira ka golu.

8. minut: I sada su Rumuni napravili rivalu problem. Kombinovali su Man i Draguš, ali je lopta na kraju išla pravo u ruke golmana Lunjina.

3. minut: Ukrajina je bolje otvorila meč. Za sad je to ispitivanje snaga, ali ne plaše se Ukrajinci da napadaju.

1. minut: Utakmica je počela.

DEŠAVANJA PRE UTAKMICE

14.53: Ovo je prvi takmičarski meč Rumunije i Ukrajine. Do sada su se sastajale samo u prijateljskim okršajima.

14.47: Nešto više od desetak minuta do početka utakmice, stadion u Minhenu je pun. Uskoro počinje prvi meč grupe E.

14.32: U vreme kada haraju ratovi i netrpeljivost među ljudima, lepo je videti i ovakve scene, gde navijači dva kluba zajedno slave.

14: 21: Potpuno je ludilo na ulicama Minhena. Oko 40.000 Rumuna zdušno navija za svoju zemlju.

14.09: Ukrajina je na kontinentalnu smotru stigla pošto je u baražu pobedila najpre Bosnu i Hercegovinu, a onda i Island.

13:57: Rumunija je kao prva u grupi izborila učešće na Evropsko prvenstvo. Bila je bolja od Švajcarske, Izraela, Belorusije, takozvanog Kosova i Andore.

13.48: Grupa je je najmanje atraktivna, pošto su u njoj Belgija, Slovačka, Ukrajina i Rumunija. Večeras će biti poznat poredak u grupi nakon prvog kola.

13:39: Predsednik fudbalskog saveza Ukrajine Andrej Ševčenko pozirao je ispred jedne instalacije koju su Ukrajinci postavili na trgu u Minhenu. Reč je o uništenom delu tribine sa stadiona iz Harkova, koji je napravljen za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

13.22: Društvenim mrežama kruži fotografija ukrajinskog dresa za meč sa Rumunijom, ali je tamo gde bi trebalo da bude rumunska zastava, postavljena zastava Belgije. Naravno, to je dalo povoda navijačima da pišu kako ima još vremena da se prefarba...

13.17: Na stadionu u Minhenu sve je spremno za utakmicu koja će da počne za nešto manje od dva sata.

13.10: Utakmica grupe E u kojoj će se od 15.00 časova sastati Rumunija i Ukrajina, neće moći da se gleda u Rusiji. To je svojevrstan protest Rusije zbog rata sa Ukrajinom. Opširnije o tome možete da pročitate u ovom tekstu.

13.04 - Aleksandar Dragović, doskorašnji kapiten Crvene zvezde, pred meč Austrije i Francuske kaže da bi njegovi bivši saigrači mogli da budu iznenađenje čitavog turnira.

- Verujem da će uraditi sve što treba da dočekaju spremni meč sa Mbapeom i družinom. Austrija će biti iznenađenje Evropskog prvenstva - uverava Dragović.

13.00 - Naredni protivnik Srbije na Evropskom prvenstvu, Slovenija, u nedelju je pogotkom Erika Janze došla do prvog boda u C grupi, odigrala je  1:1 protiv Danske i sada dovela sebe u situaciju da bi pobedom nad "orlovima" u najmanju ruku osigurala treće mesto u grupi i najverovatnije izborila plasman u osminu finala. Napadač Slovenije Andraž Šporar bio je veoma zadovoljan.

- Sve mi je išlo dobro, osim onog najvažnijeg nisam dao gol. Najvažnije je da smo, pogotovo u drugom poluvremenu, pokazali da možemo da igramo kao tim i protiv tako jakog protivnika. Iskreno, Danska je veoma kvalitetna ekipa puna sjajnih fudbalera. Niko od nas nije došao na Evropsko prvenstvo samo da bi učestvovao. Želimo da skupljamo bodove i prođemo grupu. Uradićemo sve što je do nas da osvojimo tri poena protiv Srbije. Remi sa Danskom je bio pošten rezultat, ako znamo kako nas je Jan Oblak spasao u završnici - kazao je Šporar za grčki portal Sport24.

Detalj sa meča Danske i Slovenije

12.55 - Nažalost Filip Kostić je najverovatnije završio Evropsko prvenstvo posle povrede na meču sa Engleskom.
- Ići će da snimi to, može biti da jeste, ne bih voleo, ali videćemo, osetio je bol u spoljnjem delu kolena, pretpostavljam da su u pitanju ligamenti, ali više ćemo znati sutra, trenutno je u oblogama - poručio je selektor Dragan Stojković.

12.51 - Rade Bogdanović, bivši fudbaler, danas stručni konsultant, oduševljen je izjavom kapitena Dušana Tadića posle utakmice sa Englezima (1:0) na startu Evropskog prvenstva, kada je otvoreno rekao da je morao da igra od prvog minuta utakmice. Fudbalska reprezentacija Srbije je poražena od Engleske sa 1:0, a Tadić je priliku dobio tek u 61. minutu. Posle utakmice rekao je da mu je teško zbog poraza, ali i da je morao da igra na ovom meču. Rade Bogdanović smatra da je njegova izjava prava kapitenska. Više o ovoj temi možete da pročitate OVDE.

Dušan Tadić podigao prašinu

12.50 - Utakmicom između Rumunije i Ukrajine (RTS 1, 15.00) u Minhenu biće otvoren program četvrtog takmičarskog dana na Evropskom šampionatu. Međutim, ljubitelji fudbala u Rusiji biće uskraćeni za direktan prenos ovog meča, što je svojevrsni embargo Rusa usled oružanog sukoba sa Ukrajinom. Više o ovoj temi možete da pročitate OVDE.

12.37: Današnji program otvara meč grupe E u kojem će se od 15.00 časova (Arena 1 premijum, RTS 1) sastati Rumunija i Ukrajina.

DANAŠNJI RASPORED UTAKMICA

Rumunija - Ukrajina 15.00 (Arena 1 premijum, RTS 1)

Belgija - Slovačka 18.00 (Arena 1 premijum, RTS 1)

Austrija - Francuska 21.00 (Arena 1 premijum, RTS 1)

12.33: Dobro došli na Informerov blog posvećen 4. danu Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Ovde možete da pronađete sve informacije u vezi sa današnjim utakmicama, ali i ostalim dešavanjima na kontinentalnoj smotri.

Kosta K. opet šokira svojim ponašanjem, evo koga prisluškuje!

Dečak-ubica, Kosta K. (14) počinio je krvavi pir 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru kada je ubio devetoro učenika i radnika obezbeđenja ove vaspitno-obrazovne ustanove i od tog dana, on se nalazi na Klinici za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu.

25.06.2024

19:51

Konačno slobodan! Ovako sada izgleda Džulijan Asanž! (FOTO, VIDEO)

Osnivač Vikiliksa Džulijan Asanž izjasnio se krivim po jednoj optužbi za pribavljanje i objavljivanje vojnih tajni SAD, kao rezultat dogovora sa tužiocima američkog Sekretarijata za pravosuđe, čime je obezbedio sebi slobodu, a time je završena i duga pravna saga koja je pokrenula debate o slobodi štampe i nacionalnoj bezbednosti.